Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lehet vérszegénység?

Ez lehet vérszegénység?

Figyelt kérdés

2.5 éves lányom szinte semmit nem barnult a nyáron, nagyon világos a bőre, az arcán főleg, reggel még karikák is vannak a szeme alatt...


Jó evő, max 12 órát alszik egy nap (este 10, délután 2 órát), sokat játszik egész nap, bár tény, hogy inkább ülve szeret játszani, szaladgálni csak akkor, ha más gyerekekkel tud játszani (bár mostanában többet van kedve velünk is fogócskázni).


Szerintetek ez alapján lehet aggodalomra okom? Nem kéne más tünetnek is lennie? Zaklassam ezzel a dokit?


2022. aug. 14. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Egy vérvétel és kiderül
2022. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem barnult le nem jelenti hogy vérszegény. Igazából semmit nem jelent. A nagyfiamnak ez az 5.nyara már és alig van színe. Annak ellenére hogy egész nap kint van. Az egy évvel fiatalabb unokaöccse meg úgy néz ki mintha szoliba járna.
2022. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Azt hozzátenném hogy makk egészséges a fiam
2022. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Amíg bír szaladni, és eszik,nincs nagy baj. Vagy egyáltalán nincs.


Az én lányom, mikor vérszegény volt, nem evett. Annyira gyenge volt,hogy ő kérte,ne menjünk játszótérre. Elég feltűnő volt, hogy valami baj van.

2022. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Miután még este 8-kor is visítva kergetőztünk az udvaron, így elvetettem a betegség ötletét. Simán fehérbőrű, mint az anyja. :)
2022. aug. 14. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Az A vitamintól lehet könnyen barnulni, a vasnak semmi köze hozzá. Az én lányom is fehér bőrű, karikás szemű volt kiskorában. Lehet kapni multivitamint, vastartalmú gyümileve meg pl. A Hohes C-nek is van.
2022. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!