Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a fajta "szomszédolás",...

Babyboom567 kérdése:

Ez a fajta "szomszédolás", számodra elképzelhető?Vagy én vagyok rosszul összerakva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az előbb furcsa dolog történt,és azóta sem tudom, hogy mi lenne a normális reakció,remélem tudtok segíteni.


Kopogtak,fura volt,mert zárható a folyosó,az öreg néni szokott nekünk hozni pogácsát,gondoltam megint ő az.De egy kb 6 éves forma kisfiú volt, és határozottan indult befelé(nem engedtem),kérdezem ki vagy,és hogy kerülsz ide.Mondja, hogy az anyukája!! küldte játszani.Kérzdezem:De hát hol laktok,és mikor költöztetek ide?De akkor már gondoltam,hogy a folyosó a szélső lakásba laknak(vasárnap költözött valaki).Elterelgettem a lakásig,hogy hátha ott a szülője, de csak egy másik8-10 év körüli fiú volt,mondom neki, hogy visszahoztam a kisfiút, mert betegek vagyunk(ez igaz is) ,és nem szeretném,hogy elkapja.

A kérdéseim a következők:

-Teljesen hétköznapi dolog -e manapság,vadidegenekhez átküldeni a gyereket játszani?

-Nem vagyok ellene,hogy időnként KICSIT átjön a gyerek(sőt lenne pajtása a gyerekemnek), de csak előre megbeszélve, és nem minden nap órákra,nem csinálunk a más gyerekének a szórakoztatásából rendszert,nem akarok ingyen gyerekpesztra lenni.Ezt hogy lehet barátságosan kommunikálni?


2023. jan. 3. 18:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne is akarj barátkozni, ne engedd be, mert ha a kis ujjad nyújtod a karod kell.

Ilyenekkel jobb megtartani a távolságot.

2023. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen, ez bennem is felmerült.Ebben az esetben,még jobban aktuális, hogy nem leszek ingyen pesztra.
2023. jan. 3. 19:41
 13/25 anonim ***** válasza:
71%
De azért ne ítélkezzünk ennyire előre .igen elégge sántít a dolog de lehet normálisak kitudja :D
2023. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Persze utolsó, ebben az esetben is legyünk elfogadóak, nem?
2023. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom hol normális, hogy kirakod a gyereked, hogy menjen szomszédolni hátha van valahol egy gyerek.
2023. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%

Hát lehet a gyerek ment át anyukanak meg ég pofája.de mondom ez csak egy csoda :D

Kiváncsi leszek kérdező irj majd mivolt

2023. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy otthon volt vmelyik szülő? Csak mert nem lepődnék meg, ha nem..
2023. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%

Lehet anyuka épp wc-n volt vagy leszaladt a szeméttel amíg a gyerek kiszokott.

Lehet holnap anyuka égni fog teljesen.

Kíváncsi vagyok nagyon a sztori folytatasara😄

Meg ha a folyosón kint van a gyerek és odamegy a másik... Meg az talán, talán de hogy menjen a másik házba hogy anyuka küldte?? Ilyet még nem hallottam...

2023. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
89%

Mi falun lakunk. Az utcába van egy család, olyan 50es házaspár. Lanyuk,+neki a fia.

6-7 éves a kisfiú, mert első osztályos.

Igazából annyi, hogy tudjuk kik ők, köszönünk, de ennyi


Nyáron a kisfiú reggel 8kor megáll a kapunkba. Masszivan nez befele míg be nem engedjük. Ha kell, akkor egész délelött.

Habbeengedjük, nem tudjuk "kitenni". Volt, hogy este 10kor már a ferjem vitte haza, mert senkinek nem hianyzott, ő meg nem volt hajlandó hazamenni.


És ezt majdnem minden nap. Sokszor már a gyerekeket nem engedtem ki egész nap, nehogy beengedjék. Vagy inkább mentünk itthonról.

2023. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
86%

19. azért durva hogy egy elsős elől elmenekültök otthonról mert nem tudjátok kezelni a helyzetet.


Kérdező, amúgy abszolút nem biztos, hogy a szülő a hülye a történetben. az én testvérem is kiszökött egyszer míg anyu elment a mosdóba, átment a szomszédhoz, hogy anyu küldte míg lement a boltba. pedig mi is normális család vagyunk/voltunk, nekem pl. meg sem fordult a fejemben hasonló, testvérem meg ilyen locsifecsi, barátkozós fajta, sokszor a mai napig sem veszi észre hogy amit csinál az too much.

2023. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!