Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rá szoktatnátok bal kézzel...

Rá szoktatnátok bal kézzel írni gyermekeket? Ezzel baj lehet?

Figyelt kérdés
2022. aug. 19. 12:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

ennek mi értelme van?

szándékosan szivatni akarod?

2022. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Régen jobb kézre szoktatták a balosokat. Abból is csak a baj volt. De az engem is érdekel h miért jut ilyen valaki eszébe
2022. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván különleges, csodagyereknek akarod nevelni.
2022. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Rá lehet, de tényleg, minek?!


Egy balkezes.

2022. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha balkezes, akkor írjon bal kézzel. Semmire nem kell szoktatni.
2022. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem.


Így is kicsit meg vagyok ijedve hogy egyelőre a bal tűnik neki dominánsnak, mi mindketten jobbosok vagyunk. Az csak hagyján hogy a világ nagyon a jobbkezesekre van beállva, meg hogy mindenből venni kell majd neki külön eszközt, de komolyan nemtom mi lesz ha iskolás korában nem tudok neki segíteni pl írás tanulásban vagy ollóval vágásban. 😏 Nyilván megoldjuk majd valahogy de azért agyalok rajta.

2022. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én még olyat nem hallottam, hogy balkézre akartak átszoktatni gyereket. A fordítottja volt népszerű és elfogadott. Apámat, bátyámat átszoktatták jobbkézre, anyám nálam is próbálkozott, de nem hagytam magam.

Káros mindenképp, ha a domináns kezéről valakit átszoktatnak. Olvashatatlan lesz az írása, a ceruzát sem tudja normálisan megfogni.

2022. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

"meg hogy mindenből venni kell majd neki külön eszközt"


Ez nem igaz. Balkezes vagyok, soha semmiben nem kellett nekem balkezes eszköz. Sem füzetből, sem ollóból. A számítógép egeret pedig jobb kézzel tanultam meg használni, de a mostani egerek amúgy is szimmetrikusak.

2022. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Akkor te kivétel vagy, minden balkezes ismerősöm erre panaszkodott.
2022. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 8-as. Akkor biztos nem fodrász vagy, és nem a fodrászollóról beszéltél. 😉
2022. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!