Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan töltőtsz fel egy 2...

Hogyan töltőtsz fel egy 2 éves mellett?

Figyelt kérdés

Egész nap harcolok vele, mert bármit kérek tőle, semmit nem akar és állandóan rosszban sántikál.😁 Néha olyan hisztiket rendez, hogy szerintem 4 utcával arrébb is hallják. (Szerencsére azért ez nem gyakori.) Emellett a háztartással sem haladok. Egész nap könyörgöm, főzök, könyörgöm, pakolok, könyörgöm, ruhákat hajtogatok. Már addig jutottam, hogy egy 20 perces videót nem tudok este megnézni, le sem ülök egy percre sem. A férjem este ér haza, rokonok másik városban.


Mi még nem voltunk a férjemmel kettesben kikapcsolódni mióta megszületett, de már egy mozit szeretnénk beiktatni, addig a nagyszülők vigyáznának rá.


Ti hogyan szoktatok kikapcsolódni gyerek mellett? A dackorszakot ti, mint szülők hogyan éltétek meg? Én fáradtabb vagyok, mint amikor újszülött volt.



2022. dec. 16. 09:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem lazadni kelkenr, hogy most ez sincs az sincs, mint egy gyerek. Meg kell tanulni boldognak lenni és nem mindig másra vagyni. Megélni, értékelni, becsülni azt ami van.

Nem most van a nagy randik és szabad hétvégék időszaka. Volt már és lesz is még. De most a gyerekhez kell igazodni, abban segíteni amiben kell és nagyrészt a szuleire vam szüksége. Idegenre meg sosem bíznám.

Ezek csak időszakos dolgok. Egy anya sem mondta még, hogy túl sok időt töltöttem a gyerekemmel. Az ellenkezőjét viszont igen

2022. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nem lazadni kelkenr, hogy most ez sincs az sincs, mint egy gyerek. Meg kell tanulni boldognak lenni és nem mindig másra vagyni. Megélni, értékelni, becsülni azt ami van."

Hát persze! Ne lázadjunk semmi ellen, fogadjunk el mindent úgy, ahogy van. Ezzel a szemlélettel ma egyetlen háztartásban sem lenne sem mosogatógép, sem porszívó, de még mosógép sem, és anyuci minden hónapban leadhatná a fizetését apának, mert az őt illeti. És természetesen a pofonokat és a házastársi erőszakot is szó nélkül kellene eltűrni, hiszen tessék csak megbecsülni, ami van.


"Nem most van a nagy randik és szabad hétvégék időszaka. Volt már és lesz is még."

Ja, főleg, ha apának elege lesz az állandóan kimerült, leharcolt anyuciból, és lelép.


"Ezek csak időszakos dolgok. Egy anya sem mondta még, hogy túl sok időt töltöttem a gyerekemmel." Nem, viszont már több olyan is volt, aki elhagyta, vagy éppen intézetbe adta, esetleg öngyilkos lett, szélsőséges esetben a gyerekeit ölte meg. Ezek mindegyikét nagy valószínűséggel hozzád hasonló empatikus környezet vehette körül.


Kérdező, nagyon-nagyon együttérzek, a korábbi hozzászólóknál (háztartási gépek beszerzése, bébiszitter, ételrendelés, férj "befogása") jobb tanácsokat sajnos én sem tudok adni, ezek viszont tényleg működnek :)

2022. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!😊


Igazából nálunk borul sok minden. Nagyon-nagyon sok ideig eszik a lányom. Múltkor egy fél kiflit 2 óra alatt evett meg. Sokszor etetem, mert még mindig úgy gyorsabban vagyunk, úgy csak 1,5 óra/fogás😅(ezt nagyon nem kéne, tudom, de nem is akar egyedül enni, pedig ha olyanja van levest is tud szépen). Egész nap a gyereket etetem. Ha nagyon éhes sem eszik gyorsabban egy fokkal sem. Régen azért ment el egész nap az etetésre, mert egyáltalán nem akart semmit megenni és már mindennel próbálkoztam.


Emellett az alvással is nagy gondban vagyunk. Ő későn, 9-fél 10-kor kel reggel. Napközben csak kint hajlandó aludni babakocsiban vagy autóban, mert az istennek nem fekszik be az ágyba, ha fejre állok sem. Már minden szobában próbáltam altatni, de nem ment. Este későn fekszik le, hiába fekszik be az ágyba, nem alszik el. Kipróbáltam azt is, hogy minden reggel 8-kor ébresztettem. 1-kor el is aludt szépen kint, de 2-3 órákig aludt, utána meg éjfélig tombolt. Ha felkeltettem 1,5-2 óra alvás után olyan nyűgös volt, hogy csak sírt meg hisztizett és még uzsizni sem akart, se játszani. Volt időszak, hogy reggel fél 10-kor kelt, nem akart aludni napközben, majd este háromnegyed 10-10 körül elaludt. (Volt, hogy 8-kor ágyban volt, de nem akart aludni...) Ez sem jó, mert attól, hogy megvan a szokásos alvásmennyisége látom rajta, hogy fáradt napközben és a szervezetére ez nem jó.


Szóval nálunk már az alapvető dolgok is sok időt vesznek el: az evés több óra/nap, az alvás meg séta közben történik, amikor nem tudok haladni semmivel. + emellett tanulnom kellene + nagy házban lakunk (nem így terveztük, úgy volt átmeneti lesz) és még egy összepakolás, rendtartás is sok idő. Van robotporszívónk, amit úgy imádok, hogy nevet is kapott😁, meg van mosogatógépünk, de abba bepakolni meg kipakolni annyinidő, mint elmosni, de nyilván kényelmesebb.😊 szárítónk még nincsen, de ha veszünk valamikor remélem a terigetéssel nem kell bajlódni, mert kb minden nap mosok és sok idő elmegy arra is meg a hajtogatásra.


11-es: Ha írom, hogy mióta megszületett sehol nem voltunk ketten és egyébként eddig féltem is másra bízni (most sem teszem szivesen), szerinted lázadok meg nem helyezem előtérbe a gyereket? Egy kiegyensúlyozott anya akarok lenni, több türelemmel, de ehhez nekem is ki kell kapcsolódnom. Hosszú távon mind a hármunknak az a legjobb. A férjem is igényli a társaságom nem melegítőben, a gyerekkel vitatkozva, miközben egy fakanál lóg a kezemből. A gyerekünk meg lassan ovis lesz és sosem volt még nélkülünk, neki is ki kell próbálnia milyen, ha picit nem vagyunk ott. (Nem utaznék el nélküle egy fél napra sem, a várost sem hagynám el, de 1-1 mozi, színház, vacsora miért is ne férhetne bele?)

2022. dec. 16. 22:42
 14/14 anonim ***** válasza:

Azokból, amiket leírtál, gyanús, hogy vmi enyhe ADHD lehet a háttérben (nem evés, nem alvás, hisztik), ezek nálunk is mind megvoltak.

Két évesen egyáltalán nem ördögtől való, ha te eteted, hidd el, ettől még fog tudni egyedül enni, amikor muszáj lesz. Az sem kötelező, hogy egy étkezéskor megegyen mindent. Az én lányom sosem ette meg azokat az adagokat, amiket az életkora szerint kellett volna, és még mindig él :)

Én a végén már totál elengedtem minden nagykönyvi elvet, hagytam, hogy addig legyen fenn, amíg tényleg el nem álmosodik, így legalább délelőttönként ki tudtam aludni magam.(Nekem az alvás volt a legnagyobb probléma, ami akkor oldódott meg, amikor elengedtem az időhöz kötött lefekvést.) A délutáni alváshoz sem ragaszkodtam, ha kimaradt, legfeljebb este előbb aludt el. Nálunk mondjuk bevált, hogy délelőtt levittem a játszótérre, ott jól elfáradt, utána megetettem, és ilyenkor rendszerint elaludt.

Amennyiben tényleg van egy enyhe ADHD-ja, felesleges ragaszkodnod a másoknál bevált, vagy éppen az "előírt" napirendhez, nálatok úgysem fog működni, mert eléggé máshogy működik az idegrendszere.

2022. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!