Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéren engeded, hogy a...

Játszótéren engeded, hogy a gyereked más játékával is játszon?

Figyelt kérdés

Engem elképesztően idegesít az a játszótéri jelenség, hogy a homokozóban pl ott vannak a játékok, amiket mindenki maga hozott és mikor a miénkhez hozzányúlna egy gyerek, a szülője rászól, hogy ne tegye. Miért? Miért nem tanítja meg neki, hogyan kell elkérni? És mikor mondom, hogy nyugodtan játszhat vele és nyújtom a gyerek felé, akkor esetleg elfogadják, de folyamatosan beszéli le a gyereket, hogy adja már vissza nekünk mert nem az övé....

Szerintetek ez milyen világhoz vezet???



2022. aug. 3. 18:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Jaj kérdező, nem minden gyerek egyforma... az én lányomnál nem kis pityergés lenne, hanem egy dackorszakos vigasztalhatatlan üvöltés, aminek az lenne a vége, hogy duzzogva-üvöltve indulunk haza, mert belelovalja magát. Ezt megelőzendő, mondom neki, hogy ehhez nem nyúlunk, integess a játéknak, simogasd meg, nézd meg, aztán megyünk tovább. Ezt elfogadja, megérti. Nem ettől fogja megtanulni, hogy hogyan kell osztozkodni, hogy nem viheti el a másik Little Dutch rongybabáját, mikor tudom, hogy két perc múlva a földön végezné retkesen, meg közben ráfolyik a nyála, én meg szabadkozhatnék, hogy bocsibocsi. 11-es voltam.
2022. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
48%
Ami a játszótéren van, az közös. Erre kéne megtanítani a gyereket. Nyilván más kezéből nem veszünk ki semmit, de nálunk pl megjelenik egy pár szülő, kiborít egy szatyornyi homokozójátékot 20 gyerek közé, akkor ne csodálkozzon, ha más is játszik vele. Nekem meg szülőként nem feladatom, hogy másodpercenként rohangáljak, hogy ez kié es megengedi-e. A gyerek sem fog kulon engedelyt kerni mindenre. En ha viszunk jatekot, szo nelkul engedem, hogy barki jatsszon vele. A gyerekem meg tudja, hogy közös.
2022. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

11 és 22 persze, nyilván mindenki ismeri a saját gyerkőcét és az alapján dönt. Egy little dutch babát én sem engednék elkérni, elmondanám, hogy az nagyon magy becsben tartott játéka a másiknak és olyat nem kérünk kölcsön. Itt felmerül bennem, hogy aki viszont leviszi azt a játékot, na abban a családban kéne elgondolkodni, hogy nem minden a játszóra való. Pl én a gyerekemnek megmondanám, hogy csak olyat hozzon le, amit nem bán, ha más kölcsönkér. Mert igen ahogy a 23 írja a játszó közös tér, a játszóra levitt dolgok közösek (megfelelő elkérés és átadás után).

A kérdésemben nem konkrétan ilyen játékra gondoltam, inkább általános dolgokra: homokozó cucc, labda, esetleg kismotor.

2022. aug. 6. 06:41
 24/26 A kérdező kommentje:

11 és 21


És 22


Elírtam

2022. aug. 6. 06:41
 25/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom milyen osztozkodást tanulhat a gyerek, ha tönkreteszi más azt ami az övé.


Én a fene nagy gyerekkori osztozkodástól 9.-10. környékén már ösztönösen ráordítottam a tornatanáromra, hogy adja adja vissza a ping-pong ütőmet. (Az iskolának voltak ütői, de én mindig vittem sajátot) Annyi sok jó emlékem lett a gyerekkori osztozkodásokból...


Vagy pl az utcánkban volt egy lány, akivel nem beszéltem 5 éves korunk óta, mert elszakította a játékkígyómat. Pedig lehet egész jó barátok lettünk volna, ha akkor ne utáljam meg.

2022. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem gyerekként úgy neveltek, hogy amit oviba/iskolába/játszótérre viszek, azt egyrészt illik masnak is odaadni, másrészt benne van a pakliban, hogy bizony tönkremegy, elhagyom, ellopják. Megoldás: nem kell odavinni. Az én gyerekem ezzel már régen tisztában van. Játszótérre NEM viszünk játékot,mert oda csúszdázni, hintázni, homokozni, rohangálni megy. Homokozókészletet viszünk, de csak ha nincs hiszti.
2022. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!