Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti vagy hasfájás? Majdnem...

Hiszti vagy hasfájás? Majdnem 3 éves kisfiam éjjelente is felsír. Őrjöng, üti a fejét csapkod. Csak telefonosmesékre nyugszik meg. Nappal többször előfordul mint éjjel.

Figyelt kérdés
Amúgy aranyos okos kisgyermek. De ha rájön a hiszti akkor önkívületben van és sokszor teljesen indokolatlanul. Miota tud beszélni naponta kb 20szor elmondja hogy fáj a poci. Férjemmel végre eldöntöttük hogy elmegyünk kivizsgáltatni. Egyébként kéthetes korában bevettem antibiotikumot. Addig nem sírt, utána kezdődött hogy napi 6-7-10 órát sírt amíg baba volt. És így változott át a sok sok sírás ugymond hisztivé ahogy nagyobb lett.

2022. szept. 18. 05:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%
2és fél évesnél egyáltalán nem nehéz tudni,hogy mi van,mert egyrészt ismered a gyereket,másrészt beszél,és mondja,hogy mi a baja.Kisbabánál se oké,ha mindig sír, akkor is orvoshoz viszi a normális szülő,hogy megbizonyosodjon róla,hogy minden oké.Nem rahagyja,hogy biztos ez a baja,majd elmúlik.Azt írtad,hogy 2 hetes korától fennáll a probléma.Azóta nem volt annyi eszem,hogy megnézessétek,hogy nem allergiás-e valamire,vagy nincs-e szervi baja?
2022. szept. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
62%
Most vagy a kérdés,meg a kifejtés túlzó,vagy az utolsó hozzászólásodban mentegeted magatokat.Igaza van annak,aki nem érti miért nem vitték már tovább.Csecsemőnél sem normális 6-10 órát ordítani,az sem sima kólika.Vannak egyéb furcsa tünetek is,mit a fej ütlegelese.És igen,a 2 éves már azért tud válaszolni,hogy hol fáj,2,5 éves pláne.De az én lányom már 1,5 évesen is mutatta a torkát vagy a hasát,ha beteg volt és kérdeztem.
2022. szept. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm azoknak a válaszát akik valóban egeszségügyi tacsátokat adtak! Hálasak vagyunk érte.

A b@zdmegezes szerintem semmiképp sem a segítőkészségről szól, en inkabb sok egészséget boldogságot kívánok mindenkinek.

Autista nem lehet a fiam, csak düheben mondhatta a főorvos a fiamra mert épp sírt és nehéz volt megvizsgálni. Beszédben fejlettebb az átlagnál de szégyenli ha baja van vagy elesik, arra "mióta tud beszélni" arra értettem mióta meg tudjuk beszélni, hogy mondja el nyugodtan ha fáj ne szégyelje. Amúgy bírom a strapát hogy rossz anyuka vagyok mert a másik oldalról is kapom az oltást: "ráfogom a hasfájásra hogy nem tudom kezelni a hisztit" ignorálnom kéne es akkor majd magától abbagyja, unatkozik, akaratos stb. Még a legértelmesebbnek azt a lehetőséget találtuk hogy van olyan is hogy akinek születéskor beszorul extrémen a fejecskéje, a trauma miatt zaklatottabb és hisztisebb kisgyerek lesz amit 3.5 éves kora körül magától kinő. Ezert inkább eddig a megnyugtatásra es a szeretetre próbáltunk figyelni.

2022. szept. 19. 12:02
 24/33 anonim ***** válasza:
40%
Ja,ha te eldöntötted,hogy nem lehet autista se,meg csak hisztis, akkor jól van!Az autista nem hülye,sőt bizonyos területeken fejlettebb társainál.De mindegy akkor.Azért remélem elviszitek mostmár orvoshoz,hogy kizárjatok minden szervi bajt.Szerintem amúgy nem b@zmegelt senki,az a válaszoló se aki azt írta:"bammeg"csak már oldalakon át írták/írtuk hogy ez nem normális,vidd tovább,de te mindent megmagyaráztál.Ti tudjátok,de biztos hogy ha úgy van ahogy leírtad,hogy kicsinek is rengeteget sírt és folyton fájlalja a hasát akkor van valami gond,és nem hisztis.
2022. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
89%

Mióta beszél? Egy hete,egy hónapja, három hónapja,fél éve? Azóta napi 20x szól,hogy fáj a hasa,de csak most vizsgáltatjátok ki?

Az én fiam egyébként autista,de nem hazudik,ha valamire azt mondja fáj akkor az fáj is. Szóval tök mindegy az-e vagy sem,ha azt mondja naponta 20x,hogy fáj, akkor fáj.

2022. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne lehetne egyébként autista? Ha nincsen kivizsgálva, te magadtól miért zárod ki ennyire határozottan?
2022. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
76%
Mert mindent megmagyaráz, azért.De egyre inkább remélem,hogy kamu kérdés.Ha nem, akkor már rég nem itt kéne írogatni,hanem reggel óta dokinál lenni.
2022. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Azért magyarázkodok mert nem szépen beszéltek velem. Tapasztalatokra, tanácsokra lett volna szükségem. Nyilván megirtam hogy kivizsgáltatjuk es amig teljes diagnozist nem kapunk addig nem nyugszunk. Azért meg bocsi hogy délutánra van időpontunk és még nem tudok eredményt. Én kiléptem a beszélgetésből mert itt segítséget már nem várok. :''(
2022. szept. 19. 14:48
 29/33 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen tapasztalata nem lesz senkinek,hogy 2 éve beteg a gyerek,de nem vitte orvoshoz.
2022. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
88%
29-essel értek egyet. Mi pár hónaposan már vittük mindkettőt több magángasztróshoz is. Egyik tejfehérjés,másik refluxos volt,és mivel pár hónaposak,nem is beszéltek még...
2022. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!