Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ettől rossz szülő lennék?

Ettől rossz szülő lennék?

Figyelt kérdés

Van hogy a két éves fiamnak megengedem hogy nézze a mesét én addig elmosogatok vagy éppen szintén picit olvasgatok a neten, viszont ilyenkor bűntudatom szokott lenni, hogy milyen apa vagyok már hogy leültettem a gyereket a mese elé, hogy picit tudjak böngészni vagy híreket olvasni.

Természetesen járunk játszótérre, tanulunk rajzolni stb, csak nem mindig van ezekhez kedve a fiamnak. Viszont mégis bánt hogy néha képes vagyok lazítani és mondjuk addig a gyerek a bogyó és babócát nézi. Nem akarnám, hogy olyan érzése legyen hogy nem fontos a számomra pl.


Lehet én komplikálom túl a dolgot, első gyerek :) csak pusztán jó apa akarok lenni.


34/F


2022. dec. 28. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20%
Le lehet pontozni, én szólnék érte a páromnak, ha a két éves gyerekünknek (aki nem nézhet még telefont, tv-t) mutogatna mesét azért, hogy neki ne legyen gondja rá. Így is én vagyok vele a nap nagyobbik részében. Ha nem tud rá figyelni, szóljon, de szerencsére nem is csinálja ezt.
2022. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem reális ennyire komolyan venni a dolgokat. Első gyereknél mi is túltoltuk, de a relatiás az, hogy a gyerek lát tv-t, eszik cukrot és csináltok majd önző dolgokat, amikor háttérbe szorul, mert ez a való élet.
2022. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Semmi baj veled én gyerekeim is néztek ennyi idősen mesefilmet .
2022. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

2 éves korban már nem olyan nagy baj de hosszan azért ne nézze.

Nem az adás tartalma miatt nem ajánlott a kicsiknél a tv nézés hanem azért mert a tv villogó fényei károsak az idegrendszer fejlődésére a kicsiknél. Föleg a rejlámok gyors kamera váltásai és vágásai.

2022. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Valóban nem ideális ebben a korban semennyi képernyőidő. Ugyanakkor senki sem tökéletes. A lényeg inkább az, hogy mennyi az a kicsi? Mert heti 1x 5 perc valószínűleg érdemi hatással nincs rá. Napi 1 óra pedig biztosan túl sok.


És az se mindegy, mi történik a nap többi részében. Egyedül neveled segítség nélkül? Mert akkor inkább dicséretet érdemelsz, ha napi 10-20 perc "villanypásztor" elég. De ha anyukával van reggeltől estig, és te úgy "vigyázol" rá napi fél órát, hogy addig tv-t néz... akkor szedd kicsit össze magad, igenis tudnál te játszani azzal a gyerekkel.

2022. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!