Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan jól eljátszanak...

Tényleg olyan jól eljátszanak egymással a testvérek?

Figyelt kérdés

Anyósom mondogatja, hogy kellene mégegy gyerek, mert két gyerekkel sokkal könnyebb, hiszen jól eljátszanak egymással.

(neki 11 év korkülönbséggel vannak gyerekei, úgyhogy tapasztalatból annyira ezt nem tudhatja).


2023. jan. 5. 09:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
É éves korig nincs együtt játszás. Én ezért biztos nem vállalnék másikat ( ha amúgy nem akarnék), hogy talán majd 3 év után eljátszanak. Aztán x ideig elvannak majd külön érdeklődési körük lesz. Vagy már amúgy is ha fiú, lány
2023. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mindegy, elvannak-e (ami amúgy lutri), nem szülnék játszópajtást, ha egyébként nem akarok 2 vagy több gyereket vállalni.
2023. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%

Vannak, akik igen, mások nem. Ezt nem lehet előre megmondani.

Viszont nem vall túl érett gondolkodásra, hogy anyós véleményéhez kötöd a gyerekvállalást. Ebből szokott az lenni, hogy "A szemét anyósom rábeszélt a gyerekre, de most már megbántam, és meg akarok tőle szabadulni." Teljesen lényegtelen, anyós mit mond. Ha akartok még gyereket, legyen, ha nem akartok, ne legyen. És akkor nem az anyós hibája lesz, ha nem úgy alakul, mint ahogy terveztétek.

2023. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Köztem és a bátyám közt 4 év van, ma erre azt mondanák, túl nagy korkülönbség az együttjátszáshoz, mi mégis jól elvoltunk, rengeteget játszottunk gyerekként.

Mégis kamaszként teljesen eltávolodtunk, ma már szóba sem állunk egymással. Valahol meg épp fordítva van.

Szóval nincs garancia a jó testvéri kapcsolatra. Pedig anyám, mint egyke, mániájának érezte, hogy a testvér kell, mert neki nem volt. Még ma is hangoztatja, dacára annak, hogy látja, milyen a viszony.

Egy húgom is van, aki nálam 7, a bátyámnál 11 évvel fiatalabb. A bátyám vele sem beszél. A húgommal igen, de a korkülönbség miatt én inkább amolyan pótanyuka voltam mindig.

2023. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is mindenki ezt mondogatja de en nem hiszem :)
2023. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A húgommal 2 és fél év volt a korkülönbség. Gyerekként végig veszekedtünk. Én rosszul éltem meg, hogy testvérem született és elvonja a figyelmet. A szüleim ezt rosszul kezelték. A húgom meg ennék fogva egy akaratos fúria lett. Végül felnőtt fejjel rájöttünk a dolgok miértjére és most jóban vagyunk.
2023. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősök többségénél és nálunk is inkább jobban lefoglalja egymást két gyerek, mint amikor egyedül van. DE vannak kivételek, ismerek két olyan családot is, ahol kb. szóba sem állnak egymással csak ha veszekednek. És ez nem is feltétlen nemtől és korkülönbségtől függ. És a felnőttkori viszonyuk is totál lutri. (Azt mondják, az az örökségi osztoszkodásnál derül majd ki :D)

Csak játszópajtást tényleg nem érdemes vállalni, mert anyós azt mondta. Két gyerek több pénz, energia, kosz... stb. Akkor vállalj, ha te szeretnél még adni szeretetet, figyelmet, időt még egy gyereknek, ne valami ajándékba szüld őt a testvérének.

2023. jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam, hogy van-e igazságalapja annak, amit az anyós mond (mert máshol is hallottam).


De nem ilyenek miatt lenne második gyerek, csak kíváncsi vagyok :)

2023. jan. 5. 09:49
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Hol eljátszanak, hogy nyírják egymást. De tök lutri, mert nálunk pl a nagy meg a kicsi 4 és fél év korkülönbséggel kb semmit nem tud kezdeni egymással, és nem a koruk miatt, a középső az, aki kis kaméleonként mindkettővel megtalálja a közös hangot.
2023. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

5 év korkülönbség van a két fiam között és nem tudnak együtt játszani, semmi közös tevékenységük nincs.

Mindkettőt más szinten vannak. Erőltethettem én ezt, de voltunk siélni, a nagyobb már profi. Oktatás sem kell, barátokkal elvan. A kicsit nem lehet felügyelet nélkül hagyni.

2023. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!