Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ellentétes nemű ikreket mikor...

Ellentétes nemű ikreket mikor tettetek külön szobába?

Figyelt kérdés
Ellentétes nemű ikreim vannak, születésük óta egy szobában voltak, egymás legjobb barátai, aminek nagyon-nagyon örülünk. Viszont ahogy növekednek (7 évesek) felmerült bennünk, hogy meddig maradjanak / maradhatnak egy szobában? Az élet természetes része, hogy egy fiú és egy lány saját privát szférát akar majd. Szerintetek meddig normális / egészséges / elfogadható / stb hogy egy szobában vannak?
2022. nov. 1. 09:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
Egy kisgyerek nem felnőtt. Kamaszkorig általában nagyon szeretnek együtt lenni, nagyobb biztonságban is érzik magukat, ha éjjel van mellettük valaki.
2022. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Derjaderja ***** válasza:
95%

Teljesen egyetértek 11-gyel, meg a korábbiakkal.

Az hogy milyen kolisnak lenni, egy dolog, az meg egy másik, hogy két iker újszülött, baba együtt érzi magát biztonságban.

Manapság a bármilyen baba kezdettől külön szobába tevése is egy vitatéma, ikrekre hatványozottan igaz.

2022. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem olyan 10 eves kor korul, amikor mar kulon-kulon athivnak iskolas baratokat meg ilyesmi. A kislanyok csajos dolgokrol beszelgetnek es egymas kormet festik, a fiuk pedig nyomjak a videojatekot a gepen. Tehat amikor az erdeklodesi koruk is kezd elegge kulonbozo lenni.
2022. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%

Most miért vagyok lepontozva? Aki látott már ikreket, tudja, hogy nagyon ritka, amikor egyszerre érik meg bennük az önállóságra való igény, és nem is egyforma mértékben. Miért ne lehetne megkönnyíteni, ha van rá lehetőség?

Nem azt mondtam, hogy kötelező 2 éves korukban elzárni őket egymástól, de ha már kisiskolás koratól van lehetősége félrevonulni a szobájába a kis barátjával játszani, kamasz korára megismeri a saját szoba előnyeit is, nem azt érzi, hogy direkt el akarják szakítani a tesójától, amit ő nem akar.

#6

2022. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
15%
Újszülött koruktól mindenkinek van saját szobája.
2022. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem jutott eszembe szétválasztani őket születésük után. Pocakban is együtt voltak, fekve is keresték egymást folyton. Természetes volt, hogy együtt maradtak. Nagyon jó barátok is, ahogy írtam, vannak persze iskolatársak, de egyelőre még egymást tartják a legjobb barátjuknak. Videójátékoznak együtt néha, a lányom is nagyon belevaló abban, de babáznak is együtt néha, a fiam akkor általában a baba kutyájával játszott vagy házat épített neki. De összefognak mindig.


Ami miatt ez most felmerült, hogy elkezdték szóvá tenni, hogy miben mások a fiúk és a lányok, és kicsit észbekaptam, hogy ez a sulis téma már akkor haza is hazaért.

2022. nov. 2. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!