Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan jól eljátszanak...

Tényleg olyan jól eljátszanak egymással a testvérek?

Figyelt kérdés

Anyósom mondogatja, hogy kellene mégegy gyerek, mert két gyerekkel sokkal könnyebb, hiszen jól eljátszanak egymással.

(neki 11 év korkülönbséggel vannak gyerekei, úgyhogy tapasztalatból annyira ezt nem tudhatja).


2023. jan. 5. 09:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%
Többnyire nem, legfeljebb az egypetéjű ikrek. Kisgyerek korban már pár év korkülönbség is rengeteget jelent az átlag érdeklődésben, képességekben és készségekben.
2023. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%

3 év van köztünk, szinte minden játéknak veszekedés lett a vége. Mikor kamasz lett, nagyon eltávolodtunk, felnőttként javult a kapcsolatunk, de sajnos nem túl szoros azóta sem.

Csak azért ne szülj, mert van egy idealizált kép a jó testvérekről. Sokkal több negatív példát tudok az ismeretségi körömben, mint pozitívat.

2023. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

A francokat 😂

Egy 7 éves lányom van aki eddig nem nagyon tudott mit kezdeni a tesóival (2,5 ikrek) Most is a játék kimerül abból h verekednek, rohangálnak.

Még az ikrek sem játszanak egymással ezt leszámítva semmit (egyébként is kb 3 éves kortól játszanak egymással a gyerekek, addig csak egymás mellett)

Szóval CSAK azért második gyereket vállalni h eljátszanak, marhaság.

2023. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

3,5 év van a gyerekeim között, különböző neműek. Én azt hittem, emiatt nem fognak eljátszani egymással, de játszanak. Le se tudnám szakítani őket egymásról. Amikor a kicsi egy éves volt, már bőven egymásra voltak tapadva. Együtt esznek, együtt fürdenek, hiányoznak egymásnak, ha külön kell válni. A lányomnak a bátyus a minden, a fiamnak meg a húga, és jaj annak, aki csúnyán mer nézni az ő kishúgára. :D

Persze így a lányom érdeklődési köre is nyitottabb a fiús játékok köré, dehát ez minket nem zavar. Jól elvannak, lekötik egymást, időnként gyepálják is egymást, de gyakran szólni se kell, hogy abbahagyni.

Nekem fontos volt a testvérkérdés, utáltam egyke lenni gyerekként, már akkor megfogadtam, hogy nekem több lesz. Szerencsére többre is vágytunk. Felnőtt fejjel csak így vállalnék többet.

2023. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%
Anyám meg nagynéném között két év van. Visszaemlékezések alapján... Gyerekkkorukban utálták egymást, kamaszkorban, fiatal felnőttként szintén. Most az ötvenes évekire jutottak el arra, hogy nem utálják egymást nyíltan, hanem a látszatjópofizás megy.
2023. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
22%
Ez nagyban függ a neveléstől is. A kivételezés elronthatja a legjobb testvéri kapcsolatot is.
2023. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Nálunk 2,5 év van közöttük, nagy lány, kicsi fiú

Amikor éppen nem veszekednek akkor igen

(nincs testvérem és pont ezért akartam, hogy a nagynak legyen)

2023. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 7 év korkülönbségnél konkrétan van 2 egykéd, mert sosincsenek egy korcsoportban. (togyogó-kisgyerek-kistini-tini-fiatal felnőtt)


De még kis korkülönbséggel is pont annyi esély van a jó együtt játszásra, mint arra, hogy utálni fogják egymást egész életükben.

2023. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Hm, az öcsém és köztem négy év van. Jól eljátszottunk kívülről nézve, de a valóság az, hogy én szórakoztattam tesóm az ő igényei szerint. Kicsinek már egy két év korkülönbség is sokat számít, később pedig az érdeklődési köreik annyira eltérhetnek, hogy azért nincsenek el. Egy helyen láttam jól eljátszó tesókat, ahol ikrek után két évvel született egy kicsi. De itt is az ikrek vannak el egymással, ha úgy adódik a kicsit azonnal kirekesztik. Szóval biztosíték semmire nincs.
2023. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%
Öcsém és köztem 1,5 év van. Volt féltékenység és veszekedés is, de ezen kívül mi nagyon jól elvoltunk egymással. 12 évesen lett külön szobánk, azóta még veszekedni sem veszekedtünk. Most 33-32 évesek vagyunk, nagyon jó a kapcsolatunk. A lányom 3 éves, a fiam 1. Szoktak együtt játszani, a kicsi rengeteget tanul a nagytól és persze harc is szokott lenni. Van külön szobájuk, mégis csak úgy tudnak elaludni, ha ugyanabban a szobában vannak.
2023. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!