Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megértetni egy...

Hogyan lehet megértetni egy végtelenül elkényeztetett kislánnyal, hogy megváltozik az egész élete és innentől spórolás van?

Figyelt kérdés

A barátnőm kislánya, 10 éves. A barátnőm és a férje éppen válnak. Barátnőmnek nincs munkája, csak a csp és a gyerektartás kb 25E van bevételként. A kajájukat, rezsijüket nagyjából fedezi ez a pénz. Mi csak egy szobát tudunk nekik biztosítani, de arra nekünk sem jut, hogy pazaroljunk.

A kislány eddig borzasztóan el volt kényeztetve, mert a nevelőapja elég jómódú, ezért neki ez most hatalmas váltás. Amúgy is volt egy igen irritáló stílusa, most viszont talán még lekezelőbben bánik mindenkivel. Az anyjával is úgy beszél mint mi még egy kutyával se. A barátnőm most rohangál, hogy valami munkát találjon, eddig nem sok sikerrel.

A nap legnagyobb részében a kislány velünk van. Sajnos néha még a mi gyerekeinkre is átragad a stílusa, ezért is szeretnénk mihamarabb változtatni ezen. Az ételeket kidobálja, mert házi es nem rendelt, majd fel van háborodva, hogy nem adok neki mást. A cuccaira és a mi cuccainkra sem vigyáz, hiába volt már ebbő baja (az anyja eladta a telefonját, hogy abból fedezze az okozott kárt). Hogyan hathatnánk rá?


2022. aug. 16. 08:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Igen, tudunk segíteni.

Beszélj az anyjával, mert nem a te feladatod a gyermeket nevelni. Ennyi.

2022. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
60%
Na ilyenkor hol vannak akik azt hangoztatják hogy a nőnek nem kell dolgozni mert a férj eltartja? Nesztek ez lesz ha csak ültök a babérjaitokon mert huu de fasza férjetek van
2022. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha a csajszi eddig megszokta a rendelt kaját akkor gondolom apu eléggé el volt eresztve, nyilván mert anyu nem keresett semmit. Mi az oka hogy apu ekkora carba hagyta a családját? Többet nem tud a barátnőd legombolni róla? Ahol eddig laktak azzal a lakással mi van?
2022. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%
Remélhetőleg azért abból a maradék 5e forintjából ki tudja váltani a gyerek szívgyógyszereit, már ha a kérdés valós.
2022. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell egyből kamut kiáltani. Lehet nem akarja hogy felismerjék, ezért csűri csavarja kicsit, de bele lehet ebbe zavarodni. Mindenképpen aput kell pumpolni, amíg csak lehet. Nem járja hogy a tetves szar házi éli világát.
2022. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Akitől most válik azt írta nevelőapa, szóval tőle semmi nem jár. Max a vagyonmegosztásból járhatna neki talán valami.
2022. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy túl sok járna neki a vagyonmegosztásnál, mert házasok csak alig másfél évig voltak. Kb 4 éve ismekedtek meg, de ezt nem tudom pontosan. Nem is ez a lényeg.

Mi a gyerekeinket alapból nem kapattuk el ennyire, ezért most én is tanácstalanul állok, hogy mit kellene csinálni. Értem én, hogy változás, de azért, hogy belevágta a papucsát a tv-be, mert szóltunk a gyerekeknek, hogy lefekvés, az egy kicsit durva. Ha nem tetszik neki valami, akkor csapkod dühöng, földön fetreng, hisztizik. A tv árát végül a baratnőm kifizette, de ez azért még nem a legjobb megoldás.

Nem tudom, hohy hogyan kellene rá hatni.

Valóban, az is egy megoldás, hogy oldja meg a baratnőm ahogy tudja, rakjuk őket utcára és max elveszik tőle a lányat, de nem ezt szeretnénk elérni.

Azért írtam ki a kérdést, mert nem hiszem, hogy ő lenne az egyetlen ilyen viselkedesű gyerek és reményeim szerint van valami normális megoldás erre a problémára.

2022. aug. 16. 12:38
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

Elmagyarázta már neki valaki szép nyugodtan, hogy mi a helyzet? Hogy amíg ott laknak, rád is kell hallgatnia?

Én biztos elvinném gyerekpszichológushoz, aki esetleg ki tudná deríteni, mi a gond, és biztos lenne ötlete is, hogyan lehet kezelni. Ha nincs "szellemi' baja a gyereknek, akkor csak lehet vele beszélgetni, hogy mit érez, ő hogy látja a helyzetet, miért csinál ilyeneket. Abból is sok minden kiderülne. De én nem vagyok szakember.

2022. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak együtt tudjátok ezt megoldani a barátnőddel. 10 évesen a kislány nem kicsi, teljesen megérti, hogy mi történik most, de szerintem ez a reakció az egészre azért van, mert ő így lázad, így tagad, titeket akar büntetni a megváltozott körülmények miatt. Nem segít a helyzeten, ha tényleg el volt kényeztetve. Üljetek le együtt (akár nevelőapukával-bár gondolom ha így hagyja a barátnődet a semmiben, akkor nem békés elválás ez), és magyarázzátok el, hogy most mi a szitu, meg fogja érteni. Fontos lenne tényleg az is, hogy elmondjátok, hogy most rád is hallgatni kell, máshogy nem fog menni, és ki kell emelni, hogy otthon van itt is, de most új szabályok vannak, mert másokkal kell együtt élni. És ne hagyjátok, hogy a kislány kijátsszon titeket a barátnőddel egymás ellen. Én adnék neki időt adaptálódni, egyik napról a másikra ez nem lesz jobb. Ha ez nem megy szép szóval, akkor tényleg keresni kell pszichológust.
2022. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán, miért laknak nálatok? Ha ez a kérdés valós, akkor elég nagy bajban vagytok. Befogadni valakit gyerekestől, akinek nincs munkahelye, ráadásul a gyerek elviselhetetlen, ez nagyon nagy könnyelműség volt. Szívtelenül hangzik, de minél előbb ki kell tenni őket. Mindenki felelős a saját életéért. Elég gyanús, hogy a férje a gyerek miatt szabadult meg tőlük.

N

2022. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!