Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéren engeded, hogy a...

Játszótéren engeded, hogy a gyereked más játékával is játszon?

Figyelt kérdés

Engem elképesztően idegesít az a játszótéri jelenség, hogy a homokozóban pl ott vannak a játékok, amiket mindenki maga hozott és mikor a miénkhez hozzányúlna egy gyerek, a szülője rászól, hogy ne tegye. Miért? Miért nem tanítja meg neki, hogyan kell elkérni? És mikor mondom, hogy nyugodtan játszhat vele és nyújtom a gyerek felé, akkor esetleg elfogadják, de folyamatosan beszéli le a gyereket, hogy adja már vissza nekünk mert nem az övé....

Szerintetek ez milyen világhoz vezet???



2022. aug. 3. 18:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szoktam mondani, hogy ne játsszon vele, ha valami értékesebb dolog, és nem tudna rá vigyázni, vagy tudom, hogy úgy rákattanna, hogy nem akarná visszaadni a gazdájának, akkor sem, ha ő kérné. Pl. egy futóbiciklit akart elhozni a múltkor, de mások játékbabakocsijára is mindig fáj a foga. De tudom, hogy a babakocsit 2 óra múlva akarná visszaadni, akkor is jönne az üvöltés, hadakozás. A homokozójátékok más tészta, azt megkérdezzük, hogy játszhat-e vele, meg a miénket is vinni szokták.
2022. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%
Engem azért idegesít,mert volt hogy idegen gyerek tönkrevágta a gyerekem játékát anyuka meg csak mosolygott... igenis ne nyúljon a gyerekem játékához,mert nem tudom széttöri-e.
2022. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért nem viszek ki olyan dolgot, amiért fájna a szívem, pl. amit mondtam a 11-es válaszban, a kis babakocsiját. Más is rárepülne, aztán ki tudja, mi lenne vele. De ha a homokozólapátot vagy gereblyét eltörik, azért nem annyira kár, jobban pótolható. Persze ettől még az anyuka hozzáállása vérlázító.
2022. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezze meg, vagy együtt megkérdezzük, és közbe mondom ha a tulaj kéri eadja egyből vissza.

Mondjuk az enyém fifikás mindig mikor indulunk a partra kérdezem vigyünk le játékot, sosem akar, bezzeg lent jó ha van.

2022. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%

Nem. Ahogy a miénket se veheti el minden jött-ment.


Megtanul osztozkodni? Ugyan már... Semmit se fog kiengedni a kezéből még felnőtt korában se, mert fél, hogy tönkre teszik.

2022. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Játszótértől függ. Ahol lakunk, a közeli játszón az a szokás, hogy ami a homokozóban van, azzal mindenki játszik. A másik helyen, ahova szoktunk járni, ott él kell kérni, ott ez a szokás.

Mi kicsit kétlaki életét élünk, a másik kvázi otthonunk külföldön van, ott viszont eleve nem szoktak kamionnyi játékot vinni a gyerekek a játszóterekre, csak 1-2 dolgot, kérdés nélkül nem szokták elvinni, de ott inkább azt kérdezik, hogy játszanak-e vele együtt.

2022. aug. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Tud beszélni a gyerek? Az enyém 3 éves koráig nem volt képes elkérni a játékot. Emlékszem egyszer montdam neki, hogy kérd el szépen, ő meg csak nézett.. jól elfelejtettem, hogy nem tudja, az meg hülyén jön ki, hogy én kérdezgettem folyton, hogy elkérhetjük játszani? De persze muszáj volt, mert így tanul..


Illetve olyan is volt, hogy mi vittünk le valamit, a gyerek, akinek kölcsönadtuk bevette a szájába, láttad volna azt a hisztit, amit az enyém levágott a nyála miatt.. Vagy a kisautóját a másik lecsúszdáztatta a csúszdán, ami nekik belefért, a gyereknek(és nekem) nem. Nem lett baja, de akkor is..


Meg amikor az enyém nem volt hajlandó visszaadni a fagyitölcsért, a másik gyerek meg sírt érte, erővel elvettem az enyémtől, akkor meg az enyém üvöltött.. Utána egész nap úgy voltunk a strandon, hogy hozzá se nyúlhatott máséhoz, biztos hülyének is néztek.


Szóval én mindenféle dolgot megértek, szerintem az anyukák is ismerik annyira az ő gyereküket, hogy tudják, mi fér bele, mi nem.


Szóval ilyenek lehetnek, de egyébként én is azt pártolom

2022. aug. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A lányom most olyan időszakát éli, hogy minden "enyém", és simán elveszi más kezéből is a játékot, mondván, hogy az az övé és soha nem adja oda másnak ami nála van. Függetlenül attól, hogy tényleg saját vagy játszótéri közös vagy valaki más hozta éppen. Na én ezért szoktam neki mondogatni, hogy ha éppen szépen odaadta a másik gyerek, hogy köszönjük szépen, de ez a másik gyereké, ezt majd vissza kell adni, mert 2 évesen így tudom biztosítani, hogy tényleg visszaadja és ne legyen belőle éktelen ordítás és sírás, amikor a másik gyerek menne haza pl és vinné magával a saját játékát. Meg amikor mondja nagy dacosan, hogy "enyém", akkor is kijavítom. Nem minden gyerek ilyen, és tök kellemetlenül is érzem magam emiatt, de azért igenis meg kell tanítani neki, hogy vannak dolgok, amik a másé, és ezeket vissza kell adni, még ha kölcsön is adták nekünk, plusz hát ha ő elveszi azt, ami a másiké, akkor illendő neki is kölcsön adnia a saját cuccait (mondjuk ezt nem erőltetem feltétlenül, de mindig elmondom, amikor sírva visszaszerzi a kismotorját a másik gyerektől, hogy amúgy ő pont a másik gyerek kismotorján ült előzőleg, szóval egy ilyen csere igazán nem olyan vérlázító, mint ahogyan azt ő beállítja).
2022. aug. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
41%
Persze oda adjuk, így tanul osztozkodni
2022. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdésem, hogy odaadjatok e :) bár az ilyen válaszokat is köszi.


Hanem hogy miért vannak olyan szülők, akik rászólnak a gyerekükre, ha elvenné más játékát?

Miért nem mutat példát, mintát és tanítja meg hogy kell elkérni, utána pedig vigyázni rá játék közben? És mikor visszakéri a gazdája, akkor megmutatni, hogy most vissza kell adni? Oké lehet van egy kis pityergés, de ez a része a tanulásnak.


Szóval én ezt nem értem. Különösen, mikor jelzem, hogy játszon vele nyugodtan a lurkó, még akkor sem engedik nekik vagy ha elfogadják, akkor folyamatosan győzködik a gyereket hogy mostmár adja vissza, pedig mi nem is kertuk meg vissza.


Illetve általában ezeket a gyerekeket basztatják azzal folyton, hogy ők bizony adják oda a saját játékukat, ha kéri más (ezzel nem értek egyet, ha nem akarja odaadni, mondja meg és ennyi pont).

2022. aug. 4. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!