Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának virsli?

Kölyök kutyának virsli?

Figyelt kérdés

Először is nyilván nem rendes mindennapi ételként adnám!!

Van egy 8 hetes kis tacsim, akit ezek a bolti jutifalatok nem hoznak lázba, van hogy nem is eszi meg, kepés egy körömnyi méretűn fel óráig rágódni, próbalok minnel puhábbat venni de nem eszi.

Viszont ezek a hűtőbe megtalálható hústermékek, gondolok itt virsli, császárszalonna, pulykamellsonka, annál inkabb felkeltik az érdeklődését. Ezekkel sem etetem, csak egy mini falatkában megkóstolta.


Az lenne a főbb kérdésem hogy jutifali helyett amíg kicsit nagyobb nem lesz, lehet e adni neki virlsi falatkákat? Csak annyira, hogy megbírjam vele dícsérni ha kint végzi el a dolgát és hasonlók. Valami jobb minőségű virslit vennek neki, ha adok neki.

Szerintetek?



2022. aug. 9. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy adhatod - nem kell ennyire rágörcsölni a kutyatartásra.
2022. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 WidowmakerButt ***** válasza:
69%
Hát én azért minél kisebb darabokra tépkedném, nehogy megakadjon neki. Persze ez függ attól is, hogy mennyire mohó, a mi mopszunk például 8 hónapos korában egyszer majdnem megfulladt egy darab virslitől
2022. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
A mopsz a sima lélegzéstől is megbír fulladni ..
2022. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 WidowmakerButt ***** válasza:
29%
Valós, de attól még egy kistestű fajtájú kölyökkutyának se ajánlott nagyobb falatot adni.
2022. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2022. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És ezeket mar kész állapotban veszem ha jól tudom, nem kell semmit csinalni vele mielőtt odaadom neki?


Nem akartam, hogy rágörcsölősnek tűnjön, csak gondoltam inkabb megkérdezem itt ahol tapasztalatok vannak.

Minden cikk mást ír, valahol azt írják nyugodtan adjam, máshol pedig hogy a sertés hús mem jó a kutyáknak. Ezért bizonytalanodtam el.


De köszönöm a segítséget! Nem adok neki nagy falatokat!

Arra esetleg tipp hogy a boltit miért nem eszi? Három fajtát is vettem neki egyiket sem szereti, nyalogatja játszik vele de megenni nem eszi.

2022. aug. 10. 00:45
 7/10 WidowmakerButt ***** válasza:
Az én huskym se hajlandó megenni a jutalomfalatokat, főleg mert keményebbek, esetleg nem ízlik neki. A te kutyád is egyszerűen csak jobban szereti a húst mint a kemény kutyakekszeket/falatokat, így van ez a kutyáknál, mindegyikük mást szeret, főleg ha el van kényeztetve
2022. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyam csak a nagyon budos jutalomfalatokert hajlando dolgozni, a tobbi nem erdekli. De o nem egy nagyevo alapbol se, egyszeruen nem erdekli a kaja, az etkezesek, soha nem is kunyeralt peldaul, teljesen ellentete a masik kutyusomnak, aki meg halalra tudna zabalni magat, ha tehetne :D

Egeszseges amugy, mar 5 eves, egesz eleteben ilyen volt.


Most eppen ezt a jutit adom neki, imadja:


[link]

2022. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még a kutyaiskolában is alkalmaztuk juti falatnak a kis kockàra vágott virslit,sonkát!
2022. aug. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adható neki. Jutalomkent.

A "rágörcsölős" kommentel meg ne foglalkozz.

Vannak ilyen meg olyan gazdik.

Akit érdekel a kutyája egészsége mind a fizikai mind lelki egészsége, ők olyanok mint te. A többiek "csak egy kutya".

Sokaknak nem valo az allattartas..mert csak szenved mellette az állat.

(Pl par napja reggel és este is olyan kutyasétáltato gazdit láttam, aki menet közben röviden fogva a pórázt rancigalta úgy hogy a kutya két mellső lába megemelkedett, sot ütötte az oldalát. AZ UTCÁN! Rá is szóltam az egyikre , hogy hagyja abba, mert feljelentem es kiteszem minden közösségi csatornára. Leszarom ki mit gondol erről. ) Persze szerencsére nem gyakori, de van sajnos akiknek nem tűnik fel a 0iq-val bamba aggyal, hogy élőlénnyel van dolga akinek fáj, aki fél.

Felfordul az ilyenektol a gyomrom.

Természetesen nem azokra gondolok, akik csak szimplán lesz@rjak az állatot. Bar az se sokkal jobb.

Nem mindenkire szabad bízni élő állatot, mert butsagbol, ostobasagbol, nemtorodomsegbol vagy szimplán kegyetlensegbol árt neki.

En pszichológiai teszthez kötném, csakúgy mint a gyerekvallalast is, meg a jogosítványt.

Ha életek múlnak rajta milyen elmeallapotu az illető, muszaj lenne megóvni azokat akik felett dönt majd.


Nagyon elkanyarodtam a témától.

Jo hogy figyelsz dolgokra. De a legjobb az lenne , ha szakembert kerdeznél. Pl állatorvosod akihez jártok. Az a legbiztosabb.


Szeresd nagyon! Megérdemli.

2022. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!