Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeparációs szorongás a...

Szeparációs szorongás a másfél évesemnél, mit csináljak hogy tudjunk aludni? Kicsit hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Az első hulláma a szeparációs szorongásnak kb. 8 hónapos korában volt. Addig nagyon szépen aludt a kiságyában, de amikor elkezdődött a szepa, konkrétan a kiságya mellől nem tudtam elmenni, mert annyira sírt. Ezmiatt magam mellé vettem, ott aludt pár napig, majd onnantól nem aludt el a kiságyában...5 hónapig köztünk aludt. Majd miután megbeszéltük a férjemmel, hogy ez egyikőnknek sem jó (mivel az egész ágyat körbejárta konkrétan a fiam, nagyon forgolódós alvó), visszaszoktattuk a kiságyba, ami meglepően egész jól ment, 3 nap után aludt szépen a kiságyában.


Most megérkezett a második hullámos szeparációs szorongás...és egyszerűen nem tudom mit tegyek, nem szeretném újra magunk közé venni, de ő azt akarja. Tegnap éjjel is ott ültem a kiságya mellett végig, ő sírt, de nem hagytam magára, simogattam, betettem a kezem a kiságyba, hogy érezze, nincs egyedül. Majdnem hányásig sírta magát. :( volt, hogy lefeküdtem a kiságya mellé a szőnyegre, de az se volt jó neki, nem nyugodott meg.

mit csinálnátok a helyemben? nálatok meddig tartott a "második felvonás"? kérlek nyugtassatok meg!



2022. dec. 29. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%
Én biztos, hogy vele aludnek, mert nem akarok 20 percenként felkelni, hogy nyuglodik a kiságyban. Akkor inkább forgolodjon mellettem. De ha te nem akarsz vele aludni, akkor marad a másik verzió és folyton kelsz hozzá.
2022. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Teljesen jogos, hogy nem akar a picivel aludni. Nem tudom miért ebbe kell belekötni,releváns választ meg egyik sem tud adni...


Szerintem ez türelem játék lesz számodra. :/ Még csak várom az első gyermekem születését, így én tapasztalatlan vagyok, azonban abban biztos vagyok, hogy jó anya vagy, mert ott vagy vele, próbálsz mindent meg tenni. Nem kell feladnod az elveidet, vagy úgy cselekedni ahogy mások elvárják.

2022. dec. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező én is megértelek, én sem tudtam egyik gyerekkel sem aludni, forgolódtak, rugdostak, én meg egy mosott sz@r voltam, kipihent nem. Mivel a mi családunkban mindenki számít, nem csak a gyerek, és a szülők jogos igénye az alvás, ezért kiságyban alvás volt. A fiamnál a szepa alatt hajnalban valamelyik szülő lefeküdt a kiságy mellé, de nem vettük ki. Szerencsére kisebb tiltakozás után elfogadta. Pár hónapig tartott, 11 hónapos korától már nem kelt éjszaka.

Rácsos ágy után mindkét gyerekem felnőtt ágyat kapott. Ha rosszat álmodtak, és átjöttek akkor én mentem az ő ágyukba, a gyerek meg aludtak apjával, szerencsére őt nem zavarta sem a forgolódás, sem a rugdosás, illetve értelemszerűen kettőjüknek több hely volt, mintha hárman aludtunk volna ott.

A két gyerek között 3,5 év van. Soha nem volt olyan, hogy egyszerre jöttek volna át. Mire a kicsi kinőtte a rácsos ágyat, a nagy sosem ébredt.

2022. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!