Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek és vállalkozás nyáriszü...

Gyerek és vállalkozás nyáriszünetben, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Rengeteg munkám lenne, de itt a gyerek egész nap. Segítség nincs, apa dolgozik. Ha hívnék babyszittett, elvinné az egész hasznomat. 6 éves a gyerek, szegény most egyedül játszik,nem tudunk sehova menni. Persze egyfolytában szekál, ha a gép előtt ülök. Van egy nagy házunk, takarítani, főzni is kell. A kata módosítással teljesen kinyírtak engem, emiatt is kivagyok. Eddig legalább hozzá tudtam tenni egy szerény összeget a családi kasszához, most ennek is lőttek. A gyereknek be lett ígérve minden program, de sírni tudnék,ha arra gondolok, hogy ott kell ülnöm a strandon meg a játszótereken miközben tornyosul a munka, az ügyfelek egyre türelmetlenebbek...más hogy oldha meg egyáltalán?
2022. júl. 26. 15:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%

Az ovis csoportban konkretan szinte semelyik anyuka nem dolgozik


Bocs, de ezt marhára nem hiszem el.

2022. júl. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
74%

Alvásidőben nyomom (most aludt el a kicsi, mindjárt kezdem), illetve délután/este, amikor apa már itthon van. Én is utálok fáradtan dolgozni, de ez van, valamit valamiért. Pár hét nyári szünetet ki lehet bírni.

Egyébként nekem az állandó stresszen az segített, hogy tudatosítottam magamban, hogy NEM tudok dolgozni, amikor itt vannak (vagyis a nagy mellett valamennyire tudnék, 7 éves, a kicsi 3, mellette esélytelen, max nagy ritkán egy kicsit lehet, ha tényleg sos). Szóval kár rajta pörögni, elfogadom szépen, hogy ez este lesz megcsinálva, addig foglalkozom minden mással. Az a legszarabb, amikor napközben próbálsz időzsonglőrködni, végül úgy sem jön össze, de szétcsesz az ideg miatta. Lásd be, hogy a gyerek mellett nem megy, és fogadd el, hogy este kell csinálni.

2022. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 4-6 órát kéne dolgoznom a hatévesem mellett, utána simán tudnék vele nyári programokra menni, ez egyáltalán nem vészes mennyiség.

Egyébként miért nem kértél nyárra ügyeletet az oviban? Az enyém is ment pl egész júniusban és július első hetében, mert dolgoztunk, tavaly még össze vissza 1-2 heteket, mert úgy voltunk szabin. Ha kértél volna ügyeletet, tudnál akár kicsit előre dolgozni, és amikor nincs oviban, lehet menni csavarogni.

2022. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
24%
23. ahhoz előre kellene gondolkodni. de ahogy látod szegény kérdező roppant leterhelt a 4-6 órás munkájával és az állandó kifogás kereséssel.
2022. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
De legalább nem eltarttatom magamat es melle takaritonot es babysittert tartok, mint a kornyezetemben kb mindenki:)
2022. júl. 28. 14:37
 26/26 anonim ***** válasza:
74%
25. látod, valamit nagyon rosszul csinálsz. nem úgy mint a környezeted. 😇
2022. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!