Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járatnátok magyar iskolába a...

Járatnátok magyar iskolába a gyereketeket, ha külföldön élnétek?

Figyelt kérdés

Itt ahol élek, a szomszéd városban van magyar suli. Szombatonként vannak az órák, és olvasni tanulnak magyarul, meg történelmet, és népművészetet, meg hasonlót hogy fenntartsák a magyarságtudatot, és erősítsék a nyelvet.


Mi nem vagyunk túl magyarkodók, ezt értsd úgy hogy március 15.én nem tűzünk ki kokárdát, meg nem magyar népmeséket néz a gyerek stb.


Az olvasás megtanulásán kívül, az órák játékos mederben folynak, mivel szabadnaptól veszi el az időt ugye, inkább a szórakozás a lényeg.


Én mindeközben a hobbimra fordítanám az időt, a férjem meg pihenne. Ez kb 3 óra lenne szombatonként.


Jó dolog, vagy a családtól venné el nagyon az időt?


2022. aug. 5. 13:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Én nem iratnám be, csak ha ő akarná. A szombat, neki is szombat, egész héten suliba jár. Engem sosem vonzott a néptánc, de ha ő szereti akkor járjon.
2022. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
26%

#9 - én vagyok a 7-es akinek nem beszél magyarul a gyereke. Mivel szülés után 9 hónapig tudtam itthon lenni így akkor került be a közösségbe. Ezen a helyen is marad 5 éves korig ugyan azokkal a gyerekekkel akikkel kezdte babaként, az iskolàig. Pont akkor került be amikor szívta magába a nyelvet, akkor tanult beszélni. Hiába fél napra jár csak. Az összes barátja helyi és angolul beszélnek.Ha megyünk játszóházban velük megyünk. Magyar barátok nincsenek konkrétan akikkel rendszeresen összejàrunk. Ismerősök vannak csak,de a kapcsolat velük nem szoros annyira,hogy összejàrjunk.Hiaba erőltetem ha egyszerűen nem akarja.

Lehet,hogy azt gondolod az én hibám,nem zavar. Lehet,ha 3 évig itthon lett volna csak velem akkor beszélne magyarul. De nem tudtam itthon maradni , fél napra vissza tudtam menni dolgozni.

Tudom,hogy vannak helyek,országok,magyarok akik kolóniákba összeverődnek. Jó nekik,hajrá. Jó a gyerekeknek.

Én a maximumot megteszem. A mai napig csak magyarul beszélek hozzá,magyarul olvasom az esti meséket.mindent tökéletesen ért. Csak angolul válaszol. Hiába javítgatom,erőltetem. Ő sem hülye amúgy. Tudja,hogy beszélek angolul,tudja ,hogy értem amit mond. De szívesen meghallgatom,hogy te,hogy erőlteted. Mesélj kérlek

2022. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

Meselek szivesen.

Nalunk sincs magyar kolonia, es en sem voltam otthon 3 eves koraig, 9 honapig van nekem is maternity itt, mint neked. Persze a nurseryben angolul beszeltek, hisz itt az a nyelv.

Egyszeruen mikor elkezdett beszelni kb. 3,5 evesen nem engedtem neki, hogy angolul szoljon hozzam. Ennyi. Ugy csinaltam, mint aki meg sem hallja. Ennek semmi koze ahhoz, hogy hany evig voltal otthon vele. Ha este vizet ker angolul, ugy csinalod mint aki nem hallja meg. Ha kell 20 szor. Ha sir, sir, 21.jere magyarul fogja kerni. Par nap , het alatt raall az agyuk. Csakis rajtad mulik.

Egy magyar baratnom adta az otletet, aki szinten igy csinalta. Bevalt.

Egyebkent nem kell cinikusnak lenned, hisz nem az en gyerekem lesz majd merges ram 20 ev mulva, hogy nem beszel magyarul...

Majd akkor gondolj ra,hogy rajtad mult. Senki mason. Nekem tok mindegy mit csinalsz, nem ismerlek.

2022. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Szerintem megnézem van-e lehetőség néha menni, ha érdekli. Nem kötelezően 2 hetente 3 órát, hanem pl ha valami érdekes a téma, meg farsangra stb. Meglátom.
2022. aug. 5. 15:22
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Kinn élünk és járunk, mi még csak az ovis csoportba, mert még pici, de mindenképpen fogunk tovább is járni, szuper közösség és a gyerek is élvezi.(gyerek előtt nem igazán tartottam magyarokkal a kapcsolatot, a férjem sem magyar, semmi különösebb oka nincs, csak így alakult) mivel nálunk csak én beszélek vele magyarul és a pár barát aki egy korú vele, ezért nálunk fontos.

Tesomek más országban,de szintén külföldön élnek,( ők otthon is magyarul beszélnek) ők is jártak,mert jó közösség volt .

2022. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk nincs kötelező néptánc 🤷🏻‍♀️
2022. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldön nevelem a gyerekeimet, a férjem külföldi. Az ô nyelve a közös nyelv, nem tud magyarul. A gyerekekkel csak én beszélek magyarul. Nem élnek a közelbrn magyarok. Nyolc hónapig voltam velük otthon születésük után. Szerintem ez erôsen gyerekfüggô, kár megkövezni, aki nem tudja rávenni a gyereket, hogy magyarul beszéljen. Én pl. nem voltam erre ráfeszülve, mégis a lányom magától vált át magyarra, mikor velem beszél, és ha valamiért a másik nyelven szólok hozzá, ô kérdi meg, “miért nem magyarul mondod?”. És én igyekszem sokféle dologról beszélni vele, olvasni neki, de egyszerûen egyedül kevés vagyok. Hat éves, és elég sok hibával beszél, pl. levelet helyett levélt, csináltam helyett csináltak, stb. A szókincse is kisebb, mint elvárható lenne egy ilyen korútól. Én is nemrég találtam rá a követségen keresztül egy helyi magyar iskolára, szintén havi kétszer szombaton. Nincs néptánc meg ilyesmi. Játékos foglalkozások, mesenézés, írás olvasás van, magyarul. Szeptembertôl tudunk kezdeni, mi megpróbáljuk. Nyilván ha utálja, nem fogom erôltetni, de nagyon jót tenne neki egy magyar nyelvû közösség.


A kisebbik lányom két és fél éves, vele is 8 hónapig voltam otthon. Ô még nem nagyon szólal meg magyarul, az ország nyelvén kommunikál, és azt jobban is érti. De sokat hall beszélni minket a nôvérével, és mesét is néz magyarul, szóval azért érti azt is. Néha a beszéddel is próbálkozik.

A nôvére is így kezdte, elôbb beszélte az ország nyelvét, mint a magyart.

2022. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi is külföldön élünk de a lányom nem jár magyar iskolába messze is van tőlünk és bizony fizetős és itt is szombaton van hetente vagy 2 hetente.

Olvasni tud írni beszélni azt tud mert 3. osztály második félévében költöztünk ki ide ahol lakunk ,de nem fogom szombatján be áldozni ,itt is iskolás még vannak házi feladatai amit meg kell csinálni hétvégén az legyen kész inkább.

2022. aug. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
52%

"Nem kötelezően 2 hetente 3 órát, hanem pl ha valami érdekes a téma, meg farsangra stb. Meglátom."


Ez mondjuk nem így szokott működni.

2022. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, honnan tudod, hogy a kérdezõ országában hogy mûködik? Azt se írta le, melyik országról van szó. Nálunk pl. teljesen rugalmas a részvétel.
2022. aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!