Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiammal kínlódás a...

4 éves kisfiammal kínlódás a mindennapi alvás ,szinte mindennap este 10 vagy akár éjfélig is fenn van ...Ha az óvodába alszik délután ...Ha nem alszik el akkor 9 fèl 10 felé sikerül elaludni .Most is hozzá ki nekem a mesekönyveket, hogy olvassak.????

Figyelt kérdés
Elolvasom visszarakom a helyére és ordít ....kijövök a szobából újra előszedi, és hozza utánam ...Most ott tartunk ha megpróbálom eldugni előle ordít .úgy érzem kimerültem ,nem hagy aludni se, neki se jó .Utálom magam mar ez miatt ,hogy ennyire nem tudom irányítani, segíteni az alvását.a nővéreivel nem volt ennyi gond.Lenne valami ötletetek tanacsotok ,mi te kéne tennem csinálnom???????

2022. nov. 23. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Amikor elhozod az oviból, akkor kell beletenni annyit a napjába, hogy tényleg elfáradjon. Ha ott aludt, és eljöttök mondjuk tippelek 4kor, és le akarod fektetni 8-kor, esélyed se lesz, ha addig csak nézelődött meg eszegetett. Nyomás fel a hegyre, kergessen kutyát, pakoljon-rámoljon, érje ezer inger, és kifekszik.


Amúgy meg ha elrakom a könyvet és lekapcsolom a villanyt, akkor ennyi. Akkor is ha üvölt. Én ilyen voltam mindig is, nem hagytam egy gyerekemnek sem hogy terrorizáljon, akár 4, akár 14 évesek. Rá kell szólni, komolyan!

2022. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Minek eroltetni az alvast? Gyerekkent soha nem aludtam el elobb 10-11-nel. Csak babakent, amikor az eletem java alvasbol allt, de utana nem. Berakhattak az agyba, de hogy az alom nem jott a szememre, az garantalt. Mind a mai napig en keptelen vagyok elobb aludni, akkor is, ha kulonben kidolgoztam a lelkemet is.
2022. nov. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetöség arra, hogy ne aludjon az oviban?
2022. nov. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Derjaderja ***** válasza:
87%

Az enyémek akkor se alszanak korábban, ha rommá vannak futtatva.

Az óviban azt mondták, hogy tudják, hogy ebben a korban már a délutani alvas megtolja a takarodót, de akkor is kell nekik a dèlutani mert különben kikészülnek. Főleg aki tényleg elalszik du, attól nem szabad emiatt megvonni.

Azt mondjsk majd a suliban rendezòdik.

Ezert jelenleg nekünk is 10re van belőve a napirend, de akkor is normal napirend fix fürdéssel, olvasaskezdettel.

2022. nov. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Derjaderja ***** válasza:
91%
(Az üvöltetésnek nem latom értelmét, főleg ha azért nem alszik, mert nem eleg fáradt. Persze ha játszmáznak, az is egy más kérdes).
2022. nov. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
A lányom ovodájában nem volt kötelezö az alvás, csak azok aludtak akik kérték, hogy a gyereket altassák, mert meg van szoktatva.
2022. nov. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Ne gyere ki a szobából, maradj ott vele amíg elalszik.

És nincs játszma, ha a vége a mesének akkor vége, nem kezdünk újat hatszor.

2022. nov. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Én azt gondolom, hogy simán csak veled akar lenni, és a mese az út hozzá. Próbáld meg hogy ott maradsz vele amíg elalszik.

Nálunk úgy van hogy ha vége a mesének akkor a sötétben beszélgetünk még egy kicsit aztán egy idő után szólok, hogy na most már késő van és aludjunk, de ott vagyok vele. Nagyjából elfogadja, 10 percig fészkelődik aztán csak elalszik. Nagyon nehezen altatható amúgy de ha ovi van akkor azért fárad. Ha betegen van itthon na akkor tényleg soha nincs vége a napnak, mert nem elég fáradt és 1-2 órába is kerülhet az alvás...elég idegörlő😣

2022. nov. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hánykor kelted reggel? Könnyen, vagy nehezen ébred?

Ha könnyen, akkor el kell fogadni, hogy neki kevesebb alvás kell.

Felnőttként is elég nagy különbség van ember és ember között, hogy kinek mennyi alvás elég.

2022. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont így vagyunk a lányommal mi is. Én úgy oldom meg, hogy vele megyek aludni. Sokszor mellettem alszik el, így sem könnyű, mert ugra-bugrál, hangoskodik, de egy idő után elalszik, mesélek neki, beszélgetek vele.
2022. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!