Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól engedtétek "szabadon"...

Mikortól engedtétek "szabadon" a gyereket a játszótéren?

Figyelt kérdés

A 2 éves kislányom már tök önálló és ügyes, de azért mégis csak 2 éves. Szeretném elkerülni, hogy "helikopter-szülő" legyek, ugyanakkor amikor elmegyünk a játszótérre, én nem tudok teljes lelki nyugalommal leülni a padra, hogy onnan csodáljam. Akár csak a gyerekek közti interakciókról van szó, akkor is oda kell mennem közbelépni (akár ő akar elvenni valamit mástól, akár fordítva), akár csak a mászókáról, ahova nagyon ügyesen felmászik, de azért néha-néha megcsúszik és én látom lelki szemeim előtt, hogy a csúszda tetejénél a toronyban azokon a részeken, ahol nincs fal (mert nincs mindenütt, két oldalról is ilyen köteles-mászókás megoldással lehet feljutni), simán kieshet, és hát puha gumiborítás ide vagy oda, azért 2-2,5 méterről leesni egy kicsi gyereknek igenis veszélyes.


A férjem szerint túlaggódom, szerintem meg igenis korán lenne csak úgy "elengedni" és hagyni, csináljon amit akar. Nyilván nem fogom a kezét mindig, meg igazából csak úgy ott állok mellette készenlétben, nem csinálok érdemben semmit, de akkor is.


Ti mikortól szoktatok erről le?


2022. szept. 4. 14:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
2.5 éves, mindig mögötte vagyok. Vannak magas csúszdák, mászókák, bármikor megcsúszhat.
2022. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!