Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekeknél is működhet...

A kisgyerekeknél is működhet a jutalomfalat, klikkeres tanítás stb. mint a kutyusoknál?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerkem de a kutyákhoz elég jól értek nevelés terén. Arra vagyok kiváncsi miket lehet átültetni embergyerek nevelésbe.

Látom, hogy sokan szenvednek a gyerekkel, nem tudják hogyan értessenek meg velük dolgokat.

Van ami nálatok bevált?

Csak őszintén!



2022. okt. 19. 08:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Mikor kisgyerek voltam, én csóváltam a farkam :D
2022. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
A kutyákat azért nevelik klikkerrel, meg jutalomfalattal, mert nem értik a beszédünket. A gyerek nem így működik... Jutalmazni lehet, miért ne? De könyörgöm, ne progrmozd már be, hogy csengőgombra cselekedjen... Ez kb a második világháborúban volt divat, hipnotikus feladatok elvégzésére a kémeknél, meg ilyesmiknél....
2022. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Én sok év sportkutyázás után szültem (ill. kutyázok most is), plusz van pár anyuka a környezetemben, akik hasonlóképp voltak. Az biztos, hogy nagy a különbség a kutyás anyukák, és a többi kisbabás/kisgyerekes anyuka ismerősöm közt.

Akinek defaultja lett 10+ éve, hogy következetes legyen, manőverezzen az életben miközben valaki másért felelős (és kutyával kevesebb helyre mehetsz pl), az magabiztosabban, kiegyensúlyozottabban bánik a "csupasz" gyerekével is. És hát megtartottuk a hobbinkat, a saját, szuverén személyisegünket, mert a kutyák miatt muszáj az "énidő". Nyilván ehhez nem kell kutyás előképzettség, de ha van, az segít. Ám ahogy írták, nem alkalmazunk ennyire egzakt módszereket, szimplán tudjuk mit jelent következetesnek lenni. Ezzel már egy stabil hátteret tudunk adni a gyerekeinknek, megbíznak bennünk, ha mondom, hogy nemsokára megyek, akkor így lesz, ahogy az is, ha azt mondom, ezt nem szabad.

Nem összekeverendő a kategória a kutyatartó anyukákkal, az említettek mind komolyan foglalkoztak, sportoltak kutyával.

2022. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi gyermekpszichiáter gyűlt itt össze!
2022. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
Én ki nem állhattam a kutyákat egész életemben. Miután gyerekem lett és évekig neveltem, elkezdtem kedvelni a kutyákat, láttam,hogy milyen hasonlóak tudnak lenni. A kutyanevelés valahogy olyan könnyűnek tűnik a gyerek után.Nem tudom,fordítva hogy lett volna.
2022. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Igen lehet. Az ABA terápia, ami egy elsősorban autista gyerekeknek (de egyébként bármilyen együttműködésre képtelen, alulmotivált) fejlesztettek ki. A módszer lényege az erős pozitív megerősítés (terápiában sokszor eltúlzott megerősítés). Ezeknek hatására a gyerek motiváltabb és feladatorientáltabb lesz. Olvass utána, a módszer kifejlesztője egyébként nagy kutyás és klikkerezik velük. Lehet hogy egy átlagos gyereknél visszafelé sül el a dolog, de egy nem neurotipikus gyereknél jól működhet. Persze ne úgy képzeld el hogy a pedagógus felcsatolja a jutifalat tartót aztán a gyerekbe tömi a virslikockákat ha ügyesen leült...
2022. okt. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!