Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok amiért 16...

Rossz anya vagyok amiért 16 hónapos fiamat bölcsibe adom?

Figyelt kérdés
Iszonyú lelki ismeretfurdalásom van. Akinek eddig megemlítettem kiakadt.
2010. szept. 26. 18:43
1 2 3
 11/22 Tinker Bell ***** válasza:
23%

Ha lenne egy csöpp kis parányi eszed, akkor a százalékom alapján vissza tudtad volna keresni az első kommentemet és meg tudtad volna állapítani, hogy nincs még babám...

De mindegy!

2010. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Dehogyis vagy rossz anya. Nálunk az anyukák három hónapot lehetnek otthon és irány a bölcsi. Akkor ? Itt mindenki rossz anya?
2010. szept. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves 19:07-es! Most tudok csak válaszolni, mert tudod eddig játszottam, etettem, fürdettem, végül simogatva és puszilgatva elaltattam a kisfiam. Mert tudod IMÁDOM ha hozzáérhetek, ha nevet, szeretem az illatát... de hát ezt mindenki tudja akinek van gyereke. Neked van?

Igen, dolgozni fogok, de csak kora tavasztól, a bölcsit viszont muszály elkezdenünk, mert különben elveszítjük a helyet. Azt is utálom hogy itthon leszek napi néhány órát míg Ő bölcsiben lesz. Értelmetlennek tartom így, viszont év közben nem lehetséges hogy beszoktassam (már többször is megpróbáltam kérni), a többi gyerekre és a bölcsi rendjére tekintettel kell lenni.

A következő szeptembert viszont nem tudjuk megvárni.

Létezik jó megoldás?

2010. szept. 26. 20:46
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, ha figyelembe vetted a gyermeked lelki alkatát, a döntés meghozatalakor. Ha úgy láttad, nem lesz nagy döccenő, akkor semmi gáz.

Ha csak untad a vele való foglalkozást, és leléptél, az már más.

De akkor nem tennéd föl ezt a kérdést, nem bántana a dolog. Tehát, én nem aggódnék miattatok. Egy jó tanácsot szabd?

szabad? Amikor együtt vagytok, foglalkozz vele sokat -csak vele! A barátnőm épp ezt nem csinálja, nem tesz jót a kicsinek, úgy látom.

2010. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Tényleg így van? Bármikor születik a baba, szeptemberbe be kell íratni? Hát remélem nem így van, mert akkor mi értelme van a 2 év gyednek?

Semmit nem tudok a bölcsis szabályokról, de ez nekem nagyon fura.

Szóval pl. valaki májusban születik, akkor 16 hónposan bölcsibe kell járatni? Tényleg így lenne?

2010. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

[link]


Találtam ezt a cikket, hát itt nem ezt írják:

"Tévhit, hogy csak szeptembertől lehet beiratkozni a kerületi bölcsődékbe, s aki lemarad a határidőről, annak egy évet kell várnia. A XIII. kerületben folyamatos a bölcsődei felvétel, havonta egyszer ül össze a szakmai csapat, amely elbírálja a benyújtott kérelmeket. A kerületi bölcsődékbe húsz hetes kortól járhatnak a kicsik, a kérelmet a Szociális Osztályon kell beadni. Újlipótvárosban, Vizafogón és Angyalföldön összesen hét helyszín közül választhatnak a szülők."


Ez csak egy példa. Szóval nem hiszem, hogy évente 1 alkalom lenne erre.

Téged át akarnak verni vagy nemtudom.

2010. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt sem értem, hogy otthon maradsz, hisz épp az a lényeg, hogy a szülő dolgozzon, amikor a baba a bölcsiben van. Tényleg nem értem.
2010. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Már az intézmény vezetőjénél is voltam, a gondozókat is kértem de nem lehet. Tudják hogy még van időm a munkakezdésig. Azzal érvelnek hogy a csoportot felzaklatja ha újabb társuk jön a csoporthoz (ők is sírnak, később nehezebben fogadják el ha már "összeszokott" a csoport, más pici is keresni kezdi az anyukáját a beszoktatási idő alatt,...) Azt mondták november végére szeretnék "összerázni" a csoportot. Akkor fognak csak megnyugodni és kezdik magukat biztonságba és jól érezni.

2010. szept. 26. 21:07
 19/22 A kérdező kommentje:
Az előző kommentet az utolsó előttinek szántam.
2010. szept. 26. 21:10
 20/22 A kérdező kommentje:
Úgy volt hogy dec. 1-től dolgozom majd csak hát a munkáltató másként döntött.
2010. szept. 26. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!