Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyenkor mit lehet tenni a...

Ilyenkor mit lehet tenni a játszótéren más gyerekével?

Figyelt kérdés
Adott a 3 éves lányom aki még csak szavakat mond. A játszótéren többször fordult elő, hogy idősebb gyerekek rá szóltak a mászóka tetején, hogy ide nem jöhetsz fel, jársz más játékkal, menj le stb. A szülők nem hallottak ezt vagy csak nem érdekli őket. A lányom érti amit mondanak, de még nem tud rá reagálni, viszont már ha látja, hogy több gyerek van a játékokon oda sem megy, mert megsértődött, hogy mindig elkuldik. Nem akarom, hogy csalodjon a gyerekekben és azt higyje mind ilyen, mit tehetek ilyen szituban? Rá szolhatok más gyerekere? Te mit tennél?

2022. aug. 24. 08:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért a mászóka nem a kislapát higy epp pont az kelljen...

Nyilván ha valamelyik gyerek ül a hintaban és az enyém is oda akar ülni elmagyarazom neki hogy most nem tud, de majd ha a másik gyerek kiszáll akkor hintázhat.

Vagy a homokozóban épp az kell, ami a masiknak az off. De hogy valaki beszabályozza ki mehet fel a mászókára vagy homokozni, azt milyen alapon? Elférnek egymás mellett.

2022. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
Én ilyenkor azt szoktam mondani, hogy hagyjuk itt a butagyerekeket és segítek hasonló korosztályú gyerekkel kapcsolódni.
2022. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
12 Ezzel csak az a baj hogy nem tanulja meg kezelni a konfliktusokat. Majd felnőttként is mindig csak kilép a helyzetből.
2022. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
#13 Mi nem veszekedni járunk a játszótérre, hanem jól érezni magunkat. A mindenféle konfliktuskezelés gyakorlására ott az óvodában, iskolában töltött idő. (12 voltam)
2022. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha odafurakszik nagyobbakhoz, a vége úgyis az, hogy meglökik/lelökik, nem is feltétlenül szándékosan. Hagyd egy kicsit, hadd szerezzen rossz tapasztalatokat is. Az enyém már magátol tudja, kihez érdemes odamenni es kit érdemes kerülni.
2022. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk én eleve rászólok a fiaimra, hogy vigyázzanak a kicsikre. Azerencsérw, amíg ők kisebbek voltak, akkor is jófej magyobbakkal találkoztam csak. Viszont szólnék én is, hogy nem az övé egyedül, ha rendeltetés szerűen használja, akkor nem gond, hogy a kicsi is felmászik.
2022. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!