Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat evő gyerekek szülei. Ti...

Sokat evő gyerekek szülei. Ti mindig adtok enni, ha kér?

Figyelt kérdés

4 éves lányom van és sokat eszik nagyon

Ma pl 18.40 körül megevett egy nagy tál húslevest, tésztával, zöldségekkel, hússal.. bőven laktató

Én rá 1 órára vacsoráztam csak szendvicset, persze ő is kért egy vajas szalámis sajtos szendvicset meg megevett mellé egy kis banános Danonino joghurtot..


Ha már egyszer vacsorázott indokolt, hogy újra adjak neki?


Elég sokat eszik egy nap..


Ti szabtok gátat, mondotok olyat, hogy nem adtok neki enni amikor nem feltétlenül indokolt?


108 cm, 15.2 kg jelenleg


2022. nov. 8. 20:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%
Pedig pont ezzel a mentalitással fog az ő élete is a fogyókúráról szólni. A húsleves szerintem pont nem laktató, egy szendó simán lecsúszik mellé. Had egyen szerencsétlen, ha éhes. Rendes kaját, mert a danino pont nem az. Ha valamire figyelned kell az, hogy ne ilyen cukorral teletömött vackokat nasizzon. De ha éhes és szendvicset enne, sosem tiltanám.
2022. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%

Igen, természetesen. El se tudom képzelni, hogy nemet mondjak. A mértéktelen nasizást nem engedem, de főtt étel, gyümölcs bármikor. A leírásod alapján szerintem a gyereked nem dundi. Sőt, azt gondolom, hogy ez alapján:


"Nem akarom, hogy kövér legyen. Elég ha én egész életem a fogyóból áll.."


veled van a baj. Kivetíted a te problémád egy kisgyerekre, akinek a szervezetek fejlődik. Ha husis lesz, hát husis lesz. A te igényed, hogy szép vékonyka legyen (amúgy nem túl szép dolog ilyen igényeket támasztani egy gyermek felé), az övé meg, hogy kapjon enni, mert éhes.

2022. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Gyümölcsöket megeszik mindent, de zöldségeket nem, csak levesben, illetve uborkát

Paradicsom, paprikát nem eszi meg

Így nem tudom ilyennel lekenyerezni

2022. nov. 8. 21:14
 14/33 anonim ***** válasza:
36%
Az én lányom 90 cm és 14 kiló, elég husis, úgyhogy a te lányod nem hangzik annak egyáltalán. Nálunk sincsen nasi, meg csoki, uzsonnára is az van, amit én készítek cukor nélkül, zabpehelyliszttel, stb... Amit korlátozok, hogy ha sok kalóriát evett (kenyérből egy szeletet pl.), utána csak zöldséget adok már neki, vagy felvágottat, de abból annyit ehet, amennyit kér. Gyümölcsöt is rengeteget eszik, azt nem korlátozom. Én is ilyen alkat voltam gyerekként, most full normál a bmi-m.
2022. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

Ezek utan elegge kivancsi lennek, hogy mit jelent szerinted kerdezo az, hogy a gyerek sokat eszik egy nap.


Mi az a nagyon sok?

2022. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%
Miért lett lepontozva a 14-es válaszom? :D A kérdésre válaszoltam. Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy az étkezések fixek, szóval nincs kaja két étkezés között, de nem is szokott kérni.
2022. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem túlsúlyos, akkor igen. Bár nekünk lenne ilyen gondunk, az enyémek fényevők.
2022. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%
17. Ha túlsúlyos meg éhezzen a 4 éves, igaz? Ha túlsúlyos a gyerek a nasiban és mozgásszegény életmódon kell változtatni, nem éheztetni a gyereket.
2022. nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom miért lettem lepontozva, de valaki komolyan engedne minden nap 3 szelet kenyeret a gyereknek vacsira?


Aznapra a menüje volt:


Reggel(7) 2 tojás, felvágott 2 -3 szelet csmellsonka

Paradicsom ( addig eszi, amîg látja)


Oviban (8:30) reggeli (1 szelet kenYér valamivel, tea

Oviban tízórai(9:30), banán és alma Van mindig, nèha idény gyümi

Oviban ebéd (11:30) lemcsefőzelék, sertéspörivel , kenyeret nem eszik hozzá sosem, süti ( megevett mindent, sütiből repeta)

Hazahoztam, megette az ovis uzsit hazafele (1tk kifli volt l, a benne lévő elhanyagolható..)

Itthon aludt.

Ébredéskor 1 kisjoghurt majd 5-kor a mi ebédünkből megevett az én adagomnak a 1/3-át (borsós tokány volt bulgurral vagy rizzsel, màr nem emlékszem savanyú ubit és káposztasalátát pedig eszik amíg van)


Ezután nasi az alma és kukoricakuko volt

Vacsi meg a 3 szelet kenyér felvágott, sajt zöldség.



Azért tudom ennyire, mert akkor összeszedtem anyukámnak, hogy nem hiszem el, hogy tud ennyit enni

( másik gyerek fényevő)



Egyébként nagyjából minden nap így megy..


Kap gumivitamint, bérescseppet felváltva

D vitamint

Ascorbinsavat vízben

2022. nov. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%
19. Bocsi, nem ítélkezés, de ha nincs főtt vacsi, akkor miért csodálkozol hogy ennyi kenyeret eszik?
2022. nov. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!