Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichológushoz fogok menni...

Pszichológushoz fogok menni nagyon elkeseredett vagyok. Anyám nem normális elmondjam neki(igazából ez váltotta ki nálam a keservést)?

Figyelt kérdés

Nos elfogok menni, de anyám nem normális. Nagyon beteg dolgokat csinál, képzelődik, és azt hangokat hall, és konkrétan liveolja a lakást instára. Mikor bementem a WC-re néztem hogy Úristen.... (Ott volt a telefon a mosógépen, és láttam) Hangfelvétel is megy. Ez már sérti jogaimat. Emellett hangokat hall miket én nem és embereket lát az utcán miket én nem.

Elmondjam a pszichológusnak ezeket vagy inkább ne?



2021. jan. 30. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Mondjad, mit veszítesz vele?
2021. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
97%
Lehet valami kialakulo mentalis betegsege van es gyogyszeres terapiara lenne szuksege. A haziorvosnal is elmondhatnad.
2021. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy bedugják valami elmegyógyintézetbe. Bár ha közveszélyes lesz... Nem tudom, lehet ezt nem is nekem kell eldontenem, és elmondani a pszichológusnak.
2021. jan. 30. 15:02
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem elmondom, köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még.
2021. jan. 30. 15:03
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyádnál most alakul ki a skizofrénia, családunkban is ez volt. Minél később kezdik gyógyszerezni, annál jobban leépül, van rá szer, ami elmulasztja a hallucinációkat, és egész normális lesz tőle, csak sajnos a beleegyezése nélkül nem kezelhető a betegjogok miatt, csak ha megöl vagy súlyosan megsebesít valakit. Fogjon össze a család, és rángassátok el pszichiáterhez. Beszéld ezt meg részletesen a háziorvosotokkal. Sürgős! Nem szabad halogatni.
2021. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Hány választ akarsz még?
2021. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarod, hogy bedugják elmegyógyintézetbe? Bravó. Inkább haljon el az agya. Gratulálok.
2021. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem kerül végleg diliházba, pár hét után hazaküldik, mert drága az államnak a kezelés. Egy idő után imádkozni fogtok, hogy vigyék kórházba... Hacsak nem kezd gyógyszert kapni. A gyógyszert a családnak kell ellenőrizve beadnia, mert ez elmebetegek nem szedik be maguktól. Részvétem. Életetek legnehezebb időszaka következik ezzel.
2021. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

5, ezt nem tudtam. Azt hittem hogy olyan dolog mint aki hanucinál simán. Akkor sürgősen tenni kellene nekem valamit, mert van még 2 fia, kik idősek de azok semmit sem csinálnának.

Egyszer volt bent Sümegen 1996ban asszem, de akkor csak azért mert meghalt az anyukája és folyton őrjöngött. Visszagondolva voltak érdekes gondolatai, de nem vettem figyelembe.

Azért ockódtam ettől, mert Sümegen nagyon rossz volt neki.

2021. jan. 30. 15:09
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Ne pszichOLÓGUShoz, hanem pszichIÁTERHEZ vidd! Az idegbetegségeket pszichológus nem kezelheti, gyógyszert sem írhat fel.
2021. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!