Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az anyuka kisfiúval, apuka...

Az anyuka kisfiúval, apuka kislánnyal, miként oldja meg a gyerek vécézését nyilvános helyen?

Figyelt kérdés

2022. okt. 13. 22:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk fiu wc mindig kevesebb a kabin mint nőiben igy bizony jobban járnak nőivel ha anyuka is ott van . családi a legjobb ha apuka akkarja elvini wc

mondjuk én ha együt voltunk férjemel programokon akkor is lånyomat én vittem el wcre .

2022. okt. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%

Ingatlankezeléssel és létesítménygazdálkodással (property - facility management) foglalkozom. El kell áruljam, amit a legtöbben nem tudnak, általában a nő mosdók a koszosabbak, nem a férfi részlegek!


Négy gyermekes apukaként (fiú, lány, fiú, lány) és nem régóta két kislány unoka nagypapájaként állíthatom, mindenki másképp oldja meg ezt a problémát, ki-ki habitusa szerint.

A modern szemléletű helyeken már van mozgásérült és családi mosdó is, vagy legalább pelenkázó rész kialakítva. Utóbbi mind a női, mind a férfi mosdóban megjelenik. Külföldön már gendersemleges mosdók is léteznek.

Amennyiben van mozgásérült és/vagy családi mosdó, javaslom annak használatát ellenkező nemű gyermekkel! Ha nincs, akkor marad a régi módszer, úgy oldod meg, ahogy kedved van. Mellesleg, el lehet takarni a gyermek szemét, ha nem az ő neme szerinti mosdóba viszik be.

Az életkor előrehaladtával, plusz a hely kulturáltságát, zsúfoltságát figyelembevéve, idővel egyedül is be lehet engedni a gyermeket. Ez egyénre válogatja, melyik csemete, mennyire önálló, talpraesett.


20! Ott a pont!

(De nem mindenki ennyire nyitottan neveli a gyerekeket. Óvodákban is van, ahol külön van fiú és lány mosdó.)


Még annyi megjegyzésem lenne. A mai világban az emberek képesek a legapróbb részletekbe is belekötni a világhálón és a valóságban egyaránt. 51 évesen állíthatom, régen sokkal rugalmasabbak voltak a népek! Nem vettem minden nyúlfarknyi dolgot a lelkükre. Vagyis nem elmélkedtek ilyen kérdéseken, mint a fenti téma. Megoldották és kész, mentek a dolgukra.

2022. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem vettek minden nyúlfarknyi dolgot a lelkükre. (persze, ahogy elírtam, az is igaz, én sem vettem lelkemre)
2022. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nekem is az a természetes, hogy anyuka a nőibe, apuka a férfiba viszi a gyerekét, a gyerek nemétől függetlenül. De nem zavar a fordított eset sem, igazából amúgy sem értem, hogy egy fülkés mosdót minek kell nemek szerint szeparálni, elég lenne a piszoáros részt elkülöníteni. Szerintem nem traumatizál egyetlen kisgyereket se az, ha lát egy férfit pisilni. Kb. 10 éves kortól már beküldeném őket egyedül a megfelelő mosdóba, ha úgy adódik.
2022. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!