Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat evő gyerekek szülei. Ti...

Sokat evő gyerekek szülei. Ti mindig adtok enni, ha kér?

Figyelt kérdés

4 éves lányom van és sokat eszik nagyon

Ma pl 18.40 körül megevett egy nagy tál húslevest, tésztával, zöldségekkel, hússal.. bőven laktató

Én rá 1 órára vacsoráztam csak szendvicset, persze ő is kért egy vajas szalámis sajtos szendvicset meg megevett mellé egy kis banános Danonino joghurtot..


Ha már egyszer vacsorázott indokolt, hogy újra adjak neki?


Elég sokat eszik egy nap..


Ti szabtok gátat, mondotok olyat, hogy nem adtok neki enni amikor nem feltétlenül indokolt?


108 cm, 15.2 kg jelenleg


2022. nov. 8. 20:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindig adok neki enni, a nasit szoktam csak korlátozni.
2022. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem éheztetünk gyermeket.
2022. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Az miért éheztetés, ha egy nagy tál húsleves után egy órával nem szívesen adok neki megint enni..

Nem akarom, hogy kövér legyen. Elég ha én egész életem a fogyóból áll..

2022. nov. 8. 20:34
 4/33 A kérdező kommentje:
Olyan is volt már, hogy este lefekvéskor találta ki hogy éhes, és időhúzásnak tartottam, de addig nem nyugodott még meg nem ehetett egy kétszersültet, pedig akkor is vacsorázott előtte nem sokkal.
2022. nov. 8. 20:37
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyen alkat akkor annyira nem mondanék nemet. De egy határt húznék. A nasit/hütőst már nem adtam volna neki este.

Szerencsés vagy hogy ilyen alkat. Az én 5 évesem 126cm és 38kg. Édesség heti max 2x. Csipsz nincs. Az adagjait rég lecsökkentettem.

2022. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
Lehet betegség, lelki ok, stressz, unalom is hogy sokat eszik. De az is hogy tényleg szüksége van rá, hisz fejlődik. ha nagyon gyanakodsz valamirevagy boiztosra mennél akkor orvosnál/védőnőnél érdeklődhetsz.
2022. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet, hogy mivel látta, hogy te eszel, ezért kívánta meg ő is? Esetleg ki lehetne próbálni néhány napig, hogy egy időben, együtt észtek, vajon akkor is kér-e később, vagy sem, esetleg megelegszik egy pohár vizzel/teával/tejjel, ha mégis kérne pótvacsit.
2022. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

Igen, adok. A kisfiam nasizni is szendvicset nasizna pedig nincs éheztetve, de szeret enni. Nem túlsúlyos, de sovány sem. 135 cm és 30 kg, a nasit nem is igényli, nem kér. Cukrot alig eszik. 7 éves.


Egyébként ha hirtelen jól is lakna egy tányér húslevestől (tegyük fel, hogy rengeteg hús és zöldség van benne) akkor 1 óta múlva nyafogna, hogy éhes. Még ennem sem kellene hozzá, mondaná magától. De ő megeszik 3 zsemlét felvágottal és sajttal, én nem birok annyit. Bár az is igaz, hogy ilyenkor nem is éhezik meg 1-2 óra múlva.

2022. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
A húsleves hiába tészta stb kb üres kalória. Fejlődésben van, ha éhes adj neki enni, de próbáld nyers zöldséggel pótolni. Pl fél szelet kenyér bármi mellé zöldség.
2022. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
29%

Igen.. hasonló mennyiség mellett is vékony a gyerekem.. kockás hasú, magyarul a testzsír% alacsony…

De nekem lekenyerezhető zöldséggel gyümölccsel, amikor már tényleg túlzásnak érzem


2,5 éves, és 3 nagy szelet kenyeet be tud nyomni vacsira, úgy, hogy 2 őrával korábban főtt ételt evett, és még nasizott is.

Megnéztem meddig enné..

. egyébként ilyenkor 1,5 szelet után már csak az ubit, paradicsomot, paprikát kapja..

2022. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!