Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aránylag Nagy korkülönbség a...

Aránylag Nagy korkülönbség a gyerekek között? Tapasztalatok, negatív, pozitív is érdekelne?

Figyelt kérdés

Most lesz 2 éves a lányom januárban, akkor megy bölcsödébe is, én pedig dolgozni. Eddig úgy terveztük, hogy nem lesz második gyerek, viszont mostanában igen csak elkezdtünk vágyni rá

Viszont, most nem vállalnám be... nem tudnám bevállalni. Az előző munkahelyem elküldött közös megegyezéssel, bár oda nem is mennék vissza (vendéglátás, nem bírnám hogy a gyerekem alig lát) tehát el kell helyezkednem, és dolgoznom kell, hogy a következő babánál is legyen csed és gyed

Legkorábban 1,5-2 év mire jöhet a következő, akkor a lányom már 4éves kor körül lesz

Tehát, kb ekkora korkülönbséggel kinek mik a tapasztalatok?


2022. okt. 28. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Négy év nem aránylag nagy korkülönbség. Az aránylag nagy, az 10-15 év.
2022. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen lehet hogy nem pontosan fogalmaztam. Számomra ez már nagy korkülönbség, tekintve hogy sem a családban sem ismerős körben nincs példa, a legnagyobb korkülönbség ami a környezetemben van 2,5 év😅
2022. okt. 28. 13:01
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Egy baráti családnál ennél picit több, 7 év korkülönbség van. Ott az idősebb gyereket olyan mélyen érintette, hogy szakember segítségét kellet igénybe venni. Mondjuk ott a szülők is egy kicsit elcseszték, mert a pici volt mindenben előrébb helyezve, a nagy még le se volt tojva.
2022. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem sem nagy korkülönbség. Nálunk 11 év van a két gyerek között. Tesómmal köztünk 16 év van. Na ezek nagyok. :D

Tesóm gyerekei között 4,5 év van. Teljesen jó volt. A nagyobb már annyira nagy volt, hogy nem kellett állandóan lesni minden igényét. Meg már rá lehetett bízni a mamákra simán. Sokszor mentünk mi érte az óvodába anyukámmal. Utána nálunk volt délután, és tesóm jött érte munka után.

2022. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

hát ha a nagy nem lesz lealacsonyítva a kicsi szintjére, ha nem arról fog szólni a élete négyéves korától, hogy csak újszülötteknek való játékai lehetnek és bababiztos szobája, hanem élheti tovább szépen az életét, mert az új gyerek nem az ő életterét rabolja el (nem, ne tedd őket egy szobába, egy négyévesnek már ne játszószőnyeg-rágóka kombó az igénye... van két gyerekszoba vagy nincs két gyerek.), ha érzel magadban elég energiát ahhoz, hogy akkor is értékeled az első kusza betűket, amikor a kicsi először mondja azt, hogy anya, és nem csak lecseszve lesz a nagy folyton, hogy nem érsz rá mert a kicsi éppen varázslatosan lenyűgözően ügyes, akkor nem föltétlenül rossz ötlet.

meg számolj vele, hogy kiskamasz koruk előtt nem nagyon lesz bármiféle kapcsolatuk, mit csináljon egy iskolás egy olyan kölyökkel, aki éppen mindent összecsócsál és legnagyobb teljesítménye, hogy már bilibe pisil? négy év van közöttünk, az öcsém már volt vagy negyedikes mire eljutott olyan fejlettségi szintre, hogy tudtam vele bármit is kezdeni. addig mégis mi az istent csináltunk volna együtt? (a szülők által kikényszerített dedós játékokon kívül?)

2022. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Igaz én "gyerek" oldalról tudok csak válaszolni.

Nálunk a hugommal 5 év van köztünk.

Sosem volt jó.

Mikor kicsi volt, en 5 éves, el lettem hanyagolva.

Mkkor mar olyan 10 körül voltunk, engem teljesen más játékok érdekeltek már mint őt, ezért ment a vita, mert ő velem akart jatszani én meg már nem akartam vele, marmint a "dedós" játékokkal.

15voltam, kamaszodtam. Ő még mindig 10éves kisgyerek volt.

20, én eljartam bulizni, volt már barátom, ő 15 és mindig nyaggatott, vigyem el, de nekem ő kisgyerek volt még.


Most vagyok 30, ő 25. Nekem mar csaladom van, 2 gyerekem, ő még mindig csak a buli meg a haverok.


Szoval a mi részünkről nagyon sok.

2022. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Mi tervezetten 5-6 év korkülönbséget szeretnénk, marhára nem izgatnak a rémtörténetek, mert a húgom és köztem kis korkülönbség van és utáltuk egymást egész gyerekkorunkban, plusz még anyámat is kikészítettük. Én újra szeretnék normális életet élni, mielőtt elölről kezdem. A 4 év nem nagy korkülönbség.
2022. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Nalunk majdnem 4 ev van a gyerekek kozott. Nem egeszen ertem, hogy az 5-os mirol beszel. A nagy nagyon varta a kicsit. Tok jol eljatszanak a kicsi 1,5-2 eves koratol. Ha a kicsi nem tud elaludni, a nagy bemaszik melle, es egyutt alszanak (bizony, egy szobaban vannak). A nagy most kezdte a sulit, sokat ir es rajzol, a kicsi utanozza. A legoval, akar sima, akar duplo mindketten eljatszanak. Ameddig a kicsire veszelyesebb dolgok kellettek a nagynak, addig odault az adott jatekkal vagy az asztalhoz, vagy kulon jatszott. 4 ev azert nem oriasi korkulonbseg.


A tesom es koztem 2,5 ev van, en vagyok a nagyobb, nem szerettem vele jatszani, szegenynek ez nagy serelme volt gyerekkorunkban. Szoval a kis korkulonbseg sem garancia semmire.


Az igaz, hogy nehezebb bizonyos programokat csinalni, mert pl. a jatszoterenn a kisebb gyerekes resz mar nem koti le a nagyot, a nagyobbaknak valon viszont van, ahol a kicsi is tud jatszani. Olyan helyekre felmaszik batran, ahol a nagy meg enbyi idosen boven felt. Szoval nem az van, hogy a kicsi visszahuzza a nagyot, hanem a nagy huzza magaval a kicsit.


Az alvas talan az egyetlen visszafogo tenyezo, a kicsi meg alszik delutan, de a nagynak is jol jon azert a csendespiheno. Illetve tarsasjatekozni akkor tudunk, ha a kicsi alszik, de mar ez is csak 1-2 ev, es fog tudni o is jonni.

2022. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

8-as vagyok, ha tehetnem, ujra igy csinalnam, sot, ha terveznenk meg gyereket, ugyanennyi lenne a korkulonbseg (minimum). De nem tervezunk. Eszembe jutott meg egy hatrany, ez pedig hogy kirandulni nagyobb tavokra nem igazan tudunk jelenleg menni. 1-2 evesen meg hordoztam a kicsit, de mar nem birom, igy max. babakocsi-kompatibilis helyek jonnek szoba, dombok megmaszasa nemigen, de ez is csak 2 ev, aztan mehetunk ujra (most 3 lesz a kicsi).


En alugy imadtam, hogy a nagy mar tok szepen megertette, hogy a kicsi alszik, akkor maradjon csendben. Meg hogy felfogta, hogy van egy tesoja, nagyon figyelt ra, simogatta, szolt, ha felebredt, vagy ha sirt (amiket en is nyilvan eszrevettem, csak ezek nagyon kedves emlekek nekem).

2022. okt. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Köztem és az öcsém között 3,5 év a korkülönbség. Én szerettem vele anyukásat játszani, így olyan kétéves korában már biztos jót játszottunk együtt is. Ovis korából sok szerepjátékos emlékem van, később bicajoztunk együtt, mesét néztük, videojátékoztunk. Most is jó a kapcsolatunk.

Az én gyerekeim közt tényleg nagy a korkülönbség: 13 év. Szeretik egymást, a nagy odáig van a kicsiért, de ők így azért inkább két egyke :)

2022. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!