Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szoktatok csinálni az...

Mit szoktatok csinálni az állandóan veszekedő testvérekkel?

Figyelt kérdés

3 és 5 évesek. Cukik, okosak és olyanok, mint egy rossz házasságban élő házaspár. Általában csak veszekednek, de néha verekednek is.

Sokszor a kicsi kezdi (lány) valami ölelgetéssel, aztán lesz a csipkelődés, aztán a nagy cserebe szavakkal bántja (mert ugye ő játszana és nem a húgával akar olelkezni... akkor jon a "te kaka, edd meg a kakát, kuka vagy a fejed kuki, szar".. van minden) Aztán jön a lökdösés, a csapkodás, a dobálás.


Persze szólok szépen, csúnyán, szetszedtem őket, egyik egyik szobába a másik a másikba, de 5p egy mennek újra össze.


Mit csinaljak..? Miért veszekednek állandóan...? Anyam szerint mi is ezt csináltuk a tesoimmal.



Másik hogy miért ordibalnak állandóan a gyerekek? Én nem szoktam ordítani... de mióta ovis/bölcsis a kicsi is..állandóan megy a kiabálás. Kb olyanok mintha valami fesztiválon élnénk és túl kellene ordítani a zenét. Égek a szomszédok előtt hogy vagy megy a csetepaté vagy a kiabálás.

Valami ötlet?



2022. júl. 7. 09:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kitartás mindenkinek aki hasonló cipőben van. Remélem, ha más nem is, legalább az idő megoldja majd ezt.

A négyes védelmében annyit tudok írni a kilencesnek, hogy nálunk sem mindig tudom beazonosítani ki kezdte de egy biztos, hogy valaki elkezdte a másik meg folytatta, szóval senki sem ártatlan.



8nak: oh igen a jó öreg etetőszék.. sajnos nálunk már sima szék van így marad a könyörgés hogy menjen szépen vissza gondolkodni

2022. júl. 7. 16:25
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

"másik meg folytatta"


Miért? Mit csináljon? Tűrje a bántást vagy a megalázast? Ha én elmegyek hozzád és lapáttal képem b@$zlak, te azt szó nélkül hagyod? Vagy esetleg "folytatod" s feljelentesz testi sértésért?

2022. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

#12

A kollektív büntetésnek pontosan ez az értelme, hogy nem érdemes sem elkezdeni, sem folytatni, mert mindenképp megszívják. Nincsen hozadéka a botránynak, verekedésnek. Ezt egy egészen fiatal gyerek is előbb utóbb felméri, és belátja, ha következetes a büntetés.


Több okból is nevetséges a liberális álláspont, hogy nem szabad büntetni. 1. sokkal hatékonyabb nevelési módszer, 2. alkalmazkodik a való világhoz, amelyiknél az társadalmi ösztönzés módszere a helyes viselkedésre az esetek >90%-ban a büntetés.


Van egy felsőbb hatalom = szülő, aki letöri a balhét, akármi van. Az egyetlen lehetőség a büntetést elkerülni, ha nincsen balhé, és EGY CSAPATBAN JÁTSZANAK. Ez működik. 4-es voltam.

2022. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy működik. Se szülőnek, se tanárnak, se egyébnek.


A tanítónőnk mindig az egész osztályt bűntette, ha hangoskodás/futkározás volt óra előtt. Függetlenül attól, hogy ki csinálta. Mi lett az eredménye? Alsósként sírva jártam haza az iskolából, mert én semmit se csináltam s mindig térdeltem. Lehet hogy emiatt a stressz miatt is kezdtem el dadodni...

Ja, a hangoskodás meg futkározás persze soha nem szűnt meg. Vagyis 8.-ra igen, de akkor azért, mert ellustultak a problémásak.



Nagyon is fontos, hogy ki kezdte.

Itt van pl egy zaklatásos eset a "felnőtt világból"


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


A kollektív bűntetés szerint nem érdekes, hogy a nő simán csak létezett és a pasi letapizta a fenekét, bűntetés kell mindkettőnek. Ugye milyen felháborító lenne?

2022. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
12. nem, arrébb megy vagy jön hozzám és szól. Nem kell tűrni, nem kell végletekben gondolkodni.
2022. júl. 7. 21:27
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

"Nálunk kollektív büntetés van veszekedés esetén. Ha veszekedés, verekedés van, mindegy kinek van igaza, mindegy ki kezdte, mindegyiket leszidom, és/vagy megy a büntisarokba."


Phu, ez nagyong gusztustalan és káros dolog, nálunk is pont ugyanezt csinálta az anyánk, és csak fokozta vele a rossz viszonyunkat a testvéremmel. Nálunk ő volt a balhésabb, kötekedősebb. Máig emlékszem, hogy utáltam, amikor anyám kiabált, hogy őt nem érdekli, ki kezdte, ez már akkor is nagyon rosszul érintett. Ez a lesz*rás, ez az igazságtalanság.


Ma már nem is beszélünk a testvéremmel, amiben nagy szerepet játszott anyám nevelése.

2022. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

okes, akkor ti hogy oldanátok meg a következő helyzetet.


kinn vagyok a konyhában, mondjuk éppen pakolok el reggeli után.. a gyerekeim: A és B, mindekozben benn vannak a szobában. 2 p alatt összevesznek.


A kiabal, B sír. Bemegyek, A azt állítja B megcsípte, B azt állítja A meglökte, mindkettő fel van haborodva. Én ugye nem láttam, a

ki kezdte?

mi történt?

kerdeskre összevissza és végeláthatatlan számú választ kapok - ne felejtsük el, esetemben egy 3 és egy 5 éves gyerekről van szó élénk fantáziával.


Ne és ezt óránként kb 5alkalommal, szóval nincs idő minden alkalommal keresztkerdesekkel kideríteni ki volt. egyszerű és nagyszerű módszer azt mondani egyik az ágyra ül, lenyugszik és atgondolja, másik a szőnyegre ül, lenyugszik átgondolja, 3p után bocsanatot kérnek egymástól és folytatják a játékot. (és kezdik elölről a veszekedést sajnos)


Amugy mire általában leállitom az ilyen jellegű helyzeteket addigra már A és B gyerek is fel van spanolva, megy a másiknak mint valami kis mérges hörcsög, szóval bárki is kezdte, mindenkinek le kell higgadni. Ettől ne legyen már lelkisérült valaki.


Most nyilván a magam nevében nyilatkozom de a "buntetes" nálam max 3p egyhelyben ülés. Nem bántom oket max szólok erelyesebben hogy elég legyen és üljön le.


Már tényleg ez is olyan nagy baj?

Ha igen akkor mégis hogy kellene ezt okosabban csinálni?

2022. júl. 7. 21:41
 18/21 anonim ***** válasza:

#17


Szerintem ez helyes, nem érdemes itt nyomozgatni, ilyen korú gyerekeknél úgysem tudsz igazságot tenni.


Először büntisarok, utána nincsen csoki, cukor, nincsen fagyi, különböző kedvezmények, stb. megvonása. Nálunk ez működik, csak meg kell említeni, hogy ha ez van vagy az van, akkor nincsen csoki ebéd után, nem lehet "vizezni" fogmosás után, nem kap krémet a kezére lefekvéskor, stb.


És nem csak üres fenyegetőzés, hanem következetesen be is tartom.

2022. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hat a kremet elvenni a kezerol,mikor azt sokszor muszaj kenni ekcema eseten pld :/
2022. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19 nem, ez az én testápolóm, nekem száraz a bőröm. A gyereknek nincsen semmi baja, csak imád krémeket kenceficézni.


Ezért pl. egy jó motiváció vagy büntetés ha azt mondod, hogy kapsz krémet, ha ezt vagy azt megcsinálod, ill. nem kapsz krémet, ha ezt vagy azt csinálod.

2022. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!