Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aránylag Nagy korkülönbség a...

Aránylag Nagy korkülönbség a gyerekek között? Tapasztalatok, negatív, pozitív is érdekelne?

Figyelt kérdés

Most lesz 2 éves a lányom januárban, akkor megy bölcsödébe is, én pedig dolgozni. Eddig úgy terveztük, hogy nem lesz második gyerek, viszont mostanában igen csak elkezdtünk vágyni rá

Viszont, most nem vállalnám be... nem tudnám bevállalni. Az előző munkahelyem elküldött közös megegyezéssel, bár oda nem is mennék vissza (vendéglátás, nem bírnám hogy a gyerekem alig lát) tehát el kell helyezkednem, és dolgoznom kell, hogy a következő babánál is legyen csed és gyed

Legkorábban 1,5-2 év mire jöhet a következő, akkor a lányom már 4éves kor körül lesz

Tehát, kb ekkora korkülönbséggel kinek mik a tapasztalatok?


2022. okt. 28. 12:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
A 2 fiam közt csak 1,5 év van és nem igazán kedvelik egymást. Viszont a lányom és fiúk közt 6,5 és majdnem 8 év van és fiatalabb fiam és húga közt remek a kapcsolat .
2022. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10%

hogy ötös miről beszél? arról, hogy ez max. harminc év távlatából lesz nagyon romantikus "a nagy azonnal imádta a kicsit és soha egy pillanatra nem zavarta, hogy vissza kellett fejlődnie négy évet" című elbeszélés... kitűnő a játszóteres példa is, te vagy a bébirészre mész mindkettővel, és szórakoztassa magát a nagy, vagy lebszod nagyot a mászókánál, hogy szórakoztassa magát, te meg mész segíteni játszani a kicsinek.

nem baj a korkülönbség, csak akkor legyen elég ember és idő az ilyen helyzetek megoldására, mert a klasszikus anya otthon egyedül neveli a kölyköket apa meg dolgozik felállásból annyi lesz, hogy anya neveli a kicsit, nagy meg kussoljon és igazodjon szegény kicsihez.

2022. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Köztem és bátyám között 12 év van. Nem voltam raeroltetve, de magától értetődően foglalkozott velem, hiszen született efy kishuga, szeretett, várt. Ő élte a kamasz életét, de mikor itthon volt játszott velem, tanitgatott. Mindig a nagy és eros bátyám volt. Később vigyázott rám a pasikkal szemben, de buliba is eljott csak azért velem mert még úgy engedtek el. Mikor neki lett gyereke, mentem velük ide oda, babusgattam a picit. Én 30 vagyok most, ő ugyanígy az én kicsimmel.

Legfőbb bizalmasom azóta is, testvéri egymás húzásával, mindent megbeszéltünk mindigis, kapcsolati dolgok mostmar gyereknevekes, de bármit. Imadom és a legjobb hogy bátyám van.

Szóval közös hang csak akkor nincs ha nem akarják, nem a kor miatt.

2022. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
12. Te fogod a 6 éves kezét a hintán vagy mi? Láttál te már 6 évest, elárulom nem anyuval akar mászókázni. Jó esetben barátok is vannak már ilyenkor. Azzal miért nincs problémád, hogy kis korkülönbség esetén baromira nincs annyit foglalkozva a 2 évessel amennyit kellene, mert ott egy újszülött és lehetetlen kétfelé szakadni. Biztos friss császárheggel, vagy igény szerint szoptatott 4 hónapossal szuper a játszó. Olyan csőlátásod van, hogy fáj.
2022. okt. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
12, pont azt irtam, hogy nem megyunk mar a piciknek fenntartott reszre, mert a nagyoknak valonal akar lenni a kicsi is, es tud is szerencsere. Nem, nem kell a kicsit pesztralnom. Fel szemem nyilvan rajtavan mindketton, es ha kell, ott vagyok, ennyi. A kicsi olyan helyekre siman felmegy, amikre a nagy ennyi idosen meg boven nem mert. Erre irtam, hogy nem a nagy fejlodik vissza, hanem a kicsi fejlodik gyorsabban. Amugy nem tudom, miert tartod olyan elkepzelhetetlennek, hogy a nagy elvezheti is a kicsivel toltott idot. Azert, mert te nem elvezted a tieddel? Mondjuk ez nem kellene, hogy ok legyen, hiszen en sem elveztem anno az enyemmel, pedig nalunk, mint irtam, csak 2,5 ev volt. A gyerekeimnel viszont mas a helyzet. Ismerek persze olyan csaladot is, ahol nem ez volt a helyzet, ott 3 ev van a gyerekek kozott. Egy masik baratnomeknel meg 5 ev van, illetve 6,5, es a nagy mindket kicsit imadja, rengeteg idot tolt veluk (o is iskolas).
2022. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a szulon mulik sok minden, ok hogyan kezelik, a nagyobban is van-e minosegi kettesben toltott ido. Meg fugg a gyerekek szemelyisegetol.


Nalunk is kb. 4 ev korkulonbseg lesz, tobbnek erzem, mint a fejemben levi idealisat, az max 3 ev. De nalunk az elso igazi tobbemberes, nemalvo volt.

2022. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Chii39764 válasza:
Az én húgom és köztem 21 év korkülönbség van. Na az sok! Igaz, hogy csak féltesó, mert én apa nélkül nőttem fel, de ha neki megadatott, hogy nem hagyta ott az apja, minek űzném el? A korkülönbségről szólva, tényleg furcsa egy helyzet a számomra, mert jobban belegondolva lassan már az én gyerekem kellene legyen az, akivel babázni/nom kéne és nem a húgom, de állok elébe, ha így hozta a sors.
2023. aug. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Azóta mi erősen rajta vagyunk a témán

Novemberben kezdtünk el próbálkozni

Azóta volt egy méhen kívüli terhességem, úgy néz ki, 1gyerekes család leszünk😢

2023. aug. 8. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!