Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Néhány szülő hogy képes...

Néhány szülő hogy képes brutális módon elhízlalni a kisgyereket?

Figyelt kérdés

2 éves gyerek, fiú és minimum D kosarasnak tűnő lógó "melle", ami valójában zsír..


Vagy egy kb. 3 éves gyereket láttam tegnap, annak akkora cafogó tokája volt, meg felhuzigálta a pólóját, és akkora sörhasa volt, hogy arra szavak nincsenek, öreg bácsiknak nincs ekkora, akik el vannak hízva... N túlzok...


Nem tudom, ezek a szülök nem gondolják, hogy ez gáz az ilyen szintű elhízás? Nem azér, tde hol van ilyenkor a drága gyerekorvos, vagy védőnő...


2019. márc. 13. 15:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, de igazad van:(


Sőt. Egyes kutatások szerint, akit ebben a korban túletetnek az tud később is elhízni. Akit nem, az felnőttként is ehet, amit akar.


Nem tudom ilyenkor se, hogy mi értelme a védőnőnek.

2019. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
56%
Az nem lehet, hogy beteg a gyerek? Könnyű ítélkezni..,,
2019. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen gyereknek valószínűleg a szülei is disznók így az egész család ugyanazt az életmódot követi. Nem valószínű, hogy őket ez zavarná illetve ami az én tapasztalatom, hogy ezek a dagadékok sokszor szándékosan a homokba dugják a fejüket ha az egészségügyi kockázatokról esik szó és utána ugyanolyan elégedettséggel tömik be az egész nagy táblás milka csokit a 1,5l kólával meg az olajban tocsogó vacsorát este 11-kor. A szomorú ebben az, hogy oké, hogy a felnőtt embernek van választása és saját akaratából teszi tönkre a testét de ezek a gyerekek így nőnek fel, nekik ez lesz a normális és később már rohadt nehéz változtatni a berögzült szokásokon. Én büntetném ezt de komolyan legalább olyan súlyosan mint a bántalmazást, mert valahol ez is az... Mélységes megvetéssel tudok csak egy ilyen szülőre nézni.
2019. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

2-es hagyjuk már ezt a beteg dumát. Rengetegen ezzel mentegetik magukat, és a gyereket is, közben semmi bajuk, csak lusták, mint a föld.

Ha minden kövér ember beteg lenne, már kipusztult volna az emberiség.

Kis hányaduk lehet betegség miatt duci.

2019. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Dehogy beteg, illetve nem tudom 100 %-ra, de a tegnapi is még kiszálltak a kocsiból is 5 percre, tömte a kaját...


Előbbi meg odaírják, hogy "husikám", meg a szülei is nagydarabok.


De láttam sok ilyet.

2019. márc. 13. 15:38
 6/31 anonim ***** válasza:
70%

Minden kövér a beteg dumával jön..hagyjuk már.

A szülők felelőtlenek ..ennyi

2019. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

Mert a sok szülő is eszi a szemetet. 2 opcio van, szerintem. Amire telik, azt eszik, vagy nem érdekli őket, mit eszik a gyerek, ne kelljen bíbelődni a főzéssel, vagy ha mégis, az se nem minőségi alapanyagokból van. Az is látszik egy gyereken, hogy eszik -e színesen, pl. Zöldség, gyümölcs.

70%-ban az étkezésen múlik a dolog.

A gyerek meg úgy eszik, és azt eszi, amit lát, vagyis amit elé tesznek. Rengeteg szülő nem törődik ilyenekkel. Több csoport is van fb-on, ahol az a lényeg, hogy laktasson és olcsó legyen lehetőleg.

Mi pl. Tényleg nagyon figyelünk az étkezésre valamint a mozgásra, így ezt tanítottuk a lányunknak is. Sok osztálytársa túlsúlyos, és nem figyelnek a szülők, pedig nem éheztetésből áll egy diéta, viszont egyszerűbb nem törődni ezekkel a dolgokkal, mert úgyis nőnek, nyúlnak, nem lesznek túlsúlyosak.

A másik oldalt is látniuk kellene a szülőknek: nem odafigyelés a gyerekre, és kiteszik a csúfolódásnak is a gyereket, aki jobb esetben nem nyomorodik meg lelkileg, bár ez igen kevés hányad mondjuk egy osztály egészéből.

2019. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értettem soha. A lányom ovijában is volt egy kislány, a szülők is 100 kg fölött voltak. Persze lehet mondani, hogy genetika, de a szülők mindig valami kajával, csokival, cukorral, chipsszel jöttek érte az oviba, nehogy már éhen haljon a gyerek, mire hazaérnek. És egy barátnőm unokahúga is, 8 évesen nagyobb melle volt, mint nekem, és ha 2 percet szaladgált, már szuszogott. Sok időt töltöttünk együtt, a gyerek soha nem ette meg a normális ételt, de mindig kapott valami finomat. Vacsora helyett süti, keksz, stb. Sajnálom ezeket a gyerekeket, mert kövérségre vannak ítélve, vagy felnőtt korban küzdelmes fogyásra.
2019. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

Rohognom kell mikor minden kover no azzal mentegetozik, hogy hormonbaja van...


Nekem is van egy kozeli hazaspar ismerosom, mindketten

100 kilo felettiek, a most 3 eves gyerekuk mar elhizott, es 7 honapos kora ota nem lattam soha keksz / csoki / gumicukor / suti nelkul a kezeben.

2019. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

2-es vagyok nem vagyok sem kövér, sem túlsúlyos, es a családokból sem az senki. Felettébb idegesít ha valaki egész nap nasizik, és semmi egészségeset nem fogyaszt.


Viszont a nagy darab emberek között vannak igaz kevesen, akik betegség miatt túlsúlyosak. Pl ma babauszason vilt egy kislany, meg csodálkoztam is, hogy milyen csinos vékony anyukaja van, neki valamilyen hormon betegsége van.


Szóval csak arra utaltam, hogy van aki igénytelen, de van aki beteg és amíg Bem tudjuk biztisan könnyű ítélkezni

2019. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!