Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a bölcsöde felszereltsé...

Milyen a bölcsöde felszereltsége? Hányan vannak egy gondozóra, hány gyerek van egy helyiségben, milyen és menniy játékok vannak? Ihatnak napközben a gyerekek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint az óvoda, tehát csoportszoba a gyerekek korának megfelelő játékokkal, kisasztalokkal és székekkel az étkezéshez. A nagyon piciknek járóka és rácsos ágy, a nagyobbaknak "tábori ágy" alváshoz. Nyitott mosdó, pelenkázó. Udvar játékokkal.

7 gyerek van egy gondozóra, egy csoportban 2 gondozónő van és 14-16 gyerek. Szakképzettek, tehát kisgyermekgondozó végzettségűek. Dadus nincs, takarítónők segítenek be.

Persze hogy ihatnak, de csak vizet, ill azt amit a bölcsi biztosít. Ételt italt nem vihetsz be, gyógyszert nem adnak be.

2010. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az ivás azért érdekelt külön, mert teljesen kiakaszt a dolog, hogy a gyerekem már hetek óta ugy jön haza, hogy szomjas állandóan, mert csak evéskor adnak nekik inni,namost ma is 9-11ig az udvaron voltak, szét rohangálták magukat és utána persze, hogy inni szeretene, de a poharakat felnőttmagasségban tartják egy polcon, tehát a gyerek még véletlen sem tud odamenni a csaphoz, hoyg engedjen bele és igyon.

Itthon is ha szomja odamegy a csaphoz, kinyitja és enged a pohárba, iszik.

Nálatok ihatnak napközben?

2010. szept. 20. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A poharak a csoportszobában vannak, a tálalóasztalon, ahol a gyerek ugyan nem éri el, de látja és tud kérni. Nyáron a melegben kiviszik az udvarra, itatják őket sűrűn. Napközben kérésre adnak. Reggelihez, tízóraihoz, ebédhez és uzsonnához mindig töltenek nekik.

Azért is lehet ám szomjas délutánra, mert ha kint rohangálnak megszomjazik ám.

2010. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja de egyébként az óvodában is magasan tartják a poharakat, nem érheti el a gyerek és ott is kérésre adnak.
2010. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Az elsőn megdöbbentem. Gyógyszert nem adnak be???


A kicsim lázgörcsre hajlamos és bármikor hirtelen kialakulhat. Nekem azt mondták vigyem be amit ilyen esetben adni kell beadják és mentő.

2010. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem, hogy antibiotikumot ilyesmit nem adnak be. Vihetsz be allergiára való gyógyszert - pl méhcsípés esetére, de mást nem. Lázkúpot tartanak, azt beadják, ha hirtelen ott lázasodik be, de lázasan nem viheted be.
2010. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem lehet semmilyen gyógyszert bevinni és nem is adják be sem. Ha gond van, szólnak úgyis.

Nálunk kb. 7 gyerek jut egy gondozónőre, 2 gondozónő van tehát 14 gyerekkel. Persze ritka a teljes létszám, mindig hiányzik egy-két gyerek ebben a nyálkás őszi időszakban.

Udvaron: játszóház, homokozó, kismotorok, esőben a teraszon van a levegőzés. Szobában: sokféle benti játék, de nyilván egyszerűbbek, nem csúcsmodellek. De így is barátságos.

2010. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi csoportunkban 12 gyerkőc van 2 gondozónőre,1 helységben,és a 12 gyerek is el van osztva ketté.

Eléggé le vannak strapálva a játékok,ezért a listán,hogy mit kell vinnünk első nap,szerepel egy vastag lapú könyv és megunt,de még használható játékokat is elfogadnak.

Gondolom azért nem ihatnak,mert akkor állandóan pisilni járnának a gyerekek.

Amikor még a beszoktatás előtt bementünk 1-1 órára,csak azt láttam,hogy a gondozónők cikáztak a gyerekekkel az udvar és a wc között.

Biztos nem könnyű nekik sem,de én azért itatnám a gyereket,az én fiaim legalábbis nagy ivók.

4 éve,amikor a nagyfiam volt bölcsis,kellett folyamatosan szednie homeopátiás golyókat,és többször láttam,hogy amikor meglátott a gondozónő,gyorsan kiborította,mintha odaadta volna a gyereknek:(

2010. szept. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért azt meg kell érteni, hogy gyógyszert nem adhatnak a gyerekeknek. Nem arra szól a szakképesítésük - meg gyógyszerezett gyereknek nincs keresnivalója a közösségben. Előfordult, hogy anyuka úgy vitte közösségbe a gyerekét, hogy lázcsillapító kúpot adott be neki indulás előtt. A gondozónő kicsit később észrevette, hogy a gyerek lázas, adni akarta neki a kúpot - még jó hogy pelenkás volt a kicsi: ott volt a kúp kifolyva...Ha beadta volna neki a lázcsillapítót, simán túladagolja agyereket. Ki lett volna a hibás? Némelyik szülő nagyon felelőtlen.

Az itatás szabályait nem tudom, de azt igen, hogy kérésre adnak a gyereknek és étkezésekkor mindig kapnak, az pedig relatíve sűrűn van: 8-kor reggeli, 10-kor tízórai, 12-kor ebéd, 2-kor uzsonna.

2010. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lázgörcsös gyerek anyukája vagyok.


Természetesen lázasan nem vinném (még nem vagyunk bölcsisek) de már előfordult, hogy totál váratlanul, semmi előjel nélkül görcsöt kapott. Egyszer légzésleállás és újraélesztés is lett belőle.


Szóval mire szólnának onnan már nem biztos, hogy a kicsim túlélné...ezért csodálkoztam, hogy sürgősségi esetben (mint pl a mienk) nem adnak semmit? Mert speckós a lázcsillapítónk is.

2010. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!