Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem 4 éves fiú...

Hogyan kezeljem 4 éves fiú gyerekem düh és hiszti ki törését?

Figyelt kérdés

Ha nem tetszik valami neki pl. Óvodába oda csap a gyereknek, visít hangosan

Ha rá szólunk csap vág ordít és visít, általában óvodába és nagyobb közösségbe csinálja ezt

Psziologus látta ott nem viselkedett így, sőt azt mondja aranyos és ügyes. Én kezelem ezeket úgy hogy rá szólok meg büntetem. De ez sem használ


2022. aug. 3. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Összetettebb az ember, kismillió tény összessége befolyásolja azt, hogy ki hogyan reagál. (kortól, nemtől függetlenül.)


Ovónő dolga lenne felügyelni a gyermeket s nem csak az esemény durranójára kellene odafigyelnie.


Nem véletlen tanulnak gyermek pszichológiát...


Hozzám is hoztak problémás gyerkőcöket, mellettem át is lettek nevelve. Ugyanígy az állatoknál.


Látni kell s érezni +átgondolni és összegezni a dolgokat, majd koorigálásban úgy segíteni az alanyt, hogy számára megfelelő legyen, azaz nem kényszer, mert az további problémákat szülhet.


Vakon sose szabad ítélni, se tanácsot adni. Minden alanynál mások a tényezők és az alap személyiség főbb vonalai már kicsi korban is jelen vannak.


Hozzáértőt kell keresni.

Meg kell kezdetben kérni az ovónőt, hogy kicsit legyen fókuszban a gyermeked, hogy megfigyelje mi a probléma forrása.


Ha csak oviban van ilyen gond akkor ott kell keresni a gyökerét a viselkedésének.


Pl vannak introvertáltabb gyerekek, akik lelki békéjét felkavarja extrovertált/nagyszájú társa, esetleg kötekednek vele, elveszik pl a ceruzáját stb...


Amire gyermekként támadással reagál.


Számtalan oka lehet.

Beszéld meg ovónőjével kezdetben.

2022. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!