Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szoktatok csinálni az...

Mit szoktatok csinálni az állandóan veszekedő testvérekkel?

Figyelt kérdés

3 és 5 évesek. Cukik, okosak és olyanok, mint egy rossz házasságban élő házaspár. Általában csak veszekednek, de néha verekednek is.

Sokszor a kicsi kezdi (lány) valami ölelgetéssel, aztán lesz a csipkelődés, aztán a nagy cserebe szavakkal bántja (mert ugye ő játszana és nem a húgával akar olelkezni... akkor jon a "te kaka, edd meg a kakát, kuka vagy a fejed kuki, szar".. van minden) Aztán jön a lökdösés, a csapkodás, a dobálás.


Persze szólok szépen, csúnyán, szetszedtem őket, egyik egyik szobába a másik a másikba, de 5p egy mennek újra össze.


Mit csinaljak..? Miért veszekednek állandóan...? Anyam szerint mi is ezt csináltuk a tesoimmal.



Másik hogy miért ordibalnak állandóan a gyerekek? Én nem szoktam ordítani... de mióta ovis/bölcsis a kicsi is..állandóan megy a kiabálás. Kb olyanok mintha valami fesztiválon élnénk és túl kellene ordítani a zenét. Égek a szomszédok előtt hogy vagy megy a csetepaté vagy a kiabálás.

Valami ötlet?



2022. júl. 7. 09:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kollektív büntetés egy 30 fős osztálynak, vagy kollektív büntetés 2 gyereknek, azért ne keverjük már össze! Ahol 2 ember között konfliktus van, ott általában mind a kettő hibás.

Igen, ha belém kötnek nehéz megállni, hogy ezt kulturáltan kezeljem, de ezt nekik is meg kell tanulni.

Amikor nálunk ez megy, akkor mindig mondja az egyik:- Ő kezdte!

Én meg erre azt szoktam mondani, hogy akkor te meg befejezed!

Amúgy őszintén én sem tudom mi a jó megoldás. Nálunk 14 és 12 évesek, és abban a korban, amiben most ti vagytok még egész kezelhető volt a helyzet. Játszottak együtt, néha összevesztek, de alapvetően élvezték egymás társaságát, én meg örültem, hogy van nekik játszótárs.

Ellenben most, valami katasztrófa. Ha nem velem történne, röhögnék néha.

Szó szerint ilyenekből van vita, hogy

-Anyaaa! Rám nézett!

Meg, hogy milyen hüly.e zenét hallgat, meg miért jön át a barátnője, meg ilyen ostobaságokból.

Én már jelenleg ott tartok, hogy megmondtam, hogy nem tartózkodhatnak egy szobában.

Amúgy mi is ezt csináltuk a bátyámmal, igen. És elmondom, hogy sajnos felnőtt korunkban sem rendeződött a helyzet, mert most is ugyanolyan irigy kutya, mint tini korában volt. Szóval én eléggé el vagyok keseredve. Mindig mondom is nekik, ha mi meghalunk a férjemmel, csak ők maradnak egymásnak, szóval jó lenne, ha jó testvérek lennének, hogy ne legyenek egyedül később, de persze csak néznek bambán.

2022. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!