Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek csak egy gyereke lett...

Akinek csak egy gyereke lett miért döntött így, megbántátok később?

Figyelt kérdés
5 éves lesz a fiam és nincs testvére, valószínűleg már nem is lesz. Rossz terhességem volt, rossz szülés élmény, mindig több emberes gyerek volt, mai napig nagyon eleven, 3 évig egy éjszakát nem aludtam végig. Szerencsére nem kérdezgeti, hogy miért nincs testvére, mégis engem kicsit bánt a dolog, de érzem nincs türelmem még egyszer az egészhez. Sajnos sokan kérdezgetik is hogy tesó nem lesz? És ilyenkor úgy szégyenlem magam vagy hogy mondjam..

#Gyerek, egyke, kisgyerek,
2022. aug. 13. 15:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%
Nekünk nem jött össze 32éves koromig a 2. és idősebben már nem vállaltam volna gyereket. Meg nem bántam, mert a gyereknek rossz ha öregek a szülei, de szomorú vagyok, hogy egyedül lesz a világban. Nincsenek rokonaink se, csak a bátyám és a kisfia, de ő autista, nem lesz önálló életre képes.
2022. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal több embert ismerek, aki gyűlöli a tesóját, mint aki nem.
2022. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki vágyik több gyermekre. Akinek így egy van, nem azért nem lett tobb, mert valami oka lenne, egyszerűen egy gyermek számára a tökéletes. 😊
2022. aug. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Egész életemben egyke akartam lenni (2 testvér jutott helyette) és mindig tudtam, hogy 1 gyerekem lesz. Férjem ugyanez. Egyet akartunk, egy is lett. Nagyon jó viszonyunk van a gyerekkel, szinte "barátok" vagyunk. Bárcsak az én szüleim lettek volna ilyenek. Amúgy össze sem jöttem volna olyan pasival, aki több gyereket akar. Nem is barátkozom több gyerekesekkel (nem tudatosan, de most, hogy belegondolok, nincs is több gyerekes barátnőm). Szerintem ez egy személyiség típus,ezt nem lehet megbánni.
2022. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim példáját tudom csak felhozni, akik tudatosan egy gyereket vállaltak csak, amiért örökké hálás leszek. Ők azért döntöttek így, mert egy gyereket tudtak felnevelni tisztességes körülmények között és pluszban ott van, hogy a tágabb családban a testvéri kapcsolatok elég rosszak. Inkább az egykeség, mint a gyülölködő testvéri kapcsolat.
2022. aug. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A korom az oka (már ő is 40 fölött született, de igyekszem a szótáramból irtani a "csak" szót. :-)
2023. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
35%

Én egyke vagyok. Szerintem anyám nagyon rühellte a gyereknevelést, de ezt éreztem is egész gyerekkoromban, hogy sokszor nyűg voltam neki, szeretett de k.vára elege volt az egészből. Akkoriban utáltam is, amiatt ahogy sokszor viselkedett velem, érezhető volt hogy valami nem oké.. Termeszetesen ő azon van hogy egy gyerek bőségesen elég, és szerintem örülne ha én is így gondolnám 🤣😅😅


Egyébként nekem egy van. Nekem ez a legcsodásabb az életben, szeretnék még egyet, de nem hiszem hogy a körülmények adottak lesznek. Ha nem lenne ilyen bizonytalanság akkor 3 gyerekkel is elvolnék vagy 4gyel. De mivel nekem eü állapot miatt csak császár van, így nem igazán merek bevállalni másikat mert félek mire oda jutok hogy kihordom, addigra nem látnak el és belerokkanok a szülésbe. Persze ez szélsőséges gondolkodás, de na..


A másik pedig a pénzügyi helyzet. Ha ugyanolyan nemű lenne akkor nem lenne probléma, de ha mindenkinek külön kene vásárolni akkor biztos megérezné a tárcám. Meg hát 10 éves kor után elkezdenek rendesen enni a gyerekek..

Királyságunkban meg ki tudja mi lesz az emberek sorsa.


Úgyhogy igen. Nagyon nagyon szeretnék még gyerekeket 😭 de hálàs vagyok az istennek hogy részesített ebben a csodában.

2023. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A feleségemnél a terhesség első hónapjának a végén diagnosztizálták a petefészek ciszták növekedését, így a második hónapban nyitott hasi műtét során eltávolították az ököl nagyságú cisztákat, a hozzá tapadt petefészek állomány jelentős részével). Folyamatos terhesség fenntartó hormonális kezelés, szigorú fekvés következett (6-7 hónap) és a magzatvíz elfolyása után a gyenge méhgörcsök miatt császármetszésre került sor. Ez őt annyira megviselte lelkileg, hogy a későbbiekben már nem vállalkozott újabb gyerekre. Én megértettem, bár, mint "kibic", a mai napig sajnálom, hogy nem lett több gyerekünk. Aki lett, az jól sikerült. A sors fintora, hogy unokánk is csak egy van.
2023. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!