Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok amiért 16...

Rossz anya vagyok amiért 16 hónapos fiamat bölcsibe adom?

Figyelt kérdés
Iszonyú lelki ismeretfurdalásom van. Akinek eddig megemlítettem kiakadt.
2010. szept. 26. 18:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom, nem jókedvedből adod be, hanem mert dolgoznod kell a megélhetésért. Aki ezen kiakad, annak mondd meg, hogy törődjön a maga dolgával, vagy segítsen az anyagiakban..
2010. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Tinker Bell ***** válasza:
Biztosan meg van rá az okod, hogy bölcsibe add! Én nem tervezem a bölcsit, ha lesz picim, de ki tudja mit hoz a sors, ha vissza kell mennem dolgozni akkor bizony bölcsi lesz. Egyébként meg ha ovis korú lenne, ugyanígy éreznéd magad, mert nem veled lesz egész nap. Neked rosszabb érzés lesz nélküle, ő el lesz a bölcsiben, foglalkoznak vele.
2010. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Miért kell bölcsibe adnod?
2010. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Miért lennél rossz anya? Nem kell a gyereknek mindig az anyjával lenniük,ez csak újabban szokás. Anyáink,nagyanyáink már 5-6 hónaposan beadták a bölcsibe a gyerekeket. Jól érezték ott magukat,jobban,mint otthon egyedül.Egyiknek sem lett semmi baja,az anyukáknak pedig eszükbe sem jutott,hogy emiatt rossz anyukák lennének.
2010. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy vagy rossz anya. Akkor ennyi erővel más országokban nagyon rossz anyák vannak, ahol már jóval korábban vissza kell menni dolgozni. Ezen csak itthon akadnak ki, mert nem erre vagyunk ráállva, de hidd el, attól, hogy nem te vagy vele egész nap, még lehet tökéletes anya-gyerek kapcsolatotok.
2010. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nem vagy rossz anya /legalábbis e miatt nem;)/.!

Én 9 hónapos koromtól voltam bölcsis (anya főiskolás, apa egyetemista volt, a szopizást is abbahagytam magamtól). Az ég világon semmi bajom nem lett tőle, mondjuk szerencsés természetű voltam gyereknek(is):). Mindkét öcsém is járt bölcsödébe(már a munka miatt) és ők is nyugodt, normális kamaszok. Egyikünknek sem viszonylag "idősen", 3-4-5 évesen kellett társaságba szokni, szocializálódni.Szóval szerintem ha nem beteg/ nyűgös/ "nehéz" baba a csemetéd, és Te sem mutatod az aggodalmat/ kétségbeesést(tudod, megérzik), semmi baja nem lesz:).

26 éves, 38 hetes kismama

2010. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
10%
abból hogy nem válaszolsz nyilvánvaló, hogy nem vagy rászorulva a bölcsire... igen, rossz anya vagy ha csak azért adod be hogy lemenjen a nyűg a nyakadról.
2010. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Az eszedbe sem jutott, hogy azért nem válaszol, mert van egy 16 hónapos fia, és esetleg vele foglalkozik éppen, és nem az ilyen idióták véleményét olvassa, mint amilyen te is vagy.

Úgy veszem észre, hogy te vagy nem emberek között nőttél fel, vagy csak megszületned volt nehéz!

2010. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%

Nem ezen múlik, hogy valaki milyen anyuka. Szeretni fogja, sok gyerek között pedig fejlődni fog a beszéde, önállósága, megabiztossága..stb. Jó dolog a közösség.

Szerintem nem szabad, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen.

2010. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%
mi van 46%os tán csak nem te is beadtad a gyereked hogy szabadulj tőle? :DDD
2010. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!