Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyenkor mit lehet tenni a...

Ilyenkor mit lehet tenni a játszótéren más gyerekével?

Figyelt kérdés
Adott a 3 éves lányom aki még csak szavakat mond. A játszótéren többször fordult elő, hogy idősebb gyerekek rá szóltak a mászóka tetején, hogy ide nem jöhetsz fel, jársz más játékkal, menj le stb. A szülők nem hallottak ezt vagy csak nem érdekli őket. A lányom érti amit mondanak, de még nem tud rá reagálni, viszont már ha látja, hogy több gyerek van a játékokon oda sem megy, mert megsértődött, hogy mindig elkuldik. Nem akarom, hogy csalodjon a gyerekekben és azt higyje mind ilyen, mit tehetek ilyen szituban? Rá szolhatok más gyerekere? Te mit tennél?

2022. aug. 24. 08:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Én ilyenkor szoktam szólni az ilyen gyereknek, hogy miért ne jöhetne ide? A játszótér mindenkié. Nyilván nem cseszem le más gyerekét, de nem hagyom, hogy gonoszkodjon az enyémmel.
2022. aug. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Ne a más gyerekére szolj rá, hanem tanítsd meg a lányodnak, hogy nem kell elmennie, ha elküldik. Oviban sem fog senki a többiekre rászólni.
2022. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Én rászólnék. Az én lányom sem beszélt 3 évesen. De ezt a helyzetet nem oldaná meg, ha tudna beszélni, neked kell szólni szerintem.
2022. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Én nem vagyok szívbajos ebből a szempontból, és bizony megmondanám a másik gyerekének, hogy a játszótér mindenkié. Így a lányom azzal játszik amivel szeretne, kivárva a sorát.


Sajnos nekem is volt már problémám, ott az elején az anyuka még próbált oda figyelni a gyerekére, aki adhd-s és agresszív volt. A kislányomnál 3 évvel idősebb 5 évesről volt szó..

A legnagyobb igyekezetem mellett is bántotta a lányom, folyton folyvást a seggében volt, minden játéktól megpróbálta távol tartani a lányom. A legdurvább az a mérhetetlen utálat ami látszott a tekintetében a gyereknek, hiába voltak sokan a játszon, mindig csak az én lányomat spécizte ki.

Egy idő után megelégeltem, pláne, hogy anyuka inkább már elfordult, mint aki nem látja mit csinál a gyereke - megint- akkor jó hangosan mindenki füle hallatára, hogy az anyja is hallja, megmondtam a gyereknek, ha még egyszer a gyerekem közelébe megy, veszélyezteti, olyat vágok rá, hogy beszarik.

Az anyuka ráadásul pedagógus 🙄

2022. aug. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is rájuk szólnék, hogy miért ne mehetne oda, hiszen nem csak az övék a játszótér. Persze, ha olyan játékról van szó, ami neki még nem való, oda sem engedném. Például itt nálunk a játszótéren is van olyan mászóka, ami nem kicsiknek való, de a lányom látja, hogy ott vannak a nagyok, ő is fel akar menni. Természetesen nem engedem neki, és elmagyarázom, hogy az még nem neki való. De sajnos sok esetben látok olyant, hogy a nagyobbak kisajátítják azokat a játékokat, amik már nem nekik valók. Nem egyszer a baba hintában állva hintáztak. Ilyen esetben persze, hogy rájuk szólok.
2022. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején inkább mindig elvittem onnan a lányom, csak ne kelljen konfrontálódni.

Na, mostanra elegem lett és bizony én is simán rászólok más gyerekére, ha már a szülei lusták rá figyelni + ilyenkor bátorítom a lányomat, hogy nyugodtan csússzon le ő is, szabad.

Nálunk valahogy megsokasodtak az ilyen és ennél extrémebb gyerekek.

Tegnap pl kivittünk egy babát a játszóra. Szépen kézről-kézre járt, mindenki játszhatott vele, erre egy 5 éves kislány kisajátította, nem akarta visszaadni. Jó, nem problémáztam, addig a lányom trambulinozott egyet. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy ez az 5 éves ott áll a lányom mellett és azt kiabálja, hogy "Ha földhöz vágom a babád, szétloccsan a feje, ha földhöz vágom a babád, szétloccsan a feje" és abban a pillanatban teljes erővel földhöz csapta. Na, eldurrant az agyam! Anyukája persze a játszótér másik végén telefonozott. Én bizony elég erélyesen rászóltam a gyerekre, hogy szándékosan ne rongálja meg más tulajdonát. Ha a lányom nem dobálja a saját dolgait, egy idegennek se szabad.

2022. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Simán rászóltam az ilyen gyerekekre amikor a fiam még nem beszélt úgy. Megmondtam hogy a játszótér mindenkié és igenis oda mehet a fiam játszani. Már most 90%-ban ha ilyen van a fiam mondja el nekik. Igaz ilyenkor se árt ha itt vagyok mert nem nagyon foglalkoznak vele. Ő még kicsi gondolom azért.

Viszont a saját fiamra is rászólok ha valamelyik játékot ki akarja sajátítani. Ha minden anyuka így tenne akkor nem nekem kéne másét is nevelni. Dehát sok telefont nyomkod, trécsel, kimegy cigizni, horgol. Én is megtehetném h nem tartom folyamatosan szemmel mert eljátszik magában, de azért csak odafigyelek

2022. aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk én odaállnrk és megkérdezném övé-e a játszótér, vagy csak a torony az övé és van-e róla papírja😆

Ha nincs vagy nem az övé a berendezés megmondanám hogy akkor szépen sorban mindenkire rájut, és hogy fog menni nélkülem is vagy álljak ott biztosítani hogy pl nem megy senki 2x meg ilyenek 😅 általában megoldódnak a problémák, ha nem akkor anyukát is megkérdezem tervez-e kozbeavatkozni vagy rám bízza... Szól.

2022. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem az övék a játszótér ugyan, de attól még jogosan idegesítheti őket, ha játszanak valamivel, akkor mindig oda akar furakodni egy másik is, ráadásul egy ilyen kicsi, akivel nem tudnak mit kezdeni. Senki nem köteles játszani a kölyköddel és máséval sem. Játszon addig másik játékkal. Abban az esetben lehet rájuk szólni, ha túl sokáig foglalnak le egy adott játékot. Mivel nem az övék a játszótér, más gyerekeknek is joguk van játszani vele. De mint mondtam, nem úgy hogy direkt odamegy, az kell neki, amin a többiek is vannak. Egy 3 évessel én sem játszanék, mert mindent elront. Ez van. Nem a gyereked körül forog a világ.
2022. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

#9 te tök hülye vagy. Attól hogy felmàszik ő is a màszókàra még senkinek nem kell vele jàtszani, mellesleg nem kölyök, gyerek.

Itt te vagy az aki azt hiszi körülötte forog a vilàg. Lehet orthonra szerezni méregdràga jàtszot aztàn nem kell màs "kölykét" elviselni, addig meg mindenki oda màszik ahova akar.

2022. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!