Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereketek beszél...

3 éves gyereketek beszél folyékonyan, mondatokban? Szobatiszta?

Figyelt kérdés

Az én 3 éves fiam nagyon nehezen akar beszélni és csak 2-3 szavas mondatokat mond. Ez probléma lehet?

Illetve szobatiszta?


2022. júl. 8. 08:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, kb fél éve szobatiszta. Elég régóta beszél mondatokban, de még bőven vannak ragozási hibák, keverei a személyes névmásokat. Miért korszak már tart egy ideje.
2022. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

A mostani gyerekek a kényelmes pelenkák miatt később lesznek szobatiszták. Általában azt mondják, hogy 3 éves kor körül kéne kialakulni. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ne erőltessem, majd ő szól. Aha, hát ha én arra vártam volna, szerintem pelenkában megyünk érettségizni. Úgyhogy én levettem a gyerekről a pelenkát, és bugyit adtam rá. 3 napig bepisilt, visszaadtam rá, még nem érett rá. Ezt kb. 3 havonta ismételtem úgy 2 éves kor után.

3 éves kora előtt egy hónappal mindkét gyerekem az első bepisilés után ment wc-re. Bár láss csodát, a húgom gyereke tényleg mondta, hogy ő szeretne wc-re menni, szóval van ilyen is.

Az is igaz, hogyha otthon magyarul beszéltek, az óvodában meg németül beszélgetnek vele, akkor később fog megtanulni beszélni, bár utána ez mindenképpen javára válik.

Óvodában egyébként nem mondták, hogy szerintük el van maradva? Ha nem, én nem aggódnék. Egyáltalán hogy vették fel, ha nem szobatiszta?

2022. júl. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Itt nem kötelező szobatisztának lenni, mint Magyarországon. Az oviban nem mondták, hogy le lenne maradva, azt mondták valószínű a cumi miatt késik a beszéd.
2022. júl. 9. 21:54
 14/17 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 éves korára lett stabilan szobatiszta és tanult meg rendesen beszélni. Sosem sürgettem, nem figyelgettem. Most 6 éves és minden rendben vele, szépen, választékosan beszél.
2022. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14-es! Fiad vagy lányod van?
2022. júl. 10. 07:33
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Hogy mi? :O


3 évesen már olvastam és nagybetűkkel írtam.

És nem vagyok zseni...

2022. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14es,lány. Nagyon okos, nagyon gyorsan tanul, teljesen más,mint 3 évesen volt.
2022. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!