Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi értelme van elhitetni a...

Mi értelme van elhitetni a gyerekekkel, hogy létezik a Mikulás, hogy aztán néhány év múlva csalódottan rájöjjenek, hogy hazugság az egész és hosszú időn át becsapták őket?

Figyelt kérdés
Illetve ha én nem szeretném ezt elhitetni a jövendőbeli gyermekemmel, akkor baj lehet belőle, ha ő nem hisz benne és az óvodában a társainak (akikkel viszont otthon elhitették,hogy létezik) hangoztatja, hogy a Mikulás nem igazi,csak kitaláció? Ha a gyerekeket meglátogatná egy beöltözött Télapó, akkor valószínüleg abból is adódhatnának kellemetlenségek. Milyen megoldás lehet erre?

2022. dec. 5. 22:19
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
21%

Hit a csodavárás a mesék nem kis szelete az életnek hanem egy fontos eleme.

A kedvenc filmem a POLAR EXPRESS.

2022. dec. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
24%

URISTEN, most akkor nem létezik a Mikulás ??? Biztos valami konteos vagy jesszus…

40/N

2022. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
15%
Na itt egy lelki szegény kérdező!
2022. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nagyon sokat vennel El a gyerekedtol ha nem hagynad hogy a fantaziajaval eletre keltse es kis Filme gyartson a fejeben milyen az ha Jon a mikulas.. Sot szerintem nagyon Fontos ez a fejlodeshez.

. Ne neveljel szociopatat. Hadd legyen gyerek a gyerek.

2022. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
22%

Semmiféle sokkhatás? Öcsém 9 évesen tudta meg (addig mi meg mint egy hülye hazudoztunk neki, mert jaj a lelkecskéje) - konkrétan üvöltős sírógörcsöt kapott.


Szerintem tök felesleges ilyenekkel áltatni a gyereket, főleg, hogy nálunk pl mindig jött a Mikulás már oviban is - aki nem volt hülye, tudta, hogy xy apja.

2022. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
35%

Gyerekkoromban engem NAGYON zavart, hogy hazudtak nekem. Nem az érdekelt, hogy létezik-e a Télapó/Mikulás, hanem az, hogy hazudtak nekem.

Biztos, hogy nem hazudnám a gyermekemnek, hogy létezik a Mikulás, stb.

2023. márc. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!