Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a brutalis(nyil...

Hogy kezelitek a brutalis(nyilvanos) hisztit ? (3 eves mult) Reszletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A lanyom 3 eves mult es olyan mereteku dackorszakot elunk... hogy konkretan barhol elvagja magat őrjongve mint akit ölnek konkretan ha nem az van amit o akar... es őszintén kezd kilenni a hangyam.

Legutobb most delutani seta alatt egy tok forgalmas (sok gyalogos, villamos buszmegallok) helyen vagta el magat hogy nem abba az irányba megyunk ami neki tetszik. Mar jo ideje lent voltunk es hazafele setaltunk mar.

Elvagta magat a foldon es ugy sirt mint akit olnek konkretan mindenki minket nezett hogy mit csinalok a gyerekkel de hat hozzá sem nyultam 😃

Ti hogy kezelitek az ilyen szitukat?

Ezt olykor megcsinalja egyebkent akar egy bevasarlo központban vagy uzletben is.


Sok félekeppen probaltam mar a helyzetet kezelni a leheto legnyugodtabban ...

Pl figyelmen kivul hagytam - megkertem hogy szoljon ha befejezte

Vagy

Kedvesen leguggoltam hozza es probaltam vigasztalni kerlelni hogy fejezze be.

Volt hogy engedtem az akaratanak de ez a lehető legrosszabb megoldas


Van esetleg valami tanacsotok tippetek. Hogy lehet ezt az idoszakot a leheto legkevesebb idegkarosodassal tuleni?!?!😟😩😫😣😓


Koszonom szepen a valaszokat.



2022. dec. 20. 16:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 10-es, a lehető legjobb mód, hogy elfojtást tanítsunk neki. Mert amit kap az tulajdonképpen figyelem(=szeretet) megvonás. Ha ilyen vagyok, még az se segít, akiben a legjobban bízom, az anyukám.


A 9-es válasza szuper. A hiszti alatt a gyerekek borzasztóan érzik magukat. Olyan érzések öntik el, amiket nem tudnak egyedül kezelni. Ha nincs támogató közeg, ahol ezt kiventillálhatja, akkor ez a feszültség bennemarad és csak görgetődik. Míg, ha vannak alkalmak -nem is kell mindig -, amikor leülök mellé, érzelmileg nyitottan, támogatóan meghallgatom, biztosítom róla, hogy tudom, hogy nehéz most neki, és itt vagyok mellette, akkor hatalmas adag feszültségektől tudnak megszabadulni, és akkor egy ideig kisimulnak a dolgok. Nem örökre, mert mindig van, ami túltelíti, de biztos, hogy ritkulni fognak. Ezt hívják sírásmeghallgatásnak. Ezt kombinálni érdemes a dedikált gyerekidővel, a gyengéd, de határozott határszabással és a nevetés meghallgatással. Valamint a szülőnek érdemes ha van egy barátja/barátnője, lehetőleg hasonló helyzetben lévő, és aki nem a férje/felesége, akinek kontroll nélkül kiventillálhatja az ezzel kapcsolatban felgyülemlett saját rossz, nehéz érzéseit. Igen, mert egy szülő sem bír el mindent. És nem, nem kell mindenhez fapofát vágni. Ez nem erről szól. Csak arról, hogy lehet tudatosabban is csinálni, úgy hogy a szülő se gajduljon bele, de a gyerek szükségletei is szem előtt legyenek tartva. (Jelen pillanatba a gyerek szükséglete, hogy kiadhassa a feszkót úgy, hogy nem vonják meg tőle a figyelmet, nem minősítik, nem kap érte büntetést és ne adj isten még érzelmi biztonságban érzi magát akkor is, amikor épp nem a legszerethetőbb oldalát mutatja. Piszok nehéz megcsinálni néha, de ha tudjuk, hogy a gyerekünknek teszünk vele jót, akkor talán könnyebb)

2022. dec. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Én azt javasolom hogy SOHA ne add meg neki azt amiért hisztizik.


Ha pld egy tábla csokiért hisztizik akkor NE vedd meg neki a csokit.


Ha szépen kéri akkor lehet hogy megveszed neki.


Ha ilyen semmilyen dolgokon hisztizik pld hogy arra menjünk akkor hagyd figyelmen kívül és semmiképp se menjetek arra hacsak nem nagyon muszáj arra menni.


Az a lényeg hogy ha hisztizik akkor semmiképp se add meg neki azt amiért hisztik és hagyd figyelmen kívül.

2022. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
67%
Megertelek,akarki akarmit mond hogy ne torodjunk masokkal,amikor a 3eves fiam hisztizik az utcan vagy a boltba en is legszivesebben elsullyednek szegyenemben...
2023. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%
11esnek tuti nincs gyereke,vagy tipikusan az az anya,aki senkire nincs tekintettel az utcán/járművön. A hisztinek pont az a lényege,hogy NEM hagyja abba se szép szóra,se szeretgetésre,se itallal kínálásra,se semmire. Sőt,ha törődsz vele,még jobban belelovalja magát. Ezért nem kell törődni vele és abbahagyja. Nekem bejött,már iskoláskorú a gyerekem és van tekintélyem előtte.
2023. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
28%

Van gyerekem és volt egy olyan apám, mint te...ő is rohadt büszke volt rá, hogy milyen tekintélye van. Hagyjuk.

Boltban még egyébként sosem hisztizett a gyerekem, mert más keretek között van lehetősége kiadni a feszültségét, úgy hogy ott vagyok mellette. Nem szeretgetem, nem nyugtatom. Kapcsolódik, amikor már kijött a hüllőállapotból. Érzelmileg elérhető vagyok a számára. Ennyi. Nem hagyom magára akkor, amikor a leginkább ki van billenve a lelki egyensúlyából. Mert lelkileg és idegrendszerileg még nem érett rá, hogy szabályozza ezeket az érzelmeit. Aki ezt felnőttként nem érti, sőt lenézi, annak még érzelmi intelligenciából van hova fejlődnie...

2023. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%
Igeen, persze,a tied nem hisztizik:D Biztos nem is sírt soha,mert együtt rezegtek az univerzum energiájával. Vajon miert csak fórumon olvasni ilyenekről, a valóságban meg toporzékolnak a gyerekek,ami amúgy 100%-ig normális és alsó tagozatra kinövik.
2023. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Te tudsz olvasni és szöveget értelmezni?

“ Boltban még egyébként sosem hisztizett a gyerekem”

Ezt írtam. Képzeld, _boltban_ sosem hisztizett még. (3éves) Bármikor velünk jöhetsz, szeretettel várlak. Legtöbbször a budaörsi Aldiba megyünk. 😉

Nem állítottam olyat, hogy nem hisztizik. Csak annyit, hogy boltban nem. Otthon meg van lehetősége támogató közegben kiadnia bármit.

2023. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
És az miért jó,ha a boltban nem hisztizik és máshol igen? Ha nem tömegközlekedtek, meg amúgy főleg otthon vagytok,akkor otthon fog hisztizni. Támogató közegben :D Hát figyelj,te támogasd a hisztit, én nevelem az enyémet. Arról meg senki nem tehet,hogy apádat utálod,talán azon kéne inkább dolgozni.
2023. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos nem mindenki tudja megérteni - korlátolt agykapacitás és/vagy beszűkült, nyitott gondolkodásra képtelenség miatt -, hogy mit jelent érzelmileg elérhető szülőnek lenni és igen, támogatólag ott lenni a gyerekem mellett. Gondolom azzal, hogy azt mondod, hogy "én támogassam csak a hisztit, te addig neveled a tiédet", azt jelenti, hogy nálatok nem akceptálható a hiszti. Egy gyerek ne hisztizzen, pont. Jól gondolom?

Az, hogy te nem érted nem érted a "hiszti támogatását", pontosabban nem is akarod megérteni - illetve itt a legtöbben -, az számomra max szomorú, de kihatással nincs az életemre.

Nem utálom apámat. Ellenben rengeteg dolgával nem értek egyet, a saját bőrömön tapasztalatam annak a nevelési elvnek a rossz hatásait, amiről te is írsz, és sok száz óra önismereti munkám van benne, hogy a gyerekem olyan környezetben nőhessen fel, ahol az érzések kimutatása nem tabu, és én úgy tudjak ottlenni neki, ahogy az én szüleim nekem soha. (csak nehogy a gyereked 30 év múlva rólad is ilyet írjon... megjegyzem: apám sem látja be, hogy bármit rosszul csinált volna, és mindenhez van ideológiája, magyarázata, attól még az én megélésem teljesen más volt)

2023. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!