Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járatnátok magyar iskolába a...

Járatnátok magyar iskolába a gyereketeket, ha külföldön élnétek?

Figyelt kérdés

Itt ahol élek, a szomszéd városban van magyar suli. Szombatonként vannak az órák, és olvasni tanulnak magyarul, meg történelmet, és népművészetet, meg hasonlót hogy fenntartsák a magyarságtudatot, és erősítsék a nyelvet.


Mi nem vagyunk túl magyarkodók, ezt értsd úgy hogy március 15.én nem tűzünk ki kokárdát, meg nem magyar népmeséket néz a gyerek stb.


Az olvasás megtanulásán kívül, az órák játékos mederben folynak, mivel szabadnaptól veszi el az időt ugye, inkább a szórakozás a lényeg.


Én mindeközben a hobbimra fordítanám az időt, a férjem meg pihenne. Ez kb 3 óra lenne szombatonként.


Jó dolog, vagy a családtól venné el nagyon az időt?


2022. aug. 5. 13:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Kifejtem
43 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lehet tudni mit hoz a jövő, nem árt egy gyereknek sem a tágabb ismeret.
2022. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tök jó dolog, én járatnám. Én sem vagyok kifejezetten "magyarkodó", de ha külföldön élnék is örülnék neki, ha egyrészt beszélne is magyarul a gyerek, másrészt írni-olvasni tudna, azzal meg sosem ártunk, ha a történelmet meg kulturális örökséget is megismeri.

Egyébként én határon túli magyarként technikailag külföldön nőttem fel, és végig magyar iskolába jártam, ez persze tudom, hogy más, de klasszisokkal más színvonal a saját anyanyelveden tanulni és kommunikálni az osztálytársaiddal, tanáraiddal, mint az adott ország nyelvén, szóval már csak emiatt is elvinném.

2022. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
44%

Mi is kulfoldon lakunk, lassan 20 eve itt elek. Az elejen ugy voltam vele, ha lesz gyerekem, tuti jaratom majd. Egy magyar baratnom jaratta, a gyerek semmire nem ment vele, nem is szerette, kinszenvedes volt, oda a szombatja. Most egyetemista itt, az egadta vilagon semmire nem emlkeszik belole, a baratai angolok, nem fog kokardaval jarkalni.


Amiota gyerekem van, megvaltozott a velemenyem, de tenyelg, 20 eve ensem igy gondoltam. Most ugy vagyok vele, pont eleg megtanulnia az angol iskolai anyagot, aztan HA ot erdekloi pl. a magyar tortenelem, majd veszek neki konyvet, de mas ertelmet nem latom.

Folyekonyan beszel magyarul, mi ketten kizarolag ugy beszelunk egymassal, de en is utaltam pl. a verseket, nem is emlekszem egyre sem, a tortenelemre sem, akkor neki meg plane nincs itt ra szuksege.

2022. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Most nézem 2 hetente van nem is hetente, ha ez bárkinél bármit változtat.


Tetszik, hogy van mikulásnap meg farsang, de én személy szerint utáltam a néptáncot. Én szeretném ha tudna olvasni is magyarul, de nem feltétlen akarom arra kényszeríteni hogy pl verseket tanuljon ha nem szeretne🤔 sok nálam a pro is kontra is.

2022. aug. 5. 13:59
 5/28 anonim ***** válasza:
73%

Elozo vagyok, erdekes, de az ebyem 6 evesen mart olvasott magyarul is, van egy par magyar mesekonyvunk, itt ugye 4 evesen mar iskolasok , ev vegere olvasnak, es en soha nem tanitottam elolvasni magyarul a konyvet, de tudja. Persze nem hibatlanul, de tudja. Detto mintnha nekunk adnanak egy spanyol konyvet azert el tudnak olvasni megha a kiejtes nem is teljesen jo, ugyhogy ehhez nem kell magyar iskola.


Kerdezo, ha szivesen menne kiprobalna, szerintem irasd be, aztan majd latod. De amugy haszna nem sok lesz ha utana itt maradtok, csak, hogy tudd :)

2022. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Hát, a pro oldalon egy kis önzőség is lenne, mert én is űzhetném a hobbim rendszeresen 🙂 úgy látom többségben vannak eddig azok akik beiratnák.


Ui. Nem pkntozok le senkit!

2022. aug. 5. 14:05
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém külföldön született 4,5 éves és nem hajlandó magyarul beszélni hiába mi úgy beszélünk hozzá. Ha kérem is,hogy ismételten el valamit vagy mondja magyarul nagyon erős angol akcentussal mondja. Látszik,hogy nehezen megy neki nagyon. Az ismeretségi körömben a vele egykorú gyerekek ugyan így , ők sem akarnak magyarul beszélni. Évaddal is inkább magyarul beszélnek a gyerekek.

Én mindenképpen járatnàm ha lenne ilyen lehetőség

2022. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem járattam. Semmi értelmét nem láttam. Írni, olvasni tud magyarul, mert az első két osztályt ott járta, ez pont elég neki.
2022. aug. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
38%

Kerdezo, akik azt irtak, hogy jaratnak , azok kozul egy sem el kulfoldon, mint ahogy irtak is. ( a 6-os valaszod elottiek.) Neked ez a mervedo, amit elkepzel valaki aki sosem volt a helyzetben ?



7-es, sajnos ez kizarolag a te hibad, az enyem sem akart, de nem szabad hagyni kiskoraban, hogy mas nyelven beszeljen veled, ennyi a trukk. Az en magyar barati koromben MINDEN gyerek folyekonyan beszel magyarul, pedig mind vegyes hazassag, es evtizedek ota itt elnek.

2022. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem.


Írni-olvasni tanulni pont hogy könnyebb magyarul, mint egypár más nyelven (Mi azt írjuk amit mondunk. Az ilyen j-ly meg ludfing pl az angolhoz képest, ahol az írás a kiejtéssel sokszor köszönőviszonyban sincs.), ha amúgy beszéli a nyelvet.

Ha meg az egyik szülő magyar, akkor gondolom beszéli.


A történelem meg a népműveszet meg olyan dolog, hogy engem pl előbbi csak YouTube videók szintjén érdekel, mikor rajzolok vagy valami, utóbbi meg semennyire. Sőt, mikor iskolában tanultuk a történelmet ritka volt az olyan téma, ami még érdekelt is.


Nem cseszem el a szombatját ilyenekért.

2022. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!