Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanitsak meg egy 22...

Hogy tanitsak meg egy 22 honapost evoeszkozzel enni, poharbol inni?

Figyelt kérdés
Mar lassan 22 honapos lesz a lanyom es sajanos meg nem tud kanallal enni es poharbol inni. Tudom en rontottam el, rogton kanalat kellett volna adni a kezebe mikor kezdtuk a hozzataplalast. Ha beleigazitom a kezebe a kanalat, akkor jol fogja de ahogy emeli az etelt a szajahoz valahogy elforditja, fejjel lefele lesz a kanal es minden kiesik belole. Sokszor en is turelmetlen vagyok es egszerubb gyorsan megetetni, mint nezni szegenyt ahogy probalkozik, aztan takaritani. Az a baj, hogy poharbol sem tud meg rendesen inni. Vettunk 2 fulu pici pobarat, szepen megfogja, de ahogy iszik a nyelvet beledugja a poharba es kb a fele melle megy. Hogy tudnek segiteni neki?

2022. jún. 29. 14:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Együtt eszünk a 9 hónapossal. Kap előtte egy teljesen befedő előkét így ha leeszi magát hát ez van,de így tanul. Utána mindig feltakarítok,mert mintha tornádó söpört volna végig az etetoszeken 🤣 de a maszatolás az evés megtanulásának a része,időm meg mint a tenger.
2022. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A jövőre nézve: bármi amit megcsinálsz helyette, nem fogja megtanulni. Azt tudja megtanulni, amiben próbálkozhat, hibázhat és lehet sikerélménye egyedül. A te feladatod annyi, hogy ottlegyél, ha segítséget kér illetve hogy rávezesd, hogy hogyan tudja egyedül megoldani. Ilyen lesz például az egyedül öltözéa, vetkőzés stb
2022. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egy kanál az én kezemben volt, egy pedig az övében. Aztán egyszercsak már nem akarta elfogadni az én kanalamat és csak a sajátját használta. Sokszor félre ment, sokszor lefolyt, kifolyt belőle az étel de próbálta jobb és bal kézzel is. Most már nagyon szépen használja egyedül a kanalat és a villát is. A pohárba mindig csak 1-2 kortynyi vizet teszek, mert azt még biztonsággal meg tudja inni és nem baj ha esetleg kiönti. Engedd próbálkozni.
2022. júl. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Annyi kedves, okos ember van. Én hagytam korán, mégsem akarta sem akkor, sem most. Ha nagyon éhes akkor inkább megeszi kézzel. A folyadékosat meg kiönti inkább. 2 éves, de valahogy úgy döntött ellensége a kanál meg a villa ...
2022. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!