Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha elájulna a kisgyereked,...

Ha elájulna a kisgyereked, hívnád a mentőket?

Figyelt kérdés

Azt álmodtam, hogy a 3 éves lányom elájult, majd a kezemben megint magánál volt, majd ahogy vittem haza többször megtörtént ez, de mindig pár másodperc alatt észhez tért. Én (az álmomban) vittem vizet inni, hátha "csak" kiszáradt a melegben.


A való életben mit csinálnátok? Ha van autótok, akkor ügyelet, ha nincs, akkor mentő, vagy csak otthon megvárnátok, amíg jobban lesz, és utána orvos?


2022. dec. 23. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Kontextustól is függ, pl. beverte-e a fejét közvetlenül előtte? Akkor ügyelet. Ha "semmi" (látható) előzménye nem volt, akkor hirtelen leeső vérnyomásra vagy vércukorra gondolnék, lefektetném és feltenném a lábát, adnék neki valami kis cukrosat enni/inni, de közben hívnám a gyerekorvost/ügyeletet, hogy mit tanácsolnak.
2022. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Eszméletvesztés esetén mentő.
2022. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha folyton elájul akkor biztos mentő.


1 elájulás is attól függ meddig tart, észhez tér-e. Stb.


Én pl ájultam el influenza miatt. Össze is estem, be is vertem az arcom. Kihívták a mentőlet, de nem jött ki.

2022. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Én rendszeresen ájuldoztam alsó tagozatos koromban, de sose hívtak mentőt
2022. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A 3 évesem annü a strandról talpalt visszafelé a mamával, amikor elájult, anyukám mentőt hívott hozzá.
2022. dec. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ mitől ájult el. Én eléggé ájulós voltam, kisebb gyerek voltam mikor először megtörtént. Volt fájdalom, meleg hatására vagy csak mert sokat álltam. Sose hívtak mentőt emiatt. Ha csak úgy a semmiből történne és hamar jól lenne, akkor első körben szerintem a saját orvosához fordulnék.
2022. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy hívnék.
2022. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, mitől ájult el. Nyilván, ha a fejét beverte, akkor igen, mentő, de ha csak vérszegény vagy ilyesmi, akkor nem hívnék mentőt. Én nagyon ájulós voltam gyerekként. Először öt évesen ájultam el; rémálmom volt, magamra húztam a takarót és nem kaptam levegőt, szóval reggel csurom vizesen ébredtem, kibotorkáltam a nappaliba és puff. Magamhoz is tértem hamar, kérdezgették hogy mi törtrént, ugye azt látták hogy csurom víz vagyok. Én csak a rémálmot hajtogattam, azt nem mondtam hogy magamra húztam a takarót, így szegények azt hitték, biztos epilepsziás rohamom van. Kocsiba tettek és vittek is a kórházba. Ott aztán csak kiderült hogy semmi az egész, de bent tartottak megfigyelésen azért. Kamaszként mondhatni rendszeresek voltak az ájulásaim, évente 3-4 alkalommal biztos. Vaspótlás kellett, ráadásul a menstruációm is nagyon erős volt, általában ekkor ájuldoztam. Az első ilyennél megijedtek, de nem hívtak mentőt, csak a házziorvost. 23 éves koromra kinőttem.
2022. dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 16 évesen "nőttem bele" az ájulósdiba. 32 vagyok és a mai napig előfordul, hogy a határán vagyok. Azért csak a határán általában, mert már tudom mikor jön és tudok ellene tenni. Legutóbb várandósan, ctg-re várva jött össze a kórházi váróban. :D Tudom már, hogy mikor ájulok és tudtam azt is, hogy ott fogok. Mindent megtettem, de újra és újra visszatért az az érzés, így egy jobb pillanatomban bekopogtam és segítséget kértem az ambulancián (ott van a ctg is). Nővérke reakciója: "Hát én ezzel most mit csináljak? Üljön le!" Akkor már csak annyira futotta, hogy megkérdeztem letudok-e feküdni valahova és már lógattam lehajolva a fejem, hogy az utolsó erőmet összeszedve még betudjak sétálni. Amint bent leültettek, eldőltem, mint egy krumpliszsák és se kép, se hang egy időre. Nem ájultam el, meg van a kép és a hang, hogy beszélnek hozzám, de már nem tudtam reagálni.

Sosem derült ki mi okozza, voltam kivizsgáláson tiniként, vagy vérnyomás, vagy vércukor esik le.

Ha a gyerekem egyszer produkálna ilyet és gyorsan jól lenne, semmi előzmény nem volt, akkor a gyerekorvossal beszélnék. Ha folyamatosan ájulna egymás után többször, akkor egyértelműen mentőt hívnék és döntse el a mentésirányító, hogy kell-e kocsit küldeni. Biztosan kell, ez már nem játék.

2022. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó,nálunk van ugyanilyen a családban,mint te. Mi mindig mentőt hívunk hozzá. Kb félévente előfordul :(
2022. dec. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!