Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha megütik a gyermekedet pl....

Ha megütik a gyermekedet pl. játszótéren, oviban stb. mit mondasz neki, hogy visszaüssön? (22 hónapos kislány anyukája)

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Miért is kell visszaütnie?
2010. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
azt mondom neki, hogy ne üssön vissza, hanem kerülje az ilyen "társakat"
2010. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a gyerekeim leginkább egymást ütögetik (néha nem kicsit!), de soha nem biztatom őket visszaütésre, mert akkor órákig tartó pofozkodás lenne a vége...


Szerintem alapból különböző szituk vannak. A kérdés az, hogy MIÉRT üti meg egyik a másikat. Ha pl.elveszi a kezéből a játékot, és azért "kap egyet", akkor tisztázni kell, hogy nem lehet kivenni a másik kezéből, csak azért mert neki megtetszett, viszont az ütés nem megoldás a feszültség levezetésére...

Én alapvetően arra törekszem, hogy kiderítsem az okot (ha nem láttam), és eszerint mérlegelni.

Volt már példa olyanra, hogy egy gyerek tényleg minden ok nélkül ütötte a lányomat (tudom a gyermek családi hátterét, traumán ment keresztül az a kisfiú, tehát meg is értem őt de ettől függetlenül) azt tanácsoltam a lányomnak, hogy kerülje el, játsszon másokkal.


Arra tanítom őket, hogy ne üssenek másokat, és a problémát máshogy oldja meg.

2010. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
az én lányom is sírva jött haza az oviból,mert bántotta a társa.Utána napokig nem akart menni.Akkor én mondtam neki ha bánt akkor csapd vissza.Egyszer megtette azóta nem meri senki sem megütni.Azt sem szabad hogy a gyerekek rászálljanak mert úgy sem üt vissza.Ez az én véleményem le lehet pontozni.
2010. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Hasonlo dolog tortent a kisfiammal is, mint a 14:46-os valaszolo kislanyaval. Az en kisfiam, amikor bekerult a a nagyobb csoportba a bolcsiben, egy par idosebb gyerek megutotte (lehet, hogy jatekbol, elhet, hogy durvasagbol, nem tudom.) Sirt masnap es nem akart bolcsibe menni. Ekkor en is azt mondtam neki, hogy ha valaki bant teged, nyugodtan uss vissza. De te ne kezdemenyezz. 27 honapos volt ekkor a fiam. Masnap megint megutotte az egyik gyerek, de o visszautott es buszken meselte este, hogy bizony megvedte magat. Azota nem bantja senki, mert tudjak, hogy a fiam is visszaut, ha valaki bantja.
2010. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Enyém is 22 hós, én nem engedem visszaütni, hanem rászólok a másik gyerekre, hogy ne üsse az enyémet, és nem érdekel az se, hogy ott van az anyja vagy sem.

Múltkor vendégségben volt nálunk egy vele korú kisfiú és telibe arcon harapta a lányomat (még egy hét után is látszott a komplett fogsor), és a kisfiú anyja mondta az én lányomnak, hogy harapd vissza. Mondtam, hogy dehogy harapja, örülök, hogy nem agresszív a gyerekem, az kéne még.

De ha agresszív gyerek van a közelben, inkább nem megyek oda, vagy rászólok, ha bántja az enyémet.

Semmiképpen nem tanítom az enyémet is agresszióra.

2010. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ütőgetős 18 hónapos lányom van és a fiam is az volt. Azt hittem lányok mások, de ő is olyan kezd lenni, mint bátyja volt, odacsap, kötöszködik.

Fogalmam sincs miért, egy kis pukkancs "rambóné"

Én rászólok a sajátomra,viszont más gyerekére soha, mert sajnos tudom mit érez az a a másik anya.

Qrva szar érzés:-(((

De rájöttem nem agyalok rajta, úgy látszik az én gyerekeim ilyenek, pedig ne ütöm vágom

nem tudom iért, lehet genetika és kinövik ezt a korszkot.

Amúgy fiam azóta már 10 éves és teljesen lenyugodott.

2010. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!