Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan gyerekkel barátkozik,...

Olyan gyerekkel barátkozik, aki bántja?

Figyelt kérdés

Van egy kisgyerek az oviban, akivel a fiam szívesen barátkozik, de én nem nézem jó szemmel, mert majdnem minden nap bántja a fiamat. A másik, hogy elég csúnyán viselkedik a kisgyerek, és a fiam ezeket a dolgokat eltanulta tőle. Mióta barátkoznak, szinte kezelhetetlen itthon is a fiam. Mit tegyek azon kívül, hogy persze beszélünk róla, mondom neki hogy ilyet mi nem csinálunk?

A kisgyerek úgy tudom sni-s, kapott valamilyen kódot, nem hibáztatim őt se, de ez így tarthatatlan.


2022. okt. 19. 06:15
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Bántja. Hogy, mivel? Mi a bántás náluk? 3 évesek vagy 6? Nem mindegy.
2022. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha a gyereked eltanulja a hülyeséget, "holott" ő nem sni-s, akkor vele is baj van. Ezen a vonalon kell elindulni. Önbizalom fejlesztés, megtanítani "nemet mondani".

Egy olyan gyereket nem lehet elrontani, akivel minden rendben van.

Ne dugd a homokba a fejed!

Az sni-st fejlesztik, nem hagyják rá.

2022. okt. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Eléggé tipikus az esetetek. Szinte bizonyosra veszem, hogy a gyereked megy oda az sni-s gyerekhez, hogy játszani akar vele, nem fordítva. Az a gyerek valami miatt vezéregyéniség. Akár csak amiatt, hogy szembe mer helyezkedni az óvónőkkel, akiknek alapesetben minden gyerek engedelmeskedik. Tehát erőt sugall, ami vonzza a többieket.

Újra meg újra beszélgess vele arról, hogy miért barátkozik azzal, aki őt bántja. Kivel mással tudna játszani? Miért nem vele játszik? Holnap kezdjen ővele játszani.

Majd idővel remélhetőleg le fog szakadni róla.

Az hülyeség, amit 2-es írt, hogy ha eltanulja az sni-stől a helytelen viselkedést, akkor vele is baj van.

2022. okt. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most derült ki a kisfiúról a napokban. Ami a bánatást illeti:ellöki, megüti homokozó lapáttal, mászókáról lehúzza, ilyesmik. Egyébként mostanában jobban eljátszanak, mondták az oviban, hogy a kisfiú is rendesebb a gyerekemmel. Középsősök, 4 évesek mindketten.

Másokat is szokott ez a kisgyerek bántani.

Ami a viselkedést illeti, azok ilyenek, pl. : nyújtogatja a nyelvét, engem megrúg, dobálja a dolgokat. Eddig ezek nem voltak, azért k9vetkeztettem, hogy tőle tanulja, meg az oviban is mondták.

2022. okt. 19. 08:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha az én fiammal se lenne rendben minden, akkor az otthon is kiderult volna, nem?
2022. okt. 19. 08:16
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
A fiad csak birkatermészet, ennyi. Szeretni, ha van kit követni es utánozni. Nincs vele semmi különösebb baj, sokan ilyenek.
2022. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Minden gyerek eltanulja a hülyeséget az oviban. El kell viselni, egyre értelmesebb lesz, 1-2 év és abbahagyja. Persze bosszantó, nálunk is egy problémás gyerek lett a barátja, de ha átvittem volna más oviba ott is talált volna ilyen gyereket.
2022. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ez valamennyire megnyugtat.
2022. okt. 19. 10:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is olyannal "barátkozik". A legalacsonyabb, legsoványabb, legcsúnyácskább gyerekkel a csoportban. És ez a kicsi, jelentéktelen gyerek veri és porig alázza, csúfolja az én gyerekemet, aki másokkal meg amúgy tök domináns. Nem tudom megérteni az okát.
2022. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!