Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitévő legyek? Egy elkeseredet...

Mitévő legyek? Egy elkeseredett anya

Figyelt kérdés

Nyugodtan szidjatok,mondjatok el bárminek akkor is leírom őszintén ami a szívem nyomja . Nem tudom van-e más hasonló helyzetben,és ha igen, akkor ő hogy kezeli?



Van egy 2.5 éves kisfiam.

Kb 10 hónapos kora óta egyedül nevelem,az édesapja nem szeretne tartani vele a kapcsolatot.

Azt tudni kell,hogy a születése óta minden egyes napom maga a pokol.

Az első három hónapban csak ordított, ejjel-nappal fent voltam,az apukája semmiben nem segített. Emelett egy 3 szintes családi házat kellett takarítanom (akkoriban ott laktunk ) minden nap friss ételt csinálnom az exemnek stb. Nyilván erről a kicsi nem tehetett,de egyszerűen egy remalom volt az eletem.

Nem szeretném találni hogy hogy sikerült a baba,miért, mikor stb mert az úgy nagyon nehéz lenne,de tervezett gyermek volt,rendezett családi és anyagi háttér adott volt.


Lelkileg teljesen kikeszultem már akkoriban, a stressz,a baba ,a párkapcsolati problémak miatt.


Amióta egyedül nevelem még rosszabb a helyzet.

10 hónapos volt amikor külön váltunk az apukajaval,es q rengeteg stressz ,lakás intezes, depresszió valamint a mindennapi dolgok mellett elsiklott a gyerekneveles. Mindent megtettem és megvettem, tudatosan próbáltam q kicsivel foglalkozni, mégis egy iszonyatosan neveletlen kisgyerek lett belőle.


A családom nem tud segíteni ,a barátaimmal megszakadt a kapcsolat,és mivel külföldön élek senkire nem szamithatok.

Igyekszem sokat kint lenni vele ,jatszoteren stb mert az mindkettonknek jó,de ott is mindig ő a legrosszabb. Azt csinál amit akar, a jatekait kidobja a kukába vagy eldobja olyan helyre ahol tudja hogy nehéz kívenni és élvezettel nézi ahogy megprobalom kiszedni például a bokrokbol. Folyamatosan jon-megy ,maximum 2 percet tud egyhelyben ülni, éves közben is járkál hiába szólok rá. Verekszik ,nem hallgat rám .

Mostanában kinomban a tv elé ultetem 20 percre amíg kitakaritok olyankor általában egyhelyben ül.

Mindig valamit tönkre tesz ,mindig kitalál valami rosszasagot de nem akarom ezt se részletezni. Napi Kb 1-2 órát én is játszok vele vagy könyvet nézünk, de akkor is Folyamatosan mellettem can .

Nem tudok enni,nem tudok fürdeni ,q wcre is követ. Egy nyugodt pillanatom sincs és néha már annyira kivagyok idegileg hogy kiabalok vele .


Ha elmegyunk valahova, például egy bevásárloközpontba,ott is össze vissza futkoz, dobálja a sütiket, direkt kiönti a kavemat stb . Nem lehet vele bírni.


Az is nehezíti a helyzetet hogy hétfő óta ismét dolgoznom kell.

5kor kelek,7kor viszem bölcsibe és fél 8-tol Kb 1ig dolgozok. Hulla fáradtan elmegyek érte, fáj olyankor már mindenem ,és még csak akkor kezdődik itthon a katasztrófa vele egészen este 9ig .

Éjjel velem alszik egy ágyban.

Soha nem vagyok egyedül pedig én az a típus vagyok akinek szüksége lenne napi pár órára amikor csak magammal foglalkozok, vagy épp nem csinálok semmit .


Nem vagyok rossz anya és megprobalok megfelelni mindenkinek,teszem a dolgom . Fozok ,mosok ,takarítok dolgozok,és teljesen egyedül nevelem a fiamat.

De néha úgy érzem, hogy ez egyszerűen nem lehet az én életem. Hogy birjam ezt idegileg ? Folyamatosan hangoskodik, csapkod, zene ,mese,ha ezek nem akkor valamit tönkre tesz....

Orvosnál is voltam vele,állítólag nincs semmi baja ,de szerintem fejletlen az idegrendszere, de az is kehet hogy velem van a baj .

Meddig birjam még így ezt az életet? Úgy erzem hogy csak szenvedek.


Tudom ez nem szep tőlem és higgyétek el hogy nagyon szeretem a fiamat ,csak néha félek hogy nem tudom egyedül vegigcsinalni. Vagy ha igen,akkor csak így hogy egy törvénytelen,neveletlen pszichopata lesz belőle. Nem akarom elrontani az életet, de az én életem már tönkre ment - legalábbis jelenleg így érzem.


Bocsánat hogy hosszú lett és olyan össze- vissza de ezt is épp úgy írom hogy a wcn ülök, és sírok közben.


2022. okt. 28. 18:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:

És évek óta nem voltam sehol. Az egész életem csak a gyerekről szól. Nem tévezek 2 éve mert ha alszik annyira kivagyok hogy csak nézek ki a fejemből az ágyban vagy megprobalok elaludni.

Holnap reggelig sorolhatnam de remélem ertitek hogy mire gondolok

2022. okt. 28. 18:30
 2/78 A kérdező kommentje:
Amíg ezt leirtam, tönkre tette a kaputelefont. Sajnos eleri,és szetszedte a zsinort . Hiába szoltam már ezerszer hogy ne nyuljon hozzá. És ez így megy egész nap!!!!! Folyamatosan!
2022. okt. 28. 18:33
 3/78 anonim ***** válasza:
99%
Én csak azt tudom mondani, hogy kitartást kívánok. Lesz még jobb a helyzeted.
2022. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Igyekszem ítélkezés nélkül válaszolni, hátha így segítek vele. Leírás alapján nem hiszem, hogy rosszabb gyerek, mint a többi, dackorszakos. Ami a fő probléma, hogy kimerült vagy, érthető okokból, és valószínűleg nem kezeled jól ezeket a hiszti/dühkitöréseket részéről. Két dolgot tennék: igénybe vennék fizetős bébiszittert, és utánajárnék a hatékony nevelési megoldásnak, könyvek, online kurzus akármi formájában. A lényeg, hogy értsd a gyerek működését, mert szerintem most nem nagyon érted, mi miért történik körülöttetek. Kitartást, az apján meg hajtsd be a gyerektartást, ha nem akarja látni, akkor is.
2022. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
79%

Én egy pocséknak számító anya vagyok, de én többször kapcsolnék mesét.


Neked is kell a szünet. De itt ezt mondani, meg kimondani nem szabad.

2022. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
97%
Járj érte később, mondjuk 3-4re, a fennmaradó időben csináld az itthoni teendoidet, vásárolj egyedül, tornázz, vagy pihenj kicsit.
2022. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm szepen az eddigi valaszokat és külön Köszönöm hogy nem bantott senki. Valahogy azt ma már azt hiszem nem viselnem jól. :-)


Ovi csak marciustol lesz,addig bölcsiben van ,vagyis Tagesmutter-nel,tehát egy magánszemélyről van szó ( óvónő) és házhoz kell vinni, masik 3 gyerek van még ott és ő csak fel 2-ig dolgozik sajnos. Az oviban lehet hogy majd tovább marad .

2022. okt. 28. 18:53
 8/78 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is nézhet amúgy több rajzfilmet, dalokat.

Tipikus figyelemkereső viselkedés, amit leírsz. Tudja, hogy valami nem oké, és folyamatosan a figyelmedre pályázik. Vagy bárkiére. Bizonytalannak érzi magát, mert nem tudsz pillanatnyilag érzelmi biztonságot nyújtani.

Hazaköltözés nem opció?

2022. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 A kérdező kommentje:

8,köszönöm a válaszod. Nem,sajnos nem tudok ew nem is igazán szeretnék haza menni.

Szerinted hogy tudnék neki több érzelmi biztonsagot nyújtani?

2022. okt. 28. 19:16
 10/78 anonim ***** válasza:
82%

Szomorú volt olvasni, amik történtek veled.


Azt javaslom, hogy szedd össze a maradék energiádat és kezd el a nevelést ma. Az elején nehéz lesz, mert az úrfi nem erre volt szocializálódva, de hidd el hogy még nem késő. És később sokkal jobb lesz.


A nevelés alatt azt értem a fentebbi helyzetekre vetítve:

- ha dobál valamit, akkor rá kell szólni és másodjára el kell venni. Ha szobába nem marad játék, akkor így járt.

- ha bedobja a bokorba a játékot és nem nagy értékű, akkor hagyd ott.

- üljetek le együtt enni. Ha feláll az asztaltól, akkor rá kell szólni és ha nem ül vissza, akkor részéről az étkezést befejezettnek kell tekinteni. Ha éhes lesz, hát éhes lesz. Legközelebb majd végigüli.

- verekedés zéró toleranciával megy nálunk, de még az egyszeri ütés is. Akkor azonnal befejezzük amint csinálunk és súlyosságtól függően sarokba állítás jön.

A többi helyzet is ez.


A büntetés nyugodtan lehet a székre ültetés. Az elején nehéz lesz, mert nem fog a helyén maradni. Ilyenkor ha leszáll a székről, akkor szó nélkül tedd vissza. Mármint tényleg ne mondj semmit. Előbb utóbb megtanulja, hogy büntiben van. Ha kell akkor üljön mindennap és minden este a széken. Ne feledd te vagy az anyja, rád ha fene fenét is eszik akkoris hallgatnia kell.


Később amikor már rendeződnek a dolgok, akkor lehet lazítani bizonyos dolgokban, de az elején röviden kell tartani a gyeplőt.


2,5 évesen már bőven megérti a fentebb írtakat. De nagyon fontos, hogy ha belekezdesz a nevelésbe, akkor komolyan kell venned és tű éles pontossággal kell, következetesen meghúzni a határokat. Nincs kifogás hogy te vagy ő fáradt. A szabály az szabály.


Elég vaskalaposnak tűnhet a neveléshez való hozzáállásom, de tapasztalatom szerint ez a jó irány. Egyébként Popper Péter is ilyet javasolna.


Ne add fel!


32/F két lány apja

2022. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!