Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Óvodás, kisiskolás testvérek...

Óvodás, kisiskolás testvérek állandóan "gyilkolják egymást", más családokban is létezik?

Figyelt kérdés
A férjemmel már előre félünk a hétvégéktől, mert folyamatos a cirkusz. Ha programot csinálunk ott is... A saját pillanatnyi akaratukon kívül semmi nem érdekli őket. Nagyon más habitusúak, mint mi, ezért nem hogy megérteni nem tudjuk ezt, sokáig elviselni sem... Büntetés, kedves dolgok megvonása nem ér semmit, próbáltuk. Mi a megoldás? Nem nőhetnek fel külön-külön elzárva. Elkeserítő.
2019. máj. 5. 23:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
A húgommal mi is nyírtuk egymást 15 perc folyamatos együtt töltött idő után, sőt, mivel ő most nagyon tinédzser, néha még most is . Idővel enyhül, de a saját példánkat látva, vannak olyan gyerekek, akiket ilyenkor semmi és senki em érdekel.
2019. máj. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Születésünltől fogva öltuk egymást a hugommal.16 éves korunkig azóta a leheslegjobb szererő tesók vagyunk.két év van köztunk.30 N
2019. máj. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Bizonyos szintig természetes dolog, hogy kistesók veszekednek. De ha úgy érzitek, hogy ez már több az elfogadhatónál, akkor bizony tenni kell valamit.

Próbáljátok meg megfigyelni, mik azok a dolgok, amiken legtöbbször összevesznek, és megtanítani őket arra, hogy ezekben megegyezzenek, konszenzusra jussanak. Most kell megtanulniuk engedni, a másikat is figyelembe venni, az igényeiket egyeztetni, stb. Használjátok ki ezeket a veszekedéseiket arra, hogy ezeket megtanítsátok nekik.

2019. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
négy év van közöttünk tesóval, a születése óta gyilkoltam, nem nagyon tudtam (nem is segítettek mondjuk) kezelni a helyzetet, hogy itt van egy fejletlen, buta kis lény, és azt most nekem szeretni kéne. ő most 11. gimnazista, én másodéves egyetemista, lassan egymás mellé növünk annyira, hogy néhány órát is el tudunk tölteni egymás társaságában anélkül hogy halálra idegelne minket a másik és ezért szeretnénk kitekerni a nyakát
2019. máj. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

Mintha minket írtál volna le 5-7 éves fiúkkal. Hiaba fiúk teljesen mások,a nagyobb most elsős igazán nyugodt minden helyzetben nyugodt kb 1 ceruzával papírral elvan órákat ha olyan helyen vagyunk vagy csak úgy. Na de a kistesó egy hurrikán és szamuráj keveréke. Egy perc alatt úgy felhergeli magát, hogy zeng minden tőle. Egy szemvillanás alatt oda mászik fel ahová nem szabad, szombaton egy villanyoszlopról szedte le az apja. Mindezt úgy hogy mellettünk állt mikor ballagási csokrot adtuk oda egy rokon fiúnak.

A ballagási ebéden a kicsi azért üvöltött mert a tesója egy asztalnál ült vele és egy sültes tálból szedtem nekik enni.

Annyira felhergelte magát hogy a nagyobb elvonult magába a játszósarokba csak ne hallja a kistesót.. Az apja kiült vele a kocsiba mert nem akarta a tesó sírjon. Elmentünk egy olyan irányba hogy a kicsi terrorban tartja a nagyot és minket is de nincs erőnk küzdeni vele. Férjem beszerző egy cégnél annyira stresszes a munkája, hogy, a veszekedést nem bírja hallgatni, én meg nem bírok a kicsivel mert ha üvölt akkor az apja elvonul külön szobába vagy a nagyobbat szidja miért síratja meg a tesóját.

2019. máj. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Ezek 90%-ban nevelési hibák, a szülők nem tudják kezelni a gyerekeket.
2019. máj. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Sajna nálunk is így van egy perc alatt összevesznek fiaim pedig ök kamaszok már .
2019. máj. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Amikor kisebbek voltunk, a testvéremmel állandóan ezt csináltuk. Aztán elkezdtünk felnőni és megkomolyodni, és nagyon jóban lettünk. Szerintem ne aggódj.
2019. máj. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Ezt a kérdést elmentem magamnak és el fogom olvasni ha esetleg egyszer, valamikor, bármikor, elkezdenének meggyőzni azok az emberek akik szerint tesó márpedig KELLLLLLLLLLL
2019. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Azért aranyos, hogy írjátok, hogy ne aggódjon a kérdező mert már csak 10-12 év és újra normális lesz a családi béke... 😅 Lehet azért nem valaszol, mert ezeket olvasva kiugrott az ablakon 😅🤷🏻‍♀️
2019. máj. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!