Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljessen kétségbe vagyok...

Teljessen kétségbe vagyok esve! 2,5 éves fiam nem eszik semmit, se nem iszik! Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Reggel megiszik 3 dl kakaót de utánna semmit.Egész nap semmit este megint kakaó.
2010. szept. 28. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mióta tart ez?

Előtte mikor és miket evett?

Nem érte valami megrázkódtatás? (Pl. apa elköltözött vagy valaki meghalt, ilyesmi?)

2010. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
2 3 napja van ez!Előtte sem volt nagy evő de most végképp semmi!Leveseket szeretni és a tésztaféléket.Főzeléket nem hajlandó megenni.A húst nagyritkán.Cebion multi szirupot adok neki de már az sem használ.
2010. szept. 28. 14:08
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

HÁt ha tényleg nem történt semmi konkrét, ami kiváltotta a "sztrájkot", akkor én a helyedben vennék egy nagy levegőt és "nem foglalkoznék vele."

Ezt úgy csinálnám, hogy napjában 5x szépen megterítenék, mondanám neki hogy gyere XY, itt a finom ennivaló, együnk. Persze magadnak is teríts és ha többen vagytok otthon, akkor mindenki együtt üljön asztalhoz. Leülnék ízletesen falatozni. Az evés ideje alatt "nem könyörögnék" neki tovább, hogy "gyere és egyél" stb. Csak mondanám, hogy most lehet enni, nem baj, ha nem vagy éhes, legközelebb ekkor és ekkor lehet enni (és megnevezed a következő étkezés nevét). Az evések között semmivel nem kínálnám (ami a legrosszabb, ha étellel szalad a szülő a gyerek után, hogy "na csak egy falatot"...)

És minden étkezésnél ugyanígy.

Ha van saját pohara, vagy csőrös itató, bármi amit használtok, akkor egy számára is elérhető helyen elhelyeznék vizet, vagy híg gyümölcslevet, esetleg teát, de semmiképp sem túl édes dolgot, amiből ihat amikor csak akar, hogy jusson elég folyadékhoz. Egyébként pedig ugyanúgy bánj vele, kedvesen, játsszatok, és az evések közötti időben ne is emlegesd neki az evést. Próbálj olyan természetes lenni, amennyire csak tudsz, hogy ne érezze, hogy "elvárják tőle", hogy egyen.

Előbb utóbb enni fog!


És egy utolsó ötlet: nem tudom, mennyire ragaszkodik a kakaóhoz, de magamról tudom, hogy három deci kakaó engem teljesen eltömít, utána én sem tudnék enni, ő pedig pici, teát a kisebb gyomrot még jobban...

Szerintem vagy adj neki mást, vagy ha a kakaó "szent", akkor kevesebbet, pl 1-1,5 decit, hogy még tudjon enni is mellé.


Legjobbakat!

(első voltam)

2010. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
azért én elvinném legelőször is orvoshoz...
2010. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A kakaó biztos nem jó ötlet magában reggel, mert attól tényleg nem lesz éhes. Az azért aggasztó, hogy nem is iszik semmit. 5-6 dl folyadék szerintem elég kevés. Én azért elvinném dokihoz, főleg mert lehet szervi baja is. Esetleg fáj valamije, torka vagy ...., Mi hasonló cipőben jártuk, de nem volt kakaó és nem akart semmit enni, szép fokozatosan 1 hét alatt "leszokott" az evésről. Nálunk a vas hiány okozta. Kapott vasat és megint evett.
2010. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
a 3 dl kakaó tényleg kicsit sok. . nálunk a Fytomineral cseppek csodákat tettek. az 1. adag után másnaptól evett, mint a kisangyal. épp megint nem eszik,(csak gyümölcsöt) ma kezdtem adni a cseppeket, remélem, holnap megint elkezd enni.
2010. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak hány éves a kicsid mert a fitominerál cseppekre az van írva hoy 3 éves kor alatt nem ajánlott!
2010. okt. 5. 11:51
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam is hasonlóan rossz evő, ő 21 hónapos. Nekünk nyáron kezdődtek az evési gondok, ugyanaz volt, mint nálatok, reggel-este tej vagy kakaó és ennyi. Aztán ezt még megkoronázta egy nagyon durva székrekedés (5 napig nem kakilt), ekkor elvittem orvoshoz, aki azt tanácsolta, hogy azonnal álljunk le a tejről, mert egyrészt eltelíti és tényleg nem lesz éhes, másrészt a sok kálcium okozza a székrekedését. Onnantól kezdve én a reggeli kakaó helyett 100%-os gyümölcslevet adok neki 1,5 dl-t, a tejet szinte teljesen kiiktattuk, csak egyéb tejtermékeket (joghurt, sajt, túró) kap. Kaptunk egy Peritol nevű szirupot is, ez valamit javított az étvágyán, nem mondom, hogy "zabál", de látványosan jobban eszik és a kaki-gondok is megoldódtak.

Szerintem ti is felejtsétek el a kakaót, lehet, hogy lesz egy kis hiszti miatta, de majd elfelejti.

2010. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ma voltam vele orvosnál azt mondta adjak neki béres cseppet.Megpróbálom elvenni a kakaót.
2010. okt. 5. 12:38
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet hogy fáj a torka és azért nem akar sem enni sem inni ?Két gyerekes anyuka vagyok és egy párszor átestünk ezen a hejzeten ,a reggeli és esti tejcsi mindig elfogyott de egyéb semmi.Szerintem érdemes orvoshoz elvinni.
2010. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!