Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El kéne hagynunk a délutáni...

El kéne hagynunk a délutáni alvást?

Figyelt kérdés
Kislányom 2.5 éves. Egyre nehezebb délután letenni aludni (persze a dackorszak is közrejátszik), de ha mégis sikerül (jóval később, mint eddig), akkor alszik másfél órát, majd utána este nem hajlandó időben aludni. Nem fáradt egyszerűen. Szerintetek kéne erőltetni a délutáni alvást? Egyébként mostanában többször kimaradt, és kibírta estig, csak nem tudom, hosszú távon jó ötlet-e, hiszen az oviban is aludni szoktak. Mert azért délután szokott álmosnak tűnni, de nem nagyon alszik el...
2022. júl. 1. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ez nagyon utálatos időszak, ha nem alszik, nyűgös lesz estére, de ha erőltetem az alvást, akár 2 óra is elmegy nyüglődéssel, vagy este nem bírom letenni fél 11-kor sem, kitartást! Nálunk az az áthidaló megoldás született, hogy több nap kimarad, aztán jön egy alvós nap. Nem erőltetem, ha nem látom rajta, hogy fáradt, csak szenvedés lenne belőle mindenki részéről. Nálunk az oviban visszaszokott az alvásra, szerintem a sok inger ott jobban lefárasztja. Ha nem, akkor meg legalább megtanulja addig csendben lefoglalni magát, és addig is pihen azért - emiatt ne aggódj!
2022. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem kb ennyi idősen teljesen elhagyták; ez a vagy igen, vagy nem már 2 éves korban elkezdődött. Van olyan szerintem, akinek ennyi az alvásigénye, én se alszom 2 éves korom óta délben, még akkor sem tudtam, amikor még nagyon sokat keltem szoptatni. A legkisebb augusztusban lesz 2, már ő is heti 2-3 nap nem alszik, a többi napon még igen, gondolom hónapok kérdése, hogy teljesen alvás nélkül legyen ő is. :(
2022. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanez volt nálunk, ugyanennyi idősen és amikor már 3 órát altattam délután eredmény nélkül, hagytuk az alvást. 4 évesen ment oviba és ott minden délután alszik, itthon soha. Más minden az oviban, máshogy viselkednek.
2022. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Enyem is ugyanezt csinalta, en mondjuk soha nem eroltettem ra semmit, mert attol, hogy kicsi, o pont ugyanolyan ember, es ismeri a teste jelzeseit.

2,5 evesen hagyta o is el az alvast, de ugyanugy voltunk mint a 2-es hozzaszolo, hogy heti 1-2 szer kidolt, es aludt, aztan ez ritkult, 3 evesen olyan heti, kethetente egyszer aludt delutan.

O 4 evesen mar iskolas volt ( itt ahol elunk 4 evesen iskola van, most 7 eves es mar 4. osztalyba megy osszel), ugyhogy ott mar ertelemszeruen nem volt alvas.

2022. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, hol éltek?
2022. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Angliában élhetnek a 4 válaszoló.
2022. júl. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lányom kb 2 éves korától nem aludt otthon délután viszont bölcsiben igen .és este 7 kor minden nap elaludt már .
2022. júl. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én két és fél évesemet minden délben leteszem, vagy elalszik, vagy 20 perc múlva kb mondja, hogy ő nem akar aludni. Akkor úgy vagyok vele, hogy már a csendben fekvés is pihenés volt kicsit a szervezetének, úgyhogy betudom ezt pihenésnek és mehet játszani. Ha elalszik akkor viszont kb egy óra alvás után kedvesen felébresztem, mert különben

1. Szörnyen hisztisen kel

2. Este nem tud elaludni


Most éppen ez vált be, de ez ugye gyakran változik mi a rendszer.

Kb fele fele arányban működik a délutáni alvás jelenleg és érdekes módon azt tapasztaltam, hogy ha nem alszik délután, akkor ugyan gyorsabban kidől este, de rosszabbul alszik, többször kel éjjel

2022. júl. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. valaszolo, Angliaban lakunk igen.

Ha augusztus 31.ig betolti a 4-et, akkor iskolas. Az enyem nyari, ugyhogy az egyik legkisebb volt, de semmi gond nem volt belole. Itt nem lehet halasztgatni.

Ovoda 3 tol 4 eves korig van ingyenes. Elotte fizetos, de nagyon draga, viszont aki dolgozik 80 %-a vissza igenyelheto.

2022. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

figyelni kell a teste reakcióira. 2-3 hetes turnusban érdemes változtatni, mert a cirkadián ciklus lassan áll át.


nehéz ennyiből megmondani, de az a tippem, hogy napi 0-15 perc alvás lenne jó neki délután.

persze sok terhelés esetén több

2022. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!