Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasonló gyerekek szülei...

Hasonló gyerekek szülei mesélnétek, hogy nálatok hogy alakult az ovi? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi az ovit a kisfiam. Nem járt bölcsibe, sőt gyerektársaságba is csak keveset tudtunk menni, de ha mentünk is, nem igazán játszott a többi gyerekkel. Azt mondja, hogy az oviban sem fog. Itthon nagyon szeret lenni, főleg kint a kertben,nem is látom rajta, hogy vágyna a gyerektársaságra. Eléggé aggódom. Férjem szerint mivel nem is igazán van tapasztalata, hogy milyen gyerekek között lenni, így nem tudthatja, és majd változni fog, ha kezdi az ovit.

Ha van nálunk kisgyerek, akkor megmutatja a játékait, ha kérjük tőle, vagy ha kérdezik válaszol,de összességeben nem egy barátkozós kisgyerek.

Egyébként mi sem vagyunk nagyon társasági lények.


2022. júl. 19. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem lesz nagy gond. Nagy gond akkor szokott lenni, ha komoly magatartási problémák vannak, és agresszív a többi gyerekkel.

Az viszont elképzelhető hogy egy csoportnyi gyerek között eléggé tultelitodik, és nagyon fáradt lesz nap végére. Esetleg emiatt már az oviban is lecsokken az együttműködési kedve. De az is lehet, hogy a közös foglalkozások megalapozzák majd számára a többiekhez való nyitottabb hozzáállást.

2022. júl. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Mivel ti sem vagytok társasági emberek, így ezt a példát látja.

Én a helyetekben szeptemberig rengeteg gyerekes programra.vinném. Szeptemberben egyből a mély vízbe dobjátok bajok lesznek

2022. júl. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb az első hétig lesz így, aztán el se lehet majd hozni onnan.
2022. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen volt a kisfiam. (Ebéd után hazahozom.) 2 hétig minden gond nélkül ment az oviba. Utána pár hétig hétfőtől szerdáig sírós volt az elköszönés, csütörtök-péntek már rendben volt. Ez egy-egy napokra előfordult decemberig, aztán többet nem sírt. Az oviban október közepére kezdett bekapcsolódni a foglalkozásokba, addig csak nézte a többieket, egyedül játszott, de jól érezte magát.

Aztán január környékén kinyílt a csipája... Azóta már inkább túl nagy a szája, néha durva a többiekkel, ökörködik, vadul.

2022. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Mi játszótérre sem jártunk, max a boltban vagy az utcán látott gyereket, oviból meg alig tudtam hazahúzni...

Ott egyébként is az elején csak egymás mellett játszanak, nem kell aggódni

2022. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam :)
2022. júl. 19. 09:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Ovi előtt Te sem láttad a gyerekeden, hogy hiányozna neki a gyerektársaság?
2022. júl. 19. 09:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Első gyerekünk nekünk is hasonló volt (és addig egyke volt, ui. már óvodába járt, amikor megszületett a kistestvére). A beszoktatás átlagos volt. Azért sokszor volt reggel hiszti, hogy nem akar óvodába menni, de ott szépen elvolt.

Ami érezhetően zavarta: a zaj és a nyüzsgés. Otthon szép csöndben eljátszogatott, az óvodában meg ott szaladgált és kiabált körülötte 20 másik gyerek. Amikor az udvaron voltak, ott jobban érezte magát, mert nagyobb helyen jobban eloszlott a zaj is meg a szaladgáló gyerekek is. Aztán szépen beilleszkedett, nagycsoportra már lettek barátai is.


Annyit tudnod kell, hogy a 3 évesek általában még nem egymással, legföljebb egymás mellett játszanak. Tehát a gyereked viselkedése teljesen természetes.

Jól sejtem, hogy egyedüli gyerek? Arra vigyázz, hogy ne legyél túlaggódó paramami, helikopterszülő, mert azzal viszont szorongást nevelsz a gyerekedbe.

2022. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém annyira zárkózott volt, hogy már a védőnő is figyelte autizmus gyanúval, se felnőttek, se gyerekek felé nem nyitott, pedig jártunk neki való programokra, ahol tudott (volna) barátkozni. Plusz egyáltalán, de egy szót sem beszélt. Nagyon aggódtam, hogy hogy fog boldogulni. Én itthon voltam a tesóval, így csak délig járt. Kb 2-3 hét volt a beszoktatós sírás, decemberben meg már ment a nagyokkal, ovifocizott, teljesen társasági gyerek lett. Februárban és májusban jött két kis kortárs, azóta is hatalmas a barátság, van szerelme, ráadásul kölcsönös. Már nagycsoportos lesz, de ha betegség miatt itthon van, akkor mindig számolni kell, hogy mennyit kell aludni, hogy újra mehessen.
2022. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, öszönöm a jó tanácsokat :) igen, egyke, télen fog születni a kistesó. Igyekszem nem túlparázni, néha nem könnyű, de tudom, hogy azzal nem teszek jót neki, ha folyton körülötte vagyok.

Kedves 9-es, köszönöm Neked is, megnyugtató olvasni ilyen sikersztorikat :)

2022. júl. 20. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!