Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is ilyen nehéz a 2...

Másnak is ilyen nehéz a 2 éves lányával?

Figyelt kérdés
Júniusban lett 2 éves a lányom azóta borzasztóan megváltozott, akaratos, hisztis és néha már teljesen kiborít. Nem csak mi vettük észre nála a változást. Korábban egy angyal volt, ritkán volt hiszti, ha egyszer elmondtam valamit megértette, szót fogadott. Mostanra ott tartunk, hogy ha nem az van amit ő akar akkor vagy nem csinálja meg vagy el kezd hisztizni és jön a nem csinálom, nem érdekel, elegem van, hagyjál békén, akkor sem és társaik. Soha eddig nem emeltem rá kezet, de ma már rá kellett csapjak a szájára, mert köpködött és ordított, mert nem ehetett ebéd helyett túró rudit. Nagyon bánt a dolog, de elszakadt a cérna. Több kisgyerekes ismerősöm vigasztalgat, hogy majd túl lesz rajta, de hónapok óta nincs változás sőt egyre rosszabb a helyzet.
2010. szept. 19. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Nekem másfél éves kislányom van, és sajnos rendszeresen rá kell csapjak a seggére. eleinte nekem is büntudazom volt, de rá kellett jöjjek, ez így tűrhetetlen és egyre rosszabb lesz a helyzet, ha nem fékezem meg! nagyon eleven és sokszor érthetetlenül állok ujabb és ujjabb rossz ötletei elött! Az, hogy a földhöz csapja magát és ott hisztizik, az mindennapos. egyszerűen nem foglalkozom vele, vagy megpróbálom elterelni a fogyelmét mással. Amikor köpköd szájon csapom. De csak egy picit! Nem az kell, hogy fájjon, hanem az, hogy Ő rosszat csinált, és most kikapott! de még az is bevállt nálam, hogy a sarokba állítom egy percre. Ott bőg egy sort és utánna megvígasztalom.

Sok sikert!

2010. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ennyire nem durva a helyzet, de az én kislányom most lesz 2 éves, ő is csinál hülyeségeket.


Nekünk ez a büntetési módszer vált be:


ha rosszat csinál, leültetem a szőnyeg sarkára és ott kell ülni 2 percig, nem mozdulhat el, leguggolok mellé és elmagyarázom neki, hogy miért van büntetésben, ha elmegy, visszaviszem, 2 percig nem jöhet el onnan, akármennyire is sír. A "segítség gyerekeim vannak" c. sorozatban láttam, a bölcsiben is ezt a módszert alkalmazzák, csak ott üres asztalhoz ültetik őket.


Hidd el, használ. NAgyon érti a kislányom, ha leültetem, rosszat csinált. Először mindig próbálom finoman, elmondani neki, hogy ne csinálja, stb. ezt csak a végső esetben alkalmazom. Nem fizikai fenyítés (annak nem vagyok a híve), viszont tényleg hatásos.


Próbáld ki, veszteni valód nincs.

2010. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem még két éves sincs a lányom (21 hós), de már most ez a helyzet sajnos. Sokszor nagyon el is vagyok keseredve. Ha felesleges hisztit csap, próbálok nem tudomást venni róla, rá sem nézek, egy-két perc múlva abbahagyja, de ez a kisebb gond. De van amikor kifejezetten agresszív, pl. ha nem sikerül neki valami azonnal, üti-vágja a tárgyat, de az is előfordult, hogy egy könyvet szaggatott szét. Ilyenkor próbálom kivenni a kezéből, és kérem, higgadjon le, de az az igazság, hogy én magam is meg vagyok ilyenkor ijedve. Mert az bizonyos, tőlünk ilyet nem látott!!! Viszont akkor nem tudom, mi az oka, és ez nagyon aggaszt. Én már párszor meglegyintettem a kezét, mert pl. a levest is direkt kiborítja, ha meg van sértődve. Pedig eleinte kértem, hogy ezt nem szabad csinálni, csúnya dolog az étellel ezt tenni, de egyáltalán nem foglalkozik vele, s mikor már többször is előfordult, nos rácsaptam a kezére. Ez se érdekli. Bocsi, nem tudtam segíteni, de jól esett nekem is kiírni ezt egy kicsit.
2010. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ha rákezd a hisztire ott hagyom és abbahagyja sőt utána még bocsánatot is kér. Nem ezzel van gond, inkább azzal, hogy állandóan áll a bál. Állandóan fegyelmeznem kell, ha szépen kérem valamire mintha meg sem hallaná. Egyfolytában ellenkezik, dacol velem, az apukájával , a világgal... Nem értem, hogy tudott így kifordulni önmagából, mintha nem is az én gyerekem lenne.
2010. szept. 19. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez most a dackorszak, majd kinövi. Nálunk a bünti vált be. Ha hisztizik, beküldöm a szobájába, csak akkor jöhet ki, ha lenyugodott. Tudom, hogy nehéz, de kitartást hozzá!
2010. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 évesen kezdte a lányom az akaratoskodást.Napi szinten többször is összetűzésbe keveredtünk minden kis piti dolgon.

Pl megvárta amíg kiöntöttem a kakaót a pohárba,majd kijelentette,hogy mégsem abból a pohárból kéri!Folyamatosan kereste meddig mehet el,és nem nagyon engedett a követeléseiből.

A megoldást azt jelentette,hogy 3. hete oviba jár...Végre rájött,hogy nem ő kakálja a spanyol viaszt.:)

Nagyon jó kislány azóta itthon ,nem ismerek rá.:)

2010. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gondolkodom az ovin én is , de csak decembertől járhatna. Bölcsire pedig nincs lehetőségünk és nem is szeretném, ha bölcsibe járna. A párom pedig azt sem szeretné, ha oviba járna, ő úgy gondolja 3-4 éves koráig jobb ha itthon van velem. Amúgy járunk közösségbe, de pl. az úszás foglalkozáson is csak azt csinálja amihez kedve van. Pedig pár hónappal ez előttig amit kértünk megcsinálta...
2010. szept. 20. 12:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna, csak még fokozódnak a dolgok, nálunk a büntik sem válnak be.Teljesen nem is érdekli mit mondok.Ja és 1 hetes a kistesó még ez is!

Ha már holnap vihetném oviba vinném!!!!!!!!!!!

2010. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 11:56

Pedig szerintem beszélgess el Apuval az oviról,mert nem csak a többi gyerek társaságáról van szó.

Vannak a koruknál érettebb,értelmesebb gyerkőcök,és korábban igénylik a rendszerességet,és a foglalkozásokat.

(korábban szobatiszta mint a társai,gazdag szókinccsel egész mondatokban beszél,önállóan öltözik és eszik)


Otthon akár mennyire következetes is vagy nem tudod ugyan azt a rendszerességet nyújtani mit az ovi,és ez vonatkozik a foglalkozásokra is.

Az enyém is unatkozott,folyamatosan le kellett volna kötni,de nem volt rá lehetőségem,ezért értelmetlen dolgokkal töltötte ki az idejét.

2010. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de Ti hogy külditek büntibe a gyereket? Az enyém nem marad ott, sem a szobában, sem a sarokban. Mindig visszaállítom, de a végén birkózás lesz belőle. Akkor hogyan...?
2010. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!