Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi értelme van elhitetni a...

Mi értelme van elhitetni a gyerekekkel, hogy létezik a Mikulás, hogy aztán néhány év múlva csalódottan rájöjjenek, hogy hazugság az egész és hosszú időn át becsapták őket?

Figyelt kérdés
Illetve ha én nem szeretném ezt elhitetni a jövendőbeli gyermekemmel, akkor baj lehet belőle, ha ő nem hisz benne és az óvodában a társainak (akikkel viszont otthon elhitették,hogy létezik) hangoztatja, hogy a Mikulás nem igazi,csak kitaláció? Ha a gyerekeket meglátogatná egy beöltözött Télapó, akkor valószínüleg abból is adódhatnának kellemetlenségek. Milyen megoldás lehet erre?

2022. dec. 5. 22:19
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem baj ha csúnya dolog!Te se tartod tiszteletben az én elképzelésem arról, hogy hogyan szeretnék örömet okozni a gyerekeimnek karácsonykor vagy éppen húsvétkor ha arra neveled a kicsi gyereked hogy ne higgyen abban amiben a legtöbb gyerek hisz és ami szerintem a gyerekek és a szülők örömet is különlegessé teszi!

Örülök, hogy Romániában élsz,mert akkor tényleg nem egy helyre jár a gyerekünk.

2022. dec. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Illetve igazatok lehet, hogy a gyermek nem éli meg ennyire drasztikusan, mikor rájön, hogy nincs Télapó, lehet csak véleményem szerint csalódás nekik. Nem tudom, nem volt személyes tapasztalatom, mivel sosem hitették el velem a szüleim, mindíg kaptunk ajándékot reggelre a cipőnkbe, de mindíg tudtuk azt is, hogy a szüleink tették oda. Ők nem is igyekeztek ezt sosem titkolni, nekünk pedig sosem volt rossz érzésünk amiatt, hogy nem a Télapó volt, aki repülő rénszarvas szánon érkezett. Amit viszont még észrevettem amúgy, hogy sok gyerek fél a Mikulástól, ez évről évre így van, de azért mindíg ráerőltetik, hogy elviselje, mikor valaki a családból Mikulásnak öltözve próbálja az ölébe csalogatni..
2022. dec. 5. 23:28
 13/36 anonim ***** válasza:
90%

De saját magadtól is elveszed az élményt,mert más mikor odaadod neki a mikuláscsomagot és más mikor várakozik, készül,énekel ,rajzol,alkudozik hogy mi kéne, mikor listát írat és valami a listáról a fa alá kerül, aztán a végén azt mondja ha mást hoz is örülni fog.

A 4 éves gyerekem olyan boldog sikitozást csinált tavaly mikor megkapta a listára felírt dolgok közül az egyiket, hogy olyat simán odaadott ajándékkal soha nem fogunk elérni.

2022. dec. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt ilyen osztálytársam. Ugyanilyen szülővel. Nagy öröm volt mindenkinek, amikor a

Mikulásünnepségen vagy bármi más ilyen ünnepen megmondta a tutit... 😅

Engem nem hatott meg. De azért kiábrándító, mikor egy elsős gyereknek akarod megmondani, hogy nem létezik a Jézuska.


Szerintem semmi gond sincs azzal, ha hiszel. Én elég sokáig hittem. De nem volt érzelmileg összeroppantó hatása , mikor már "racionálisan" beláttam, hogy mégis csak anyuék adják azt az ajándékot.


Remélem mostantól karácsonyig mindennap kikerül egy ilyen témájú kérdés. 🥲


Ne aggódj, a másik kérdés kiírója személyében emberedre találtál. :)

2022. dec. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen alapon a mesék többségét is ki lehetne zárni, mert manók, tündérek égig érő fa stb. sem léteznek.Ne legyenek farsangok se, mert ott meg beöltöznek nem létező karakterekbe. Szóval én ezt a felvetést értelmetlennek tartom, mert a gyerek ahogy nő, rájön, hogy nincs Mikulás, de ezt nem fogja tramuaként megélni, egyszerűen feléri ésszel.
2022. dec. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
90%
9 éves a fiam, szerintem tudja, hogy nincs Mikulás. Mégis lelkes reggel, amikor meglátja a csokit, és várja, és élvezi az ünnep hangulatát, a csodákat. Felnőttként is jó érzés megélni az ünnepeket, akkor is, ha tudjuk, hogy a férjünk csomagolta be azt az ajándékot a fa alatt és nem a Jézuska vásárolt az Intersparban... nyilván. Lehet élni csodák nélkül, csak nem biztos, hogy érdemes.
2022. dec. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

11-es, sajnos lesznek mások még az életben, akik nem fogják tiszteletben tartani a gyereked örömét, boldogságát, akik csalódást fognak okozni neki (bár ne lennének!), akik másképp fogják látni a dolgokat, mint ő, más lesz a véleményük pl. a melegekről, a feketékről, a romákról, a vallásról stb. Azt fogod tanítani neki, hogy gyűlölje mindezeket az embereket?

Az a gond, hogy nem is kell tudatosan tanítsd neki, a felfogásod és a megnyilvánulásaid át fognak ragadni rá sajnos úgy, hogy észre sem veszed. Nem hinném, hogy azért mert egy szülő más értékekkel neveli a gyerekét, azért ne tartaná tiszteletben a többi szülőt. Mindenkinek szíve joga. Itt szeretném befejezni ezt a kialakulóban lévő, értelmetlen, támadó jellegű vitát! Minden jót neked és a családodnak!

2022. dec. 5. 23:40
 18/36 anonim ***** válasza:
96%
Hú, de komoly elképzeléseim voltak terhesen, milyen fasza anyuka leszek, másom se volt csak elveim. Aztán lett 2 gyerekem, és ahogy lenni szokott, minden másképp alakult, mint gondoltam. Amikor majd látod a gyerek csillogó szemét, mondja, hogy tegyük ki a kiscsizmát, ugye lesz benne valami reggel, mert a mesében volt, akkor te is beleteszed másnap reggelre, mert a szíved megolvad tőle. Mert ilyen az életünk, mindent egy mosolyáért.
2022. dec. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
18-as, igen, ez megtörténhet! Természetesen az első terhesség alatt nem igazán lehet megjósolni, hogy mit hoz majd ki a nőből az anyaság 😅😊
2022. dec. 5. 23:47
 20/36 anonim ***** válasza:
84%

17

Van pár meleg ismerősünk és nincs bajom semmilyen nemzetiséggel, vallással stb..stb.. Kifejezetten elfogadó vagyok, mindenféle dologgal kapcsolatban. Milyen megnyilvánulással volt gond a leírtakban? Az utálat is olyan, amit tudnod kell majd kezelni, mert amit leírtál nekem ,az rád ugyanígy érvényes, el kell majd fogadnod, hogy más anyák bizony ezt fogják érezni irántatok, merthát ez ilyen.

De már írtam, saját magadat is egy élménytől fosztod meg.Olyan élménytől, amiről azt se tudod mi az mert neked nem volt benne részed, amit sajnálok.

2022. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!